Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.09.2019, 19:39 | czytano: 865

II LO w Nowym Targu na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej (zdjęcia)

arch. szkoły

Rabka Festival (Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej) to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych na wakacyjnej mapie wydarzeń promujących czytelnictwo. W tegoroczną edycję zaangażowali się też uczniowie i nauczyciele z II LO w Nowym Targu.

Była to okazja do promocji inicjatywy, która zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników – Booktrailer Film Festival, a której organizatorem na terenie kraju jest od kilku lat nowotarska (a zarazem par excellence nowatorska) szkoła.

W Rabce uczniowie II LO pod kierunkiem pań Anny Miśkowiec i Katarzyny Wyrobek oraz twórczyni festiwalu filmowego Laury Forcelli poprowadzili warsztaty dla dzieci poświęcone przygotowaniu booktrailera na podstawie książki szwedzkiej pisarki Fridy Nilsson „Moja mama gorylica”. Warto dodać, że autorka powieści była gościem honorowym tego niezwykłego festiwalu. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a udział w nich wzięły dzieci nie tylko z całej Polski, ale i z tak odległych zakątków świata jak Irlandia czy też Australia.

Laura Forcella - nauczycielka języka włoskiego w Liceo Scientifico A. Calini we włoskiej Brescii, pomysłodawczyni Booktrailer Film Festival i jego wieloletnia koordynator oraz Anna Miśkowiec - nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu, koordynator ogólnopolskiej edycji festiwalu zaprezentowały też ideę Booktrailer Film Festival podczas spotkania w rabczańskim kinie „Śnieżka” adresowanego do dorosłych odbiorców. Było to spotkanie o charakterze międzynarodowym przybliżające różne przedsięwzięcia popularyzujące literaturę.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij