Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Jabłonka i okolice
Clear
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 38
Clear
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 38
Clear
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 38
Clear
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 38
Clear
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 38
Clear
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 38
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.07.2020, 20:54 | czytano: 735

Zostań uczniem Oddziału Przygotowania Wojskowego

NOWY TARG. Prywatne Liceum Ogólnokształcące pozyskało pozytywną opinię Ministra Obrony Narodowej i tym samym otrzymało pozwolenie na tworzenia w szkole Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

Ponad 180 szkół z całej Polski zgłosiło swój akces do programu inicjowanego przez resort Obrony Narodowej. Zezwoleń wydano znacznie mniej.

Oddział Przygotowania Wojskowego daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem (merytorycznym i finansowym), czego rezultatem będzie uzyskanie przez uczniów konkretnych korzyści takich jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Siłom Zbrojnym RP zapewni to przede wszystkim zwiększenie rezerw osobowych.

W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym klasy wojskowe funkcjonują w od ponad 20 lat i prowadzone są w formie innowacji pedagogicznych, w oparciu o autorski program szkolenia, gdzie wraz z kształceniem ogólnym, zgodnym z podstawą programową, wprowadzony został program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego, który stanowi dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Więc jeśli jesteś młodym człowiekiem, który oczekuje czegoś więcej od szkoły? Chcesz rozwijać swoje pasje i umiejętności? Lubisz sport i zdrową rywalizację? Jesteś gotowy na nowe wyzwania? Zapraszamy do nas! Zostań uczniem klasy wojskowej!

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
com08:35, 29 lipca 2020
A palarnie szkoła uczniom wreszcie zapewni, czy dalej co przerwę cała "stonka" się będzie rozlewała po okolicznych bramach? Świetna reklama dla szkoły patrząc na tych uczniów zachowanie ;]
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij