Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
18.12.2020, 14:11 | czytano: 1287

Irlandzkie klimaty w II LO w Nowym Targu

arch. szkoły

Grudzień w nowotarskim II LO obfitował w liczne działania i atrakcje, które były nastawione na rozwój kompetencji kulturowo - językowych uczniów. Wszystkie działania, prowadzone są w ramach programu edukacyjnego „Irlandia w Szkole”, do którego II LO w Nowym Targu przystąpiło we wrześniu 2020.

Początkiem grudnia uczniowie wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych „Zielone Święta”, gdyż klimat świąt oraz czynności bożonarodzeniowe w Irlandii rozpoczynają się tuż po Halloween. Pani Justyna Mazurek – Schramm, z Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu przygotowała dla uczestników warsztatów prezentację, w której omówiła najważniejsze zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe.

Udział w projekcie umożliwił również licealistom z nowotarskiej szkoły, uczestnictwo w spotkaniu z Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell, które odbyło się w wersji online 10 grudnia. Pani Ambasador mówiła głównie o jej pracy oraz kobietach w irlandzkiej polityce.

W drugiej części spotkania, uczniowie zadawali pani O’Connell pytania dotyczące życia w Polsce, języka irlandzkiego, irlandzkich przepisów itp., na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

Natomiast, 15 grudnia odbyło się spotkanie, z instruktorką i tancerką tańca irlandzkiego – panią Magdaleną Mak – Jeszka. Była historia tańca irlandzkiego, epoka mistrzów tańca, rodzaje tańców solowych oraz grupowych, najlepsi tancerze irlandzcy, kostiumy, obuwie, jak również przedstawienie taneczne „Riverdance”, dzięki któremu świat oszalał na punkcie tańca irlandzkiego.

Obok rozwijania sprawności językowych uczniów II LO w Nowym Targu, program edukacyjny „Irlandia w Szkole”, dba o rozwój ich kompetencji interkulturowych. Rosnąca mobilność społeczeństwa, coraz częstsze wyjazdy uczniów na zagraniczne wymiany sprawiają, że przygotowanie uczniów do funkcjonowania wśród różnych kultur jest szczególnie ważne.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij