Piątek, 03 lipiec 2020, Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona
Szczawnica i okolice
Rain
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 83
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.11.2019, 19:39 | czytano: 955

Uczniowie II LO z patriotycznym przesłaniem u seniorów (zdjęcia)

arch. szkoły

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu z patriotycznym przesłaniem.

"Pragniemy podzielić się radością z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, a także refleksją na temat wolności i jej postrzegania przez młode pokolenie. Mamy nadzieję, że montaż słowno - muzyczny, który przygotowaliśmy będzie dla Państwa miłą podróżą w świat wydarzeń, których część z pewnością pamiętacie, a które dla nas są historią znaną wyłącznie z książek, filmów, przekazu nauczycieli, rodziców i dziadków" - rozpoczęli swoje wystąpienie.

Przybyłych serdecznie przywitał dyrektor Domu Pomocy Społecznej - Marcin Jagła.

W programie znalazły się informacje na temat historii dwudziestowiecznych zmagań Polaków w walce o utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości, a także wiersze i pieśni patriotyczne. Wspólny śpiew okazał się świetną płaszczyzną do nawiązania dialogu międzypokoleniowego.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie mgr Agnieszka Suska (opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy) i mgr Renata Ceremuga.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij