Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Rabka Zdrój i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 79
Snow
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Snow
-1°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
16.09.2019, 23:09 | czytano: 843

Dzień Kropki w SP Krauszów (zdjęcia)

arch. szkoły

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) to święto kreatywności, odwagi oraz nauki przez zabawę. Na całym świecie obchodzi się je na początku roku szkolnego, ponieważ zadaniem Dot Day jest zaszczepienie w uczniach odwagi do podjęcia próby.

Pomysł powstał w 2008 r. pod wpływem opowiadania Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Święto obchodzone jest 15 września w 108 krajach. W tym roku dołączyli do niej uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały dużo kropkowych zadań i niespodzianek, które przygotowała dla nich Renata Lipkowska. Oryginalne obrazy z kropek świadczyły o dużej kreatywności naszych milusińskich. Z rozpędu dzieci udekorowały nawet ściany. Animacyjna chusta Klanzy zamieniła się w dużą, kolorową kropkę, która zabrała najmłodszych w świat zabawy. Nie brakło również prac plastycznych z motywem biedronki oraz „Tańca kropek” przy piosence pt. „Biedronka i muchomor”. Rodzice włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia zakładając dzieciom w ubranka w kropki oraz przygotowując „Kropkowe śniadania”. Dziś królowały owoce i warzywa pokrojone w plasterki.

W I klasie Dzień Kropki rozpoczął się od zapoznania z opowiadaniem P. Reynoldsa pt. „The Dot”. Później dzieci bawiły się w szukanie kropek w klasie, które tego dnia ozdobiły salę. Na kropkach był szyfr do kodowania. Dzieci najpierw wspólnie odkodowały jedną zagadkę, a potem pracowały w grupach. Nie brakło również odrobiny rywalizacji w czasie gier planszowych z kostkami oraz zabawy zręcznościowej z udziałem Kropkożerców. Potrzebne do zabaw rekwizyty i środki dydaktyczne wychowawczyni klasy I Celina Błaszczyk wykonała z materiałów recyklingowych. Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy z kropkami w technologii AR. Dzieci zaprojektowały i pokolorowały kropki. Tablety pozwoliły małym artystom oglądanie swoich prac w 3D. Na języku angielskim dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I z Agatą Pawlikowską uczyły się piosenki o kropce oraz wykonywały kropkowe zadania. Nagrodą dla nauczycielek były uśmiechnięte twarze dzieci.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij