Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Rabka Zdrój i okolice
Fog
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.11.2020, 19:38 | czytano: 819

„Co słychać na hali” czyli wypas owiec, a ochrona bioróżnorodności

arch. szkoły

NOWY TARG. Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego zajęła III miejsce w konkursie na "najciekawszy film o tematyce ochrony bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym", zorganizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa FDPA w Warszawie.

Główny cel konkursu to podnoszenie świadomości i kształtowanie właściwych postaw uczniów szkół rolniczych w zakresie ochrony bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym, poprzez propagowanie zasad zrównoważonego rolnictwa.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele 13 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Nasza drużyna to uczniowie z klasy III technikum kształcącego w zawodach: technik architektury krajobrazu i technik agrobiznesu: Piotr Pępek, Konrad Strama, Anna Bocheńska, Łukasz Łabuda, Marta Pierchlak oraz Magdalena Guzy. Wspólnie nakręcili oni film pod tytułem „Co słychać na hali” obrazując tym samym pozytywny wpływ wypasu owiec na ochronę bioróżnorodności. Naturalny wypas to najpewniejszy sposób zapewnienia bioróżnorodności zarówno na obszarach górskich, jak i nizinnych.

Film i jego przesłanie to ciekawy temat, czego dowodem jest miejsce na podium dla naszej drużyny. Recenzję do filmu napisał mgr inż. Mateusz Buła. Nagrodzone filmy zostały opublikowane na stronie internetowej fundacji i można je obejrzeć na: https://www.fdpa.org.pl/wyniki-konkursu-filmowego-v1

Opiekun konkursu; mgr inż. Zofia Wójtowicz
najnowsze informacje
komentarze
Baca20:25, 19 listopada 2020
Na hali, na hali .......
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij