Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
05.03.2021, 15:50 | czytano: 1358

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu zakładają „Szkolny Ogródek”

arch. szkoły

Szkoła Przysposabiająca do Pracy przeznaczona jest dla młodzieży z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym, autyzmem oraz ze sprzężeniami. W tym roku szkolnym w szkole realizowana jest innowacja „Zakładamy szkolny ogródek”, w ramach której wszyscy uczniowie doskonalą swoje umiejętności oraz rozwijają zainteresowania związane z ogrodnictwem.

Młodzież uczy się wykonywania podstawowych czynności dotyczących uprawy roślin, a także właściwego posługiwania się narzędziami. Dzięki temu każdy będzie mógł opanować proste prace ogrodowe i w przyszłości wykorzystać je we własnym ogródku domowym.

Uczniowie już mogą pochwalić się pierwszymi efektami swojej pracy. W jesieni przygotowali miejsce pod szkolny ogród, w którym wiosną zostaną posiane nasionka i zakwitną pierwsze kwiaty oraz pojawią się warzywa. Chętną młodzież zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową szkoły oraz do śledzenia facebooka, gdzie znajduje się wiele relacji informujących o wydarzeniach i różnorodnych działaniach podejmowanych przez uczniów niepełnosprawnych, którzy realizują swoje pasje i zainteresowania w innych zawodach.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij