Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.11.2020, 18:33 | czytano: 1321

Upiornie słodkie wypieki w II LO w Nowym Targu (zdjęcia)

arch. szkoły

W ramach programu edukacyjnego „Irlandia w Szkole”, uczniowie II LO w Nowym Targu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym "Upiorny deser z Irlandią w roli głównej".

Wypieki były upiorne oraz mroczne, gdyż 31 października obchodzone było gaelickie święto „Samhain”. Rozstrzygnięcie finałowe odbyło się 13 listopada i w najlepszej piątce amatorów - cukierników znalazła się również uczennica nowotarskiej szkoły Gabriela Truty z klasy 2b. Gabrysia upiekła „Monster Cupcakes” („Potworne Babeczki”), które były w kolorach flagi irlandzkiej – zielone, białe oraz pomarańczowe (zdjęcie na górze).

Zaangażowanie i kreatywność wszystkich uczestników konkursu przerosła oczekiwania organizatorów: Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu oraz irlandzką firmę – Kerrygold, którzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu artykułami nabiałowymi.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
K.10:25, 19 listopada 2020
Samhain s*amhain... DZIADY!!
suzie usuń gruzy20:36, 18 listopada 2020
Umiejętność wypieków przyda się, gdy absolwent trafi do Irlandiji do pikarni wypiekać chleby, chlebki, chlebusie, muffiny, placki, racuchy itd. W połączeniu z podstawową umiejętnością języka angielskiego można zawojować nawet świat, zwieść do kraju trochę grosza. A dobrej jakości śmietana itp. artykuły nabiałowe dodadzą kaloriji i zapału do działania.Gorzej z wiedzą na temat palenia szczątków przez celtyckich gamoni, bo o tym też była mowa w innej części programu. Nie wiem jak młody człowiek, góral czy góralka ma taką wiedzę spożytkować, ale moją niewiedzą proszę się nie przejmować. Być może światło na sprawę rzuci jakiś kolejny, albo następny czy jeszcze jakiś po nim artykuł z serii artykułów o tej inicjatywie językowej. Ja osobiście czekam z niecierpiliwością na dobre wieści o tej szkole, bo córa znajomej nie zdała matury, i trochę marudziła na to i owo. A przecież i wysoki poziom, i ciekawe przedsięwziecia. Takze nie ma na co się oburzac.
zaras09:15, 17 listopada 2020
Upiorne- budzące odrazę, obrzydliwe, straszne, ohydne, wstrętne
koszmarne, związane z przykrymi przeżyciami; przeraźliwy,
....................................................................
Kto promuje takie konkursy i to ogólnopolskie?
Czy horor zgodny z programem wychowawczym szkoły.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij