Piątek, 10 lipiec 2020, Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa
Nowy Targ i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
28°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
28°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clear
31°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 37
Clouds
28°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.11.2019, 20:04 | czytano: 931

XIII Wieczór Pieśni Patriotycznej w nowotarskiej "jedynce" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

Nowotarska Szkoła Podstawowa nr1 uczciła Święto Niepodległości wystawiając spektakl pt. “Pisk Białego Orła”. Młodzi artyści z klasy 3a przenieśli widzów w czasy I wojny światowej.

Wiejska rodzina mocno przeżywa wojenną traumę - ojciec i syn wyruszają na front. Mieszkający wśród nich poeta przywołuje obrazy Polski utrwalone w literaturze i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia patriotyzm domowników. Tytułowy Biały Orzeł to symbol wolnej Polski, a jego głos - pisk słyszalny w duszach Polaków nie pozwala tracić nadziei na wolność. Uzupełnieniem poszczególnych scen była muzyka i piosenki budujące nastrój i emocje.

Inscenizacja powstała dzięki zaangażowaniu uczniów klasy trzeciej, ich wychowawczyni Anny Polak oraz rodziców. Premiera miała miejsce 12 listopada w godzinach przedpołudniowych. Tego samego dnia stała się częścią Wieczornicy Patriotycznej, na której zebrali się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych artystów, społeczność szkolna, przedstawiciele Urzędu Miasta, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty, kapitan Wojska Polskiego i żołnierz AK - Jerzy Widejko oraz mieszkańcy miasta. Salę gimnastyczną wypełniał radosny śpiew pieśni patriotycznych znanych młodszemu i starszemu pokoleniu Polaków.

zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij