Piątek, 06 grudzień 2019, Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Nowy Targ i okolice
Clouds
-8°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-5°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Mist
-3°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-8°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-8°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
14.11.2019, 19:39 | czytano: 840

Uczniowie II LO z patriotycznym przesłaniem u seniorów (zdjęcia)

arch. szkoły

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu z patriotycznym przesłaniem.

"Pragniemy podzielić się radością z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, a także refleksją na temat wolności i jej postrzegania przez młode pokolenie. Mamy nadzieję, że montaż słowno - muzyczny, który przygotowaliśmy będzie dla Państwa miłą podróżą w świat wydarzeń, których część z pewnością pamiętacie, a które dla nas są historią znaną wyłącznie z książek, filmów, przekazu nauczycieli, rodziców i dziadków" - rozpoczęli swoje wystąpienie.

Przybyłych serdecznie przywitał dyrektor Domu Pomocy Społecznej - Marcin Jagła.

W programie znalazły się informacje na temat historii dwudziestowiecznych zmagań Polaków w walce o utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości, a także wiersze i pieśni patriotyczne. Wspólny śpiew okazał się świetną płaszczyzną do nawiązania dialogu międzypokoleniowego.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie mgr Agnieszka Suska (opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy) i mgr Renata Ceremuga.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij