Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Jabłonka i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
08.01.2020, 10:16 | czytano: 1145

Łapszański Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

zdj. Maria Młynarczyk

Orszak Trzech Króli po raz trzeci przeszedł uliczkami wsi. Wyruszył z trzech punktów Łapsz tak by wszyscy spotkali się przy kościele i by wspólnie dalej uczestniczyć w uroczystej mszy świętej.

Z placu przy Urzędzie Gminy ulicą Jana Pawła II wyruszył Król Baltazar z orszakiem niebieskim, symbolizującym Afrykę. Od kapliczki Miłosierdzia Bożego na Wigrądzie szedł Król Melchior z orszakiem czerwonym, symbolizującym Europę, a od kapliczki Trzeciego Upadku w Średnich Łapszach wyruszył Trzeci Król Kacper z orszakiem zielonym symbolizującym Azję.

Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymywali korony królewskie i śpiewniki oraz pamiątkowe naklejki. Trzy orszaki spotkały się pod kościołem, by po radosnym powitaniu i krótkiej scence z Herodem, złożyć dary Świętej Rodzinie w szopce w kościele, a potem uczestniczyć we mszy świętej. Tak świętowano Objawienie Pańskie w Łapszach Niżnych w roku 2020.

Orszak organizowała łapszańska szkoła we współpracy z parafią. "Wszystkim uczestnikom orszaku - odtwarzającym postacie orszaku, dzieciom i młodzieży, wszystkim śpiewającym, pomagającym na różne sposoby, wszystkim odważnym i niezniechęcających się mroźną zimą z całego serca dziękujemy. Za piękne zdjęcia z orszaku dziękujemy Marii Młynarczyk i firmie Foto-Film Spisz Podhale. Dziękujemy Fundacji Orszak Trzech Króli za możliwość udziału w orszaku i pomoc w jego organizacji – szczególnie dziękujemy za gadżety – korony, naklejki i śpiewniki. Szkoła dziękuje orkiestrze dętej za wspólne kolędowanie podczas mszy świętej. Dziękować trzeba wszystkim za obecność i za to wspólne świętowanie. Na Nowy Rok Szczęść Boże!" - piszą organizatorzy .

opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij