Sobota, 16 styczeń 2021, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Jabłonka i okolice
Snow
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-9°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Snow
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.09.2009, 14:04 | czytano: 995

NOWY TARG. Jutro oddanie wyremontowanej sali gimnastycznej w I LO

Kardynał Stanisław Dziwisz poświęci jutro zmodernizowaną salę gimnastyczną w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego. Trwający ponad rok remont obiektu sfinansowany został w 70 procentach z unijnego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który dał na niego 1 085 255 zł. Resztę dołożyło Starostwo Nowotarskie.

Połowę kwoty dało starostwo, połowa pochodzi z unijnego Funduszu Społecznego.

- Sala, o wymiarach 30 na 15 m, została wyremontowana i rozbudowana – opowiada Maria Kopeć, dyrektor szkoły. – Zburzone zostały stare sanitariaty i szatnie, w ich miejsce powstały nowe. Wymieniliśmy instalacje: wodnokanalizacyjną, grzewczą i elektryczną oraz dach, a ściany podniesiono o ok. 1,5 metra. Wymieniony został parkiet, powstała też antresola. Przy okazji wyremontowano też dwie mniejsze salki – jedną do aerobiku i drugą, w której ma niebawem powstać siłownia.

Przez ostatni rok uczniowie „Goszczyńskiego” zajęcia wf-u odbywali na korytarzu, w wynajmowanej hali „Gorce” i na szkolnym boisku. – Na szczęście przez większość roku pogoda dopisywała – dodaje Maria Kopeć.

Uroczyste otwarcie sali – dziś o godz. 12.

p/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij