Czwartek, 21 listopad 2019, Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Nowy Targ i okolice
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.09.2018, 15:01 | czytano: 9540

Wybory na wójta gminy Szaflary: Szkaradziński ubiega się o reelekcję, dwóch kontrkandydatów niezdecydowanych

Obecny wójt gminy Rafał Szkaradziński potwierdził swój start w październikowych wyborach na wójta gminy. Wiele wskazuje na to, że może mieć dwóch rywali do stanowiska. Swój start rozważają były wicewójt gminy i radny opozycji.

Pierwszym z kontrkandydatów może być radny Rafał Wilkus z Maruszyny. Startował już w poprzednich wyborach, ale gdy nie wszedł do drugiej tury, w której Szkaradziński zmierzył się z ówczesnym wójtem Stanisławem Ślimakiem, poparł tego pierwszego. Jednak potem ich drogi rozeszły się. Wilkus w wielu sprawach nie zgadza się ze Szkaradzińskim, o czym nieraz głośno mówi. - Co do kandydowania w obecnych wyborach to nie podjąłem jeszcze decyzji. Nie ukrywam, iż współpracuję z kilkoma środowiskami, które upatrują w mojej osobie kandydata na wójta gminy - mówi Rafał Wilkus w rozmowie z Podhale24.pl. - Ponadto dostałem propozycję współpracy z jednym ze środowisk politycznych i rozważam start w wyborach z ich pomocą. Musze również wspomnieć, iż zostałem założycielem jednego z komitetów wyborczych i obecnie trwa ustalanie ostatecznych kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach wyborczych. W najbliższym czasie podejmę decyzje czy będę kandydował na wójta gminy Szaflary, tak jak mnie proszą mieszkańcy, wyborcy, aby przyszła zmiana na tym stanowisku - dodaje.

Start w wyborach na wójta rozważa również Paweł Cetera, wicewójt gminy za czasów wójta Stanisława Ślimaka. - Prawdą jest, że propozycja została i złożona. Prawdą jest również to, że jestem współzałożycielem komitetu wyborczego wyborców Skutecznie dla dobra gminy Szaflary. To zespół bardzo poważnych, odpowiedzialnych i zatroskanych o sprawy naszej gminy ludzi. Wielu z nich to aktualni radni Rady Gminy Szaflary. W ich przeświadczeniu jestem osobą, która z powodzeniem pokieruje naszą gminą w przyszłej kadencji. Wobec tak poważnej propozycji płynącej od tak znaczących osób, zobowiązałem się głęboko ją przemyśleć - podkreśla Paweł Cetera.

r/
najnowsze informacje
komentarze
fun21:03, 20 września 2018
Podsumowanie czterech lat w czterech sylabach: arogancja. Jeśli komuś to nie przeszkadza, niech wybierze to samo.
Mnie nie przekonają20:16, 20 września 2018
Do Wyborca2

Skąd wiesz że z wybrakowanymi? Osoby komentujące wiedzą bardzo dużo, to muszą być bardzo blisko gminy. W tych komentarzach jest tylko krytyka.
Czy chodzi naprawdę o dobro gminy czy o własne interesy?
Gdzie program wyborczy opozycji, bo w innych gminach startujący do wyborów przedstawiają swoje programy a tu ni ma. Który to kandydat taki dobry, gdzie jest bo nie widać go.
Te jadliwe komentarz powinny dać ludziom do myślenia że może nie chodzić o dobro gminy. Chodze na plac zabaw i nie widzę żeby był wybrakowany. Bardzo fajnie że będzie przy ośrodku.
Wyborca218:09, 20 września 2018
Czy wiecie, że przy Ośrodku Zdrowia w Szaflarach nasz włodarz będzie budował plac zabaw z "wybrakowanymi" urządzeniami? Dla kogo?
Wybieram17:37, 20 września 2018
Teraz to swobodnie może działać tylko jedno stowarzyszenie a i tak nic o nich nie słychać. Wcześniej przynajmniej była dyskusja bo teraz panowie załatwiają wszystko cichcem nie licząc się z nikim.
Mam nadzieje, że ludzie przypomną sobie, że są na swoim i decydują o sobie a nie będą się przyglądali jak się inni ustawiają.
Do Mój głos"16:41, 20 września 2018
Chcę wyjaśnić, że Pan Paweł Cetera od pierwszego dnia, w którym został zatrudniony na stanowisku Zastępcy Wójta Gminy Szaflary, podpisywał swoim imieniem i nazwiskiem (i przybijał swoją pieczęć Zastępcy Wójta Gminy Szaflary)) decyzje administracyjne i różne pisma i brał za to odpowiedzialność. To jakiś dziwny układ, że Doradca obecnego Wójta Gminy Szaflary (teraz Zastępca Wójta Gminy Szaflary) przez kilka lat nie biorąc żadnej odpowiedzialności (np. nie podpisywał żadnych decyzji administracyjnych ani żadnych pism) brał wynagrodzenie jak Zastępca Wójta Gminy. Czyli coś tam doradzam (mało tego decyduję !! i rządzę pracownikami Urzędu Gminy Szaflary!!), ale jak będzie problem to mnie tam nie było. To jakieś żarty z mieszkańców gminy Szaflary !
~do mój głos15:29, 20 września 2018
tys podobny (w poglądach) do furcy.
Mój głos09:48, 20 września 2018
Wyjaśnienia co do funkcji zastępcy Wójta nie zmienią mojego zdania. Pamiętamy co było wcześniej. Wszystkie społeczne propozycje były blokowane wręcz nie mogły istnieć gdyż jak ktoś napisał główny jedyny i decydujący głos miał Wójt Ślimak. Czy to nie był przypadkiem jego prywatny folwark? A reszta nie zabierala głosu bo im było tak wygodnie. Czy wtedy zastępca Wójta nie brał sowitego wynagrodzenia za przyklaskiwanie? Mam nadzieję że mieszkańcy gminy pamiętają tamto krętactwo
witac06:54, 20 września 2018
Pan F. jako doradca uczestniczył w zebraniach wiejskich i wypowiadał się w imieniu wójta. Szykanował pracowników gminy ubliżając im. Wydawał polecenia. Doradca bezprawnie to czynił, a wójt się na to zgadzał czyli działali bezprawnie. Wiele jest takich przykładów z ostatnich czterech lat. Wójt zbywał informacje o mobbingu mówiąc tego się nie da udowodnić. Lepiej być cicho.
Do Mój głos"22:51, 19 września 2018
Chcę wyjaśnić : Kandydat na stanowisko Wójta Gminy Szaflary Paweł Cetera przez dwie kadencje był Zastępcą Wójta Stanisława Ślimaka. Główny, jedyny i decydujący głos miał wówczas Wójt Ślimak, który został wybrany na to stanowisko , w wyborach bezpośrednich, przez mieszkańców gminy Szaflary. Stanowisko Zastępcy Wójta Gminy jest jedynie stanowiskiem urzędniczym. Zastępcę zatrudnia Wójt Gminy i on może go też zwolnić. Nie ma takiej możliwości, że Zastępca Wójta Gminy podejmie decyzję niezgodnie z wolą Wójta. To tak dla wyjaśnienia dla osób, które nie wiedzą jak funkcjonuje urząd Wójta Gminy (odpowiednio Burmistrza Miasta i Prezydenta Miasta). Ponadto, obecnie większość samorządów gminnych w naszej okolicy posiada Zastępców Wójta, co wynika z dużej ilości spraw prowadzonych przez administrację Wójta Gminy. Cztery lata temu w trakcie kampanii Pan Rafał Szkaradziński stwierdził, że Gmina Szaflary nie potrzebuje Zastępcy Wójta i jest to stanowisko zbędne i generuje duże koszty. Okazało się jednak, że wprowadził w błąd wyborców, bo od pierwszego dnia zatrudnił Pana Doradcę, który pobierał sowite wynagrodzenie. Potem, gdy okazało się, że likwidowane są w Polsce stanowiska doradców Wójtów próbował ulokować swojego Doradcę w Gminnym Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, ale Radni Gminni się nie zgodzili na taki "numer". Ale coś trzeba było zrobić z ulubionym Doradcą. No to Wójt Szkaradziński powołał Pana Doradcę na stanowisko Wicewójta Gminy Szaflary . Jak napisano w Tygodniku Podhalańskim nr 49/2017 "Jak wyjaśnia Rafał Szkaradziński wójt Szaflar, zmiana jest formalnością. Wynika z tego, że Sejm zmienił przepisy. W gminach nie może już być doradców , ani asystentów. - Wobec tego podjąłem decyzję, że doradca zostanie moim zastępcą. Nie tworzę żadnego nowego stanowiska - informuje Rafał Szkaradziński. Wyjaśnia, że zastępca będzie miał te same obowiązki, co dotychczas. Wójt zapewnia, że zmiana nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla gminy. Koszty będą nawet niższe , bo zastępca będzie zarabiał nieco mniej niż dotychczas - informuje " Z powyższego wynika, że od pierwszego dnia pracy (i od pierwszego dnia kadencji Wójta Szkaradzińskiego) Pan Doradca pełnił funkcję Zastępcy Wójta. Czyli Zastępcą Wójta był od początku. To wszystko się zgadza, bo podobno Doradca wydawał polecenia pracownikom Urzędu Gminy. To jakiś dziwny układ, że Doradca przez kilka lat nie biorąc żadnej odpowiedzialności (np. nie podpisywał żadnych decyzji administracyjnych ani żadnych pism) brał wynagrodzenie jak Zastępca Wójta Gminy. Czyli coś tam doradzam (mało tego decyduję !!), ale jak będzie problem to mnie tam nie było. To jakieś żarty z mieszkańców gminy Szaflary !
fun21:42, 19 września 2018
@Mój głos
Jeden kandydat ? pycha i chwość.
Drugi ? skromność i ojność.
Mój głos19:49, 19 września 2018
Czyżby mieszkańcy gminy Szaflary chcieli powrotu do przeszłości? Czym kandydat Paweł C. zasłynął w
poprzedniej kadencji? Chyba tym, że charakteryzowała go pycha i chwość. Nagle coś chce zrobić dla gminy? Jedynym celem jest chyba zasiąść na tronie niszcząc przeciwnika. Bo jakoś nie widać innych pomysłów. Miał wiele lat aby coś zrobić nie tylko dla siebie. Nie widzę tu czystych intencji.
Wybieram12:06, 19 września 2018
Zgadzam się z obserwator. Dziękuję za ten wpis bo oddaje całą prawdę. Wójtowi i jego zastępcy mówimy stanowcze nie. Nie mamy czasu, żeby go marnować. Chcemy szacunku i realnego rozwoju.
Władek08:36, 18 września 2018
Trzeba jeszcze dodać że jest jedna Pani w urzędzie ,na która idąc do urzędu za każdym razem natknąłem się wychodzacą z pokoju p.Wójta,wszyscy to widzą tylko się boją nawet myśleć,swoją drogą dziwię .Każdy wie o co chodzi,przedtem ta Pani rzekomo taka wzniosla nie była,cichy lizus,donosiciel,wiekszosc pracowników o tym wie tylko się boją,p.Wójt powinien być ostrożniejszy,za dużo się koło niego kręci.Nasz wójt nawet sobie nie zdaje sprawy jakie komentarze są ,po co mu to potrzebne.Tej Pani to gratulacje ,bo to naprawdę trzeba umieć .
obserwator07:07, 18 września 2018
~Jolo. Ja chcę zmiany. Zmiana ma być dobra dla mieszkańców gminy i nie wiem dlaczego ograniczacie się do Ślimaka i Szkaradzińskiego. Kazdy z nich coś zrobił dobrego. Po głębszej analizie uważam, że gm. szaflary potrzebuje likwidacji podziałów wśród ludzi. Trzeba usunąć z działalności publicznej lizusów, oszczerców, kłamców i ludzi mściwych. Budowanie polityki na kłamstwie jest niegodne. Kłamliwego języka nienawidzi Bóg. W każdej polityce, a szczególnie w lokalnej człowiek jest najważniejszy. Obecnie w polityce lokalnej ludzie się nie liczą. Ludzi się straszy, obmawia, niszczy i okłamuje. Mam marzenie, aby mieszkańcy przekazali w wyborach władzę ludziom otwartym, szanującym dzieci, młodzież i dorosłych : 40+, 50+, 60+, 70+, 80+ itd. W każdej społeczności większość to wspaniali ludzie. Ta większość powinna wygrać wybory.
Jolo00:09, 18 września 2018
do obserwator i wnikliwy...mało wam ciekawe ile wasz poprzedni zrobił dla naszej gminy albo wy sami. Popieram działanie obecnego wójta temu człowiekowi naprawdę zależy na rozwoju i nie chce powrotu tego co było przed nim. Panie Szkaradzinski jesteśmy za Panem.
mieszkanka19:55, 17 września 2018
obserwator ale popieprzylo sie Tobie w glowie to tak robiyli downo a nie teros za tego wojta
szaflarzon12:15, 17 września 2018
My chcemy p.Szkaradzińskiego
wnikliwy czytelnik11:19, 17 września 2018
do @obserwator

Dziękuje OBSERWATOR, nic dodać nic ująć. Nareszcie ktoś poskładał komentarze do kupy i wyciągnął sedno.
Czytając komentarze popierających Wójta miałem wrażenie, że mam klaskać tyko za to że mamy Wójta. Tak jakby nowa sala, chodniki, oświetlenie, place rekreacyjne to nie w gestii włodarza leżało, a p Wójt taki dobry bo cieżko pracując zrobił coś a nie musiał. Rozpanoszyła się buta i pora z tym skończyć
obserwator07:19, 17 września 2018
Gmina Szaflary to mała gmina o dużych rozwoju możliwościach rozwoju. Niestety nie ma szczęścia do włodarzy. W ostatniej kadencji panował totalny chaos. Tylko imprezki sportowe, ludowe,strażackie,gorące i kabaretowe - kupa forsy i niski poziom. PROMOCJA - piękne słowo, a kto i kogo promuje za nasze pieniądze? Gazetka GCKiT piękna, kolorowa, a w niej opisana rzeczywista praca szkół i nauczycieli. Są też zdjęcia włodarzy i posłów z Małopolski z wręczenia kopert z forsą i przecinających flagi przy nielicznych obiektach. Chaos również panował w zakresie decyzji i informacji wójta(przetarg ogłoszony, unieważniony, ogłoszony unieważniony itd. Włodarze kochają budowę dróg (średnio co 4-5 lat zrywają nawierzchnie asfaltowe i kładą nowe, zrywają przy szkołach niedawno pięknie wyłożone płytki, zamieniają na granit.). Śmiechu warte. Bo przedszkoli się nie planuje i nie buduje ani w Bańskiej N. i W., ani w Skrzypnem, ani w Maruszynie tylko dopłaca z naszych pieniędzy do rozwoju szkól i przedszkoli w Gminie Czarny Dunajec. Dom Kultury miał być. Wszystkie ościenne gminy mają, a my mamy puste remizy śmiesznie zarządzane. O braku rozwoju świadczy to, że na każdej imprezie wiejskiej czy gminnej występują te same zespoły z tym samym programem. Jedna sala, 2 chodniki kilkanaście wybrakowanych urządzeń siłowych, rozpoczęty wodociąg na złość mieszkańcom w drodze i z budą przy szkole. A gdzie te efekty promocji, młodości, pomysłowości na przyszłe lata? W komentarzach napiszcie co tak naprawdę chcielibyście w tej gminie zbudować, żeby służyło Wam i przyszłym pokoleniom. Wtedy powstanie PROGRAM oczekiwany przez mieszkańców. Górale zawsze byli praktyczni i oszczędni, a w naszej gminie tego nie widać.
Marusynion19:27, 16 września 2018
Panu Szkaradzińskiemu już dziękujemy miał Pan swoje 5 minut, ale się pan nie wykazał czas na zmiany...
do KNT - no i widać kto się boi08:17, 15 września 2018
Nie jednemu psu burek. A może ty się boisz i ciebie wtedy mama przytula. Trzęsiesz gaciami to widać i czuć.
Expert18:00, 14 września 2018
Ohoho ale się tu zrobił dym :D
Do antyhejt- znasz takie powiedzonko nie strasz nie strasz bo msię ......?
Kolego mój sympatyczny po co ta wściekłość i tyle jadu. Moją intencją była troska o jakże ważnego urzędnika w tej gminie. I naprawde nie rozumiem czemu sama zainteresowana (asg) tak nerwowo zareagowała, przecież wystarczyło się przyznać i powiedzieć że to prywatna sprawa.
Jednak z tym mobingiem jest coś na rzezczy skoro Pani (asg) pisze "Pozwolę sobie osobiście po powrocie do pracy podziękować "Expertowi" za troskę wyrażoną na forum publicznym." zabrzmiało to jak grożba.
Jednak jka Pani nie rzyczy sobbie komentarzy na forum publicznym to może trzeba zmienić pracę? Z mioich informacji urzędnik jest osobą publiczną i równie dobrze mogę pisać pełnymi imionami i nazwiskami.
A co do TRZYMAJMY SIE FAKTOW to nawet nie będę bredni komentował.
do mieszkanka17:11, 14 września 2018
he he ,to ja myślę że 2 koniecznie...
mieszkanka16:16, 14 września 2018
do golgol zawse bedzie dwoch wojtow w saflarach przecies pawel tys musi zatrudnic wice wojta za poparcie
do gryf16:13, 14 września 2018
To trzeba było się doskonalić, dokształcać, to byś teraz nie jęczał na forum,ze wydają ci polecenia stażyści. Niektórym się wydaje, że mają ciepłe posadki na całe życie, bo rodzice załatwili pracę, a potem dopiero jakieś tam wykształcenie się dorobiło,zebu ludzie nie gadali albo żeby nie zwolnili ,bo przepisy nakazywały mieć jakiś dyplom.
tak sobie14:42, 14 września 2018
do GRYF: mało kto mówi, mało kto słucha... tak piszesz GRYF, ale teraz nie jest czas na szukanie haków na siłe i wylewanie pomyji na ludzi, to również są Twoi sąsiedzi.
teraz jest czas na pomysły, jak zrobić by było jeszcze lepiej.

ŻALE, PRETENSJE, a w szczególności POMYSŁY możesz ZAWSZE przekazywać na OTWARTYCH DLA WSZYSTKICH SESJACH RADY GMINY SZAFLARY (również innych Gmin, Miast). można każdą nagraną Sesję Rady obejrzeć na youtube. możesz przyjść z kolegą radnym, posłuchać, zadać pytanie, złożyć wnioski. TO JEST DEMOKRACJA, TO JEST SAMORZĄDNOŚĆ i TO JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA GMINĘ.
teraz nie jest czas na wymuszony płacz... zrób sobie kalkulację, porównanie co było za poprzedników zrobione, a co teraz - i zadaj sobie pytanie w której rzeczywistości chcesz mieszkać. oby Tobie i Nam Wszystkim było lepiej - POWODZENIA!
do KNT - no i widać kto się boi14:27, 14 września 2018
DO KNT: ale Ty tam nie wrócisz i dlatego się boisz :) mama Cię przytuli!
dobrze, że karma nie wraca, co być Ty teraz człeku biedny robił... znów pokazałeś poziom w swoim komentarzu! co za wybitny poziom dyskusji!
coś szybko brakło Ci pomysłu, brak śliny do opluwania ludzi? PS. nie podpisuj się KNT bo teraz wstyd z takimi tablicami będzie jeździć
zza miedzy13:46, 14 września 2018
tak się zastanawiam czytając te w większości krytykujące i oczerniające komentarze - praktycznie w każdym komentarzu przedstawiacie problem zatrudnienia/organizacji pracy w Urzędzie Gminy, a nie sprawy Społeczności Gminy Szaflary...najwidoczniej chodzi Wam tylko o wymianę ludzi na stołkach w Urzędzie Gminy, jako miejscu pracy - czy potrafcie podać chociaż 1 pomysł na Gminę Szaflary, na jej rozwój? ataki personalne, zero pomysłu, zero choćby minimalnej konstruktywnej krytyki. oczernić, zniszczyć, zdobyć stołek...4 lata przelecą, jakoś będzie, ja ważny, nie Gmina...dla mnie to kolejny wyścig szczurów dla własnej posadki, widać ciągnie do starego. szkoda tylko w tym wszystkim samej GMINY SZAFLARY, która powinna się nadal rozwijać, bez względu kto jest zatrudniony w Urzędzie...i kto jest Wójtem. nie mylcie tych wyborów samorządowych z naborem na stanowiska pracy w Urzędzie... więcej może dla Gminy zrobić mądry i pomysłowy Radny, aniżeli stado super-urzędników! MNIEJ HEJTU WIĘCEJ DOBRA!
tutejszy13:22, 14 września 2018
DO "GRYF": Gryf... BŁAGAM podaj jakieś fakty, a nie po raz kolejny POMÓWIENIA. Piszesz, że jest tam mobbing, nie boisz się odpowiedzialności za takie mocne pomówienia?! więcej faktów, kampania wyborcza budowana na zasadzie OCZERNIANIA kontrakandydata nic nie da... Rażąco niski poziom. Wymyślcie coś innego, tego już nie można czytać - NUDA! chętnie przeczytam jaki macie pomysł na Gminę, a nie kolejne wymyślone oszczerstwa. sama krytyka nic nie da.
gryf13:19, 14 września 2018
To dobrze, że Moderator nas chroni bo czasami faktycznie piszemy mocno o różnych sprawach. Jest to jednak jedyne miejsce, gdzie możemy się pożalić, wskazać nieprawidłowości i pokazać co nam doskwiera. Piszemy też o dobrych rzeczach, szczególnie kiedy są dla nas ważne i pożyteczne. W okresie przedwyborczym jest potrzeba wzmocnienia przekazu bo kolejna okazja dopiero za 4 lata. A pomiędzy wyborami mało kto słucha.
KNT13:01, 14 września 2018
Karma wraca....
@antyhejt, @tzymajmy sie faktów
Nie strasz nie strasz bo sie ......
gryf11:40, 14 września 2018
Mobbing w Urzędzie w Szaflarach to norma. Poniżanie pracowników, kwestionowanie kwalifikacji, szydzenie. Proszę sobie wyobrazić, że stażyści wydają polecenia np. pracownikom z 20 letnim stażem. Takie praktyki były i pewnie są stosowane nadal.

Szkoda, że nie wszystkie komentarze są publiowane bo moglibyśmy podać wiecej przykładów, ale jest to prywatny portal i trzeba to uszanować.

Uszanować to proponuję - prawo.
A na drugim miejscu - docenić, że staram się uchronić komentatorów przed ich własną niefrasobliwością. Interweniuję, gdy widzę, że sami prosicie się o kłopoty. Moderator.
TRZYMAJMY SIE FAKTOW09:10, 14 września 2018
DO "EXPERT": w swoim poście stwierdzasz, że niewygodnych pracowników z referatu pozbyła się Kierownik? o kim piszesz? o sobie? czy o jednym, z tych dwóch którzy nagle się pochorowali... może napisz w jakich okolicznościach i dlaczego się pochorowali biedulki /.../ SKOŃCZYMY Z TĄ OBŁUDĄ, SKOŃCZ człowieku KŁAMAĆ I OCZERNIAĆ LUDZI. a teraz KŁAMCO wymień nazwiska tych, których wg Ciebie pozbyła się Kierownik z referatu.
dobezstronny07:52, 14 września 2018
Za mało wiesz o tym kto się teraz napycha, a jest to rażąco widoczne.
antyhejt00:02, 14 września 2018
tak sobie myślę, że może w związku oświadczeniem ASG czas na pociągniecie osób typu "Expert" do odpowiedzialności za takie pomówienia. padły dwa nazwiska i to już jest przekroczenie granic i naruszenie dóbr osobistych. może się w końcu co niektórzy opamiętają jak ktoś odpowie karnie za swoje słowa
Bezstronny21:35, 13 września 2018
Wszyscy wiedzą ,ze wójt to zamożny człowiek, jego oświadczenie majątkowe na to wskazuje,jest dostępne, więc napychać się nie musi bo ma.Ci co się napychali z państwowego budżetu zawsze będą oskarżać innych,' o napychanie, bo oceniają ich według siebie i nie do pojęcia jest dla nich, że ktoś jest uczciwy, bo jak to można w budżetówce nie uszczknąć dla siebie.
ASG21:23, 13 września 2018
Szanowni Państwo. Właśnie otrzymałam informację na temat komentarza, dotyczącego mojej osoby, który został opublikowany przez "Experta". Zwracam się z uprzejmą prośbą o uszanowanie zaistniałej sytuacji, problemów osobistych, jakie dotknęły w dniu dzisiejszym mnie i moją rodzinę. Pozwolę sobie osobiście po powrocie do pracy podziękować "Expertowi" za troskę wyrażoną na forum publicznym. Nie życzę sobie komentarzy na swój temat, zwłaszcza w sytuacji, jaka w dniu dzisiejszym spotkała mnie i moją rodzinę.
Do Expert20:59, 13 września 2018
Ty Expert to może i jesteś od knucia, i od bajania. No dawno mnie nikt tak nie rozśmieszył, jak ty tymi domysłami.Na pewno jesteś pracownikiem gminy, bo doskonale znasz rozkład dnia innych pracowników i ich wsypujesz. O 12 nikogo z podwładnych tej pani już w pracy nie było. Piszesz,że jest ich kilku.Jak to możliwe. Ale tej pracy to ty też za wiele nie masz skoro siedzisz i obserwujesz kto jest o 12 w pracy, kto wyszedł, a kto płacze.
Porót do przeszłości???20:31, 13 września 2018
Cetera kandydatem???? Normalnie koń by się uśmiał. Chyba już co niektórzy zapomnieli jak funkcjonowała nasza gmina jeszcze cztery lata temu. Same kumciu kumciu, całe rodziny lub znajomi pozatrudniani w Gminie, nie wspominając o braku szacunku do klienta.
A jakiż "To zespół bardzo poważnych, odpowiedzialnych i zatroskanych o sprawy naszej gminy ludzi." prosił go o kandydowanie???
Czyzby Pani, która pełni funkcję pełnomocnika jego komitetu wyborczego? Boli ją że została odsunięta od władzy i nie może nic namącić. Chyba już jej dano odczuć, gdzie jest jej miejsce. Na pewno nie w Urzędzie. Jak się okazuje nie ma ludzi niezastąpionych i nowa pani Skarbnik w gminie radzi sobie bardzo dobrze, nie brakuje jej kompetencji, a do tego jest niezwykle miłą osobą, i spotykając ją na korytarzu aż miło wejść do Urzędu, nie to co było wcześniej, wiecznie niezadowolona i naburmuszona, już nie wspominając jak traktowała swoich współpracowników.
Jeżeli tacy ludzie mają wrócić do gminy to mówię stanowcze NIE.
A sam Cetera cóż takiego dokonał?? Nigdy swojego zdania, wieczny Toudi swojego wiernego Ślimaka.
Panie Szkaradziński nie daj się, kandyduj, dokończ to co zacząłeś.
Expert19:26, 13 września 2018
Szkaradzinskiego postępowanie nawet wobec SWOICH. Dzisiejsza sytuacja: Urząd Gminy Szaflary godzina około południowa wybiega kobieta w zaawansowanej ciąży cała zapłąkana wybiega zn urzędu. Po dokładniejszym przyglądnięciu stwierdzam że jest to KIEROWNIK budownictwa. Napewno nie doprowadził jej do takiego stani jej podwładny (bo by już go nie było jak kilku) widocznie była na rozmowie z którymś z szefów (może Szkaradziński może Furca). Jak możmna kobietę w stanie błogosławionym doprowadzić do spazmów. Trzeba być tyranem bez sumienia :/
z boku13:25, 13 września 2018
do "Nieznaczący" chyba masz bardzo niską samoocenę, albo zwyczajnie nie masz się o co czepić to się próbujesz chwtać się słówek. Przynajmniej Cetera napisał, że poprły go "znaczące osoby" śmiem przypuszczć że Szkaradziński napisał by "poparli mnie znaczącą osobę".
Dla mnie Cetera jest najlepszym kandydatem, swój nie jakiś laluś z "miasta" ale swój znający nase problemy, nie biydok żeby przyszedł się nachapać (jak ktoś tam pisał), jest chyba jedyną mi znaną osobą, która będzie potrafić odkręcić ten cyrk co nastał w Urzędzie Gminy.
Kto tak naprawdę się napchał?10:36, 13 września 2018
Maksymalna powierzchnia kolejnych terenów budowlano-inwestycyjnych wyliczona dla wszystkich miejscowości gminy Szaflary to 24 hektary, z czego 16,5 hektara poszło na samą Bańską Niżną. Jak myślicie kto z tych trzech kandydatów na Wójta ma w tej miejscowości najwięcej gruntów do przekwalifikowania? /.../ Proszę przeanalizować we własnych głowach.
zorro09:25, 13 września 2018
mieszkańcy gminy wybierają wójta żeby pilnował jak urząd gminy działa dla nas mieszkańców wyborców bez robienia prywaty załatwiania spraw dla swojej rodzinki oraz prostowania nieuregulowanych gruntów na ich rzecz poprostu na wójta niech kandyduje człowiek UCZCIWY dla mnie żaden z tych dwóch nie spełnia tego warunku obydwaj się pokazali
Wojtek08:41, 13 września 2018
Jestem mieszkancem Szaflar więc też sie wypowiem,głosujmy na każdego innego tylko jużnie na Pana Szkaradzińskiego,proszę .Przecież ten obecny wójt to chodzi z taka pychą,nie umie do ludzi się wypowiedzieć,jest bardzo ważny bo ma kase.Co tam dla niego są tacy ludzie jak my zwykli szaraki,sami żeśmy go wybrali.Unas w domu był jak chciał zostać wójtem,zachęcał żeby głosować na niego,a jak juz tym wójtem został to ludzi nie zna.Tak to jest przed wyborami to wszyscy mili,a potem chodz jak.Będe głosował albo na Pana Wilkusa albo na Pana Ceterę.
kopciuch06:02, 13 września 2018
Do ~ byleniecetera. Proponuję, aby ci, którzy chcą się napchać w gminie niech złożą podanie do Szkaradzińskiego, zatrudni was i będziecie się napychać.
byleniecetera22:41, 12 września 2018
Nie podoba się Szkaradzińki to głosujcie na Wilkusa, w miarę świeża twarz. Nie wiem skąd głupi pomysł by na wójta wybierać kogoś kto już się napchał w urzędzie, tak mówię o Ceterze. Swoje ma za pazuchą.
Mieszkanka21:56, 12 września 2018
Panie Wojcie dziękujemy za dotychczasowy rozwój naszej gminy i liczymy na więcej nasze głosy Pan ma.
Nieznaczący20:20, 12 września 2018
Zaproponowały mnie "znaczące osoby" z " komitetu, którego byłem współtwórcą" , czy to wystarczającą motywacja,żeby kandydować. Mnie pan nie przekonał. Myślałem, że to samemu trzeba chcieć, palić się do rozwoju gminy, mieć plany projekty ... To my wyborcy jesteśmy znaczący, bo my będziemy glosować na wójta , nie ci "znaczący panowie", którzy nawet radnymi wcale już znów nie musza zostać, bo "znaczącymi panami"zrobiliśmy ich my wyborcy. Strzelił pan sobie w stopę tą wypowiedzią.
wyborca16:53, 12 września 2018
Przerażające są te komentarze ludzi z byłej ekipy trzymającej przez 20 lat władzę . Czasy , gdy kilka osób było wykształconych dawno minęły. Dziś młodzi studiują znają swoje prawa i nie pozwolą sobą manipulować przez tych , którzy i dziś z ukrycia pociągają za sznurki szukając odpowiedniego kandydata do powrotu do władzy schowani pod jego płaszczykiem.Obecny wójt jest niezależny i nikomu nie musi się odwdzięczać .Obśmiewani przez niektórych jego doradcy są jego doradcami , zależnymi od niego nie on od nich. I tak powinno być. kampania oparta na krytyce wójta to żadna kampania. MAMY DEMOKRACJĘ DLA KAŻDEGO POZYTYWNIE MYŚLĄCEGO JEST MIEJSCE.
Do Bronek16:14, 12 września 2018
To może wybierz się do swojego lekarza, bo ten z Zakopanego nerek Ci tak dobrze nie wyleczy , bo przecież nie swój gminny. To może wrócą wszyscy do domów pracujący za granica bo tam nie swoi. Bredzisz człowieku, Mamy świetnego wójta wykształcony, mądry, rozwinął gminę.
J15:31, 12 września 2018
ciekawe czy zatrudnienie żony pana kandydata, który się jeszcze waha mimo ze proszą go mieszkańcy, aby zastąpił obecnego wójta bo jest LEPSZY WEDŁUG PEWNYCH ŚRODOWISK, jakich ...może trochę jawności (być może, nie znam wszystkich jego dokonań ), w szkole w naszej gminie w Sz. ....to zbieg okoliczności .może i tak ......kto szukał w tym roku pracy w szkole wie, że znalezienie jej graniczy z cudem, ale niektórym cuda się zdarzają...............mnie nie więc wyjechałam do Krakowa. nie żebym zazdrościła pracy.tak sobie głośno myślę..........Po tych przemyśleniach ma pan mój głos panie Szkaradziński i całej mojej licznej rodzinki. Specjalnie przyjadę na wybory.
Olo15:19, 12 września 2018
W tych komentarzach to jakieś same "Białe Misie"
Bronek14:59, 12 września 2018
Powiedzcie mi: nie stać Gminy Szaflary na Swojego Wójta? Skończmy z tymi obcymi.
Wyborca14:01, 12 września 2018
Szanuję pana Wilkusa, ale będę głosował i zachęcam do oddania głosu na pana Pawła Ceterę. Nie ma wątpliwości, że jego wiedza i doświadczenie są gwarancja bardzo dobrego zarządzania gminą. Człowiek stanowczy i bardzo elegancki. Co ważne potrafi elegancko się wypowiadać. Nie ma w nim zawiści, a przede wszystkim nie ma kompleksów, które obecnemu wójtowi uniemożliwiają bycie szczerym i do ludźmi.
Józek13:50, 12 września 2018
Powiem Wam jedno. Każdy inny będzie lepszy od Szkaradzińskiego. Duża rodzina nie przesądza wyborów. Wiem jedno. Z tych trzech Pan Cetera jest najbardziej przygotowany do pełnienia funkcji Wójta. Jest wieloletnim pracownikiem gminy, sprawującym funkcję wójta przez kilka kadencji. Zna się na robocie i daje sobie radę w firmie prywatnej i w samorządzie. Nie pan startuje.
magazynier od wladka13:08, 12 września 2018
Rafał nadzieja polskiej polityki;) kto br kartki składać jak cię zabraknie...
Władek12:23, 12 września 2018
Rafał na prezydenta!
obserwator...11:23, 12 września 2018
podczas zebrań wiejskich zadając pytanie panu wójtowi Szkaradzinskiemu zawsze można było usłyszeć odpowiedzi ale od zastępcy wójta. tak jakby wójt nie umiał się sam wysłowić. można by się było zastanawiać który jest głównym Wojtem Gminy Szaflary bo co poniektórym to się stanowiska pomyliły....jak to mówią uczeń przerosl mistrza.
llort22:54, 11 września 2018
To teraz.

1. Szkaradziński. Co obiecywał 4 lata temu w wyborach na wójta. Ile z tego spełnił?
2. Wilkus. Co obiecywał 4 lata temu w wyborach na radnego. Ile z tego spełnił?
3. Cetera. Człowiek Miłościwie Panującego Pana Ziem Szaflarskich. Chwała mu.
miescon20:04, 11 września 2018
Tak czytam i czytam i oczom nie wierze.Chyba jakaś zbiorowa bilokacja. Choć nie bardziej tu pasuje jakieś zbiorowe rozdwojenie jaźni. Poszli byście na zabawę na remizę dali se po razie i najlepszy będzie miał racje. A w zamian mamy tu jakieś wypociny nawiedzonych pod kilkoma nickami.
fun19:39, 11 września 2018
@Patrycja
Kolejne odcinki telenoweli "Na dworze Apollina" wyłącznie na antenie TVS i w kwartalniku "Serce Podhala".
Gargas17:12, 11 września 2018
DOBRY BO SWÓJ, nie masz żadnych sensownych argumentów, powielasz brednie i pomówienia wypisywane przez ludzi nieprzychylnych wójtowi, czytaj tych który chcą się dorwać do władzy... Pamiętaj nie miejsce urodzenia świadczy czy ktoś się nadaje na pełnienie stanowiska. Tematu vice nie skomentuje, cofnij się do ogólnopolskiej ustawy na ten temat, przeczytaj albo poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył. Dziękuję za radę, mogę napić się melisy ale tylko ze względu na wk...na głupotę i zawiść którą propagujesz. A Ty bez tej maści którą proponowałem wcześniej, raczej nie dasz rady normalnie funkcjonować.
dobry bo swój14:46, 11 września 2018
do Gargas po co te ukrywanki-przebieranki? Dlaczego nie napiszesz wprost Sztab Wyborczy Szkaradzińskiego? określenie cyt. "Z niecierpliwością czekam na program i propozycje kontrkandydatów." wyraźnie sugeruje,że pracujesz w sztabie.
Po pierwsze maliska, bo chyba nerwy puszczają.
Po drugie dobra szkołą propagandy gratuluję, jeżeli dużo ludzi pisze niewygodne dla mojego kandydata posty oskarże o to, że wypisuje je jedna i ta sama osoba.
Po czwarte układy układziki? Szkaradziński zatrudnia swoją kuzynkę na zastępstwo po powrocie pracownicy co jej Szkaradziński powiedział-Pani nie będzi pracowała na swoim stanowisku. Przypomnijci sobie Ni będziw wice i go zwalnia, następnie powołuje DORADCE Furcę, którego kompetencję, elokwęcię i kulturę osobistą wolę nie opisywac. Po paru latach co się robi? likwidują stanowiska doradców i nasz kochany badylarz (taki ma doświadczenie w zawodzie -handel warzywami) zostaje wice BRAWO!!!. Po obsadzeniu na stanoiwisku zatrudnia pożal sie ..., informartka bez jakiegokolwiek doświadzcenia i kogoś (bez funkcji) obecnie pracuje w pensjonacie wójta. Mógłbym tak dużo jeszcze ale szkoda czasu, to jesy przez 4 lata.
Dlatego apeluję o oddanie głosu swoim, osobom, które tu (nasza gmina) się urodziły i nas znają. Nie jakieś bufony obce.
Jorguś14:21, 11 września 2018
Do Marusinanin."Czy Wilkus czy Cetera to żaden wam krzywdy nie zrobi bo jeden to Maruszynianin a drugi to budowlaniec" heh he no tymi argumentami przekonałeś mnie, faktycznie, to co napisałeś to chyba ich największe atuty. Lecem głosować, najepi na obydwu naraz tacy wspaniali.
Patrycja13:33, 11 września 2018
Z tych trzech najprzystojniejszy p.Szkaradziński !!!!
Bronek ze Saflor13:27, 11 września 2018
Co takiego zrobił Wom Pon Szkaradziński ze tak go opisujecie,co zrobiył firmie Kalata ????? ze tam telo Cetere popiyrajom,przecie Paweł Młynorzow to taki dobry cłek i mądry a takiego ''Pawełka'' Hupnioka by fcioł na wójta,je nie wierzym w to.Paweł Cetera z cym ty do gości sie bieres ????????????????Dziynkuj Bogu ze mos robote w porzadnyj firmie i siedz tam na rzyci.Jo z chłopami urodzom codziyń i nie słysołek zeby cie wto namowioł,teroz momy hrubego gazde Szkaradzińskiego,to chłop grzecny nikomu nie wadzi,pomogo,grzecny,młody cłek to sie mu jesce fce cosik robic lo wsi.Nie cynicie tego co mocie,jo mom rokow 70 i w głowie sie mi nie miesci zeby ludzie takie głupoty pisali zamiast sie ciesyć ze jest młody,piykny,madry wojt.To ino telo ze sie ludziska barz pośmiejom zaś z tyk wyborow,ale jo pudem głosować
mieszkanka Szaflar12:51, 11 września 2018
panie Pawle z całym szacunkiem,ale jak Pan pracował w urzędzie to Pan mi nie mówił dzieńdobry,teraz sie Pan zaczyna kłaniać,żenada.Jestem mieszkanką Szaflar,mam duza rodzinę w Szaflarach i zapewniam Pana że nie będą na Pana głosować,swoje pięc minut już Pan miał z ŚLIMAKIEM.Mógłby Pan se zaoszczędzić tych słów że Pana ludzie proszą o kandydowanie,proszę !!!!!!!!!! śmieszne,żałosne
Marusynianin10:08, 11 września 2018
Mieszkańcy Maruszyny, bedziecie głosować za obecnym Wójtem?
1. Pozwolenie na budowę wodociągu które wypracowała spółka wodna poszło do kosza
2. 320 tys zł z gminy + 122 tys zł pieniedzy wypracowanych przez członków spółki wodnej poszło w błoto, bo Wójt miał inna wizję wodociągu, Boże takie marnotrawienie środków, a cała praca członków społki??
3. a pamietacie 2015 rok i zamieszanie ze szkołami?? a pamietacie jak Wójt podzielił spotkania na 3 dni żeby osłabić mieszkańców? ale nie dalismy się i było nas ponad setka w remizie.
4. 2017 rok, uchwała zebrania wiejskiego iż sprzeciwiamy się budowie wodociągu przy szkole. I co? odpowiedz Wójta że uchwała jest dla niego niewiążąca, to kogo ma słuchać, doradcy/vice czy nas mieszkańców???
5. chodnik w części dolnej. Był potrzebny, podpisuje się pod nim, ale kosztem tego iż sfrezoewano 5letni asfalt, tak 5-cio letni, a frezowina jeździła tam i z powrotem po wsi. Ile pieniędzy poszło na ten 1km drogi w ciągu 5 lat
Jeszcze macie jakie wahania??
Czy Wilkus czy Cetera to żaden wam krzywdy nie zrobi bo jeden to Maruszynianin a drugi to budowlaniec.
Zmieńmy Wójta, za pół roku zmienimy jeszcze w wyborach sołtysa, ostatniego popierającego i bedzie wszystko ok.
Gargas09:09, 11 września 2018
Tak, tak, wój złyyyyy, brrr sieje postrach i spustoszenie bla bla bla kopiuj wklej, kopiuj wklej. Dużo jeszcze tego macie?
Z niecierpliwością czekam na program i propozycje kontrkandydatów. Nie macie nic? Pusto w główce. Oj. Dobrze, że chociaż wpadliście na pomysł, że jak nie ma się nic sensownego do zaproponowania to totalny pojazd po wójcie może okazać się świetną strategią. Tylko, że w ten sposób nie przekonuje się wyborców tylko utwierdza w swoim miernym poziomie człowieczeństwa. A chorych i zawistnych ludzi na stołku mieliśmy już wystarczająco długo w poprzednich kadencjach, mieli czas się wykazać i jak widać 4 lata nie wystarczyły, żeby pogodzić się z tym, że ludzi mówią STOP układom i kombinatorstwu. No ale trza dalej gnać do koryta, tylko zastanawiam się co tacy zepsuci i źli na wszystko i wszystkich ludzi mogliby zaproponować społeczeństwu? Szkoda wchodzić tu w polemikę bo od razu widać, że tu nie piszą normalni ludzie tylko kilku zafiksowanych frustratów. A może, po prostu pomogłaby co nie którym taka zwykła maść na ból rzyci?
mieszkaniec08:58, 11 września 2018
Mam wrażenie że komentują to osoby które są chore na władze. To jest naprawdę niebezpieczne, bał bym się na takich głosować z resztą stara ekipa miała już czasu dość na pokazanie co potrafi i raczej z mizernym skutkiem a dopiero teraz coś się u nas w gminie ruszyło po tylu latach bycia w tyle. Miałem okazje porozmawiać osobiście z obecnym wójtem i zostałem bardzo dobrze potraktowany a najważniejsze że problem z którym przyszłem został rozwiązany, pisanie komentarzy jak to jest źle nie przekona ludzi bo widać że nie tylko inwestycje poszły do przodu ale i traktowanie mieszkańca w urzędzie jest dużo lepsze może dobrze że ktoś w końcu zmobilizował urzędnikow do pracy
obywatel gminy Szaflary07:44, 11 września 2018
Rafale W z Maruszyny nie startuj w wyborach, znamy się dobrze. Szkoda twojego zdrowia na tego człowieka, ktory obecnie rządzi. Jestes młodym, ambitnym człowiekiem, jeszcze bedzie okazja wygrac wybory. Ten człowiek bedzie robił wszystko zeby was zniszczyc. /.../ Wiem ze im sie nie dasz. Jestes za dobry człowiek. Jak wystartujesz masz mój głos, a po wyborach rozliczy się obecnych, bo maja duzo na sumieniu.
Górol23:04, 10 września 2018
Do "dobry bo swój" zgadzam się z Tobą. Już niedługo pognamy ten zakłamany wójtowski "dwór" ! Myślę, że już im kolana drżą i strach zagląda im w oczy. Trzeba będzie dokładnie prześwietlić działania dzisiejszego Namiestnika pod względem prawnym. Na przykład mieszkanko w ośrodku zdrowia dla wiernej pracownicy. Niewypłacanie w terminie nagród jubileuszowych. Praca w Urzędzie Gminy na zwolnieniu lekarskim. Poradzimy sobie z tym. Już nie będzie poniżania pracownika , bo pracownik Urzędu Gminy to też jest człowiek ! Wiem, że trudno w to uwierzyć dzisiejszemu Namiestnikowi.
stasek22:35, 10 września 2018
Do nick wyborca.
Takiego dziadostwa jak w Biołym Dunajcu to nie ma w żadnej sąsiedniej Gminie. Jak to Cię cieszy to gratuluje.
Wójt rządzi 16 lat i jakie są jego dokonania. Że nic nie robi to o nim nie słychać. Wypunkuje:
1.W każdej gminie przy szkołach powstała hala sportowa, w BD przy jednej za 16 lat.
2. Nie ma przedszkola gminnego.
3. Z Urzędu Gminy uciekaja najlepsi pracownicy.
4 Woda w wodociągach co chwila skażona.
5 . Dziury w drogach.
6. Śmieci nie sprzątane.
Szkoda dalej pisać.
stefan22:12, 10 września 2018
cetera do boju dosc szkaradnego i jego pomocnika
wyborca20:41, 10 września 2018
Do "baciok@" Wójta w Białym Dunajcu docenicie jak go już nie będzie!
A najlepszy dla was kandydat na wójta to taki co ma skończoną podstawówkę, długi i elektorat typu "baciok@" i reszta przysklepowych intelektualistów. A w Szaflarach?, no cóż, prywatny interes, te same twarze, było i jest źle, lepiej nie będzie. Takiego przełomu jak kiedyś był w Białym Dunajcu, gdy stary układ usunięto, nie będzie. Tu trzeba człowieka młodego, energicznego, wykształconego i przede wszystkim bez powiązań i układów, wtedy będzie dobrze.
Jasiek20:24, 10 września 2018
Panie Pawle,
W imieniu społeczności z Zaskala proszę niech Pan startuje i niech Pan wygra. Dość Pana Szkaradzińskiego i jego gburowatym zastępcy o którym szkoda słów, śmiech, brak kompetencji i żenada, niestey ale Panowie koledzy niepodołali, choćby z dyr. Szostakiem, o innych pracownikach urzędu gminy nie wspomnę. Panie Pawle, serio, do boju.
Kuma20:20, 10 września 2018
A jo godała z ... i słysałach ze niby były wicewójt taki zadowolony z roboty u prywaciorza :) Cyby to nieprowda była ? Lepso posada wójta Pawełku ? Moze Cię wybierom, zawse ti pewny pyniondz i mniej trza robić
Wyborca19:37, 10 września 2018
Panie Pawle proszę niech nam Pan da nadzieję na godne trakrowanie ludzi i pracowników. Proszę się zdecydować a my będziemy na Pana głosować.
edek17:22, 10 września 2018
Paweł tylko TY
baciok@16:17, 10 września 2018
A w Biołym Dunajcu nie ma Wójta( nawet nie wiem kto nim jest) i wszystko toczy się samo.
Obserwator16:10, 10 września 2018
Obecny wójt nie stanął na wysokości zadania. Kiepski gospodarz i nie szanuje ludzi. Zapomniał,że to władza jest dla ludzi a nie odwrotnie.
dobry bo swój15:58, 10 września 2018
/.../
Każy kto miał przynajmniej niewielką styczność z UG Szaflary powinien zauważyć, że nie ma tu gazdy jest tylko NAMIESTNIK ze zwoim dworem i motłocdo roboty b(pozostali urzędnicy) oraz motłoch do obsłużenia czyli my wyborcy.
Jedyną zalete jaką ma Szkaradziński to medialność, gdyby było w połowie tak jak pokazują to media to miałby mój głos.
Gołgoł15:43, 10 września 2018
Tak się zastanawiam po co w tak małej gminie dwóch wójtów?Popatrzcie na Czarny Dunajec, 20 tysięcy mieszkańców i jeden, stary wójt daje sobie z tym doskonale rade.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij