Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Nowy Targ i okolice
Rain
11°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 3
Rain
10°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.12.2019, 22:40 | czytano: 1413

„Żeromski” z Krościenka znów w czołówce „Solidarnych Szkół” (zdjęcia)

arch. szkoły

W Pałacu Wilanowskim w Warszawie miała miejsce VIII Gala Fundacji św. Mikołaja, na której nagrodzono zwycięskie szkoły w konkursie „Solidarna Szkoła 2019”. Liceum z Krościenka po raz kolejny znalazło się w czołówce 12 najbardziej zaangażowanych społecznie szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja

"Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół średnich z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Tegoroczna Gala miała szczególny charakter. Zaproszeni na uroczystość członkowie szkolnych delegacji mieli zaszczyt uczestniczyć w kameralnym uroczystym spotkaniu z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser - Dudą. Małżonka Prezydenta RP od kilku lat sprawuje Honorowy Patronat nad programem Stypendia św. Mikołaja. Jest to program stypendialny przeznaczony dla zdolnych i społecznie zaangażowanych uczniów na rozwój ich talentów oraz zainteresowań. Środki na stypendium pochodzą częściowo z Fundacji a częściowo z własnych działań szkół. Sami stypendyści oraz wolontariusze organizują różne akcje mające na celu pozyskanie środków. Korzystamy również ze wsparcia firm i osób prywatnych. Wiele znanych osób ze świata kultury wspiera Program. W naszej szkole gościliśmy przed dwoma laty ambasadorkę Programu, Edytę Jungowską.

W skład tegorocznej delegacji na Galę weszli obecni stypendyści: Dominika Salamon, Alina Węglarz, Julia Zborowska i Karolina Mikłusiak wraz z Koordynatorką Programu w szkole, Panią Elżbietą Wójcik.

W roku szkolnym 2019/20 Komisja Stypendialna przyznała 12 stypendiów na łączną sumę 27 000 złotych. Od początku trwania programu, tj. od 2011 roku nasza szkoła, wspólnie z Fundacją św. Mikołaja, zebrała kwotę 125 597,86 zł i udzieliła 92 stypendia. W programie może uczestniczyć każda szkoła podstawowa oraz średnia. Wystarczy wejść na stronę www.stypendia.mikolaj.org.pl i zgłosić się do programu. Pracownicy Fundacji św. Mikołaja, to cudownie zaangażowani, pomocni ludzie, którzy wspierają wszystkie szkoły oraz koordynatorów w realizacji zadań. Warto też skorzystać z organizowanych przez Fundację szkoleń.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć fundusz stypendialny w naszym liceum, zapraszamy do wpłacenia dowolnej kwoty na nasze subkonto: 14 1090 0004 9149 0000 0000 0029. Odbiorcą jest Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno, natomiast w komentarzu prosimy o dopisek: na stypendia w LO im. S. Żeromskiego w Krościenku n.D.

Wszystkim dotychczasowym darczyńcom oraz współpracownikom i wolontariuszom serdeczne słowa podziękowania. Wszyscy jesteście współautorami naszego sukcesu. Dziękujemy!"

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij