Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Jabłonka i okolice
Rain
16°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
17°
Wiatr: 10.584 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
18°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
15°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 99 %
12.11.2019, 09:31 | czytano: 1125

Święto Niepodległości w II LO (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Ósmego listopada społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 11:11 zebrani odśpiewali hymn narodowy, biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu”, ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W swoim przemówieniu, pani dyrektor Beata Tarnowska, przypomniała burzliwe drogi Polaków do niepodległości. Podkreśliła również jak ważna jest dbałość i odpowiedzialność za wolność we współczesnym świecie. Następnie w programie artystycznym wystąpili uczniowie klas I g i II a pod opieką pań mgr Barbary Dzielawy i mgr Małgorzaty Furczoń. Uczniowie zaprezentowali historię dwudziestowiecznych zmagań Polaków w walce o utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości. W programie oprócz patriotycznych wierszy i pieśni żołnierskich można było również usłyszeć hymn NSZZ "Solidarność" - "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

Zuzanna Rączka kl.2d
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij