Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 78
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 77
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 79
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 38
Clear
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 75
Clear
-1°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
07.01.2020, 18:43 | czytano: 1421

Kadeckie jasełka – do zamyślenia się w świątecznym czasie (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Święta niosą nastroje, wzruszenia, niepowtarzalne przeżycia. Dlatego ważne jest, z jakimi myślami wkracza się ten magiczny czas. O to, by skłonić do refleksji nad sensem i istotą świąt, postarały się tego roku dwie pierwsze klasy mundurowego LO w Prywatnych Szkołach im. prof. Venuleta, przygotowując dla całej szkolnej społeczności bożonarodzeniowy spektakl.

Najmłodszy rocznik kadetów tym razem sięgnął po tekst z fabułą osnutą na dziennikarskiej sondzie wśród różnych osób, proszonych, by powiedziały, czym są dla nich święta. Do głosu doszły więc: szaleńczy pośpiech i „wyścig szczurów”, które nie pozwalają nawet pomyśleć o świętowaniu; wszechobecna pokusa zakupów, ale też tęsknota za ludzką życzliwością i najbliższymi, wiele innych pragnień i myśli.

Oprócz tekstu, pierwszoklasiści pod wodzą majora Krzysztofa Tekiela postarali się o slajdy, elementy kostiumów, rekwizyty. Zainicjowali też śpiewanie kolęd.

Był to wstęp do życzeń, które na świąteczne dni i Nowy Rok składała mundurowej młodzieży dyrekcja szkoły. Kadeci też sformułowali swoje życzenia:

…byście nie byli tylko niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny – narodziny nowego człowieka. Błogosławionych świąt!
Potem zostało tylko łamanie się opłatkiem i dzielenie dobrym słowem – które powinno oświetlić i ocieplić cały kolejny rok.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij