Środa, 12 grudzień 2018, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Jabłonka i okolice
pochmurno
-1°
Wiatr: 6.4 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
lekki śnieżek
-1°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 94%
śnieg
-1°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 98%
pochmurno
-1°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 89%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
aktualności
12.07.2007, 10:37

Czy nowotarżanie sięgną w końcu po 56 milionów złotych?

NOWY TARG. Prysł kolejny mit powtarzany przez nowotarskie władze – Unia nie będzie dotować projektów grupowych. Cenę, jaką poniosą mieszkańcy, to stracone 56 milionów złotych dotacji na remont oczyszczalni i uszczelnienie sieci – pisze „Tygodnik Podhalański”.

12.07.2007, 01:01

OKIEM RENIFERKA (22): Mędrzec próbował mi zarzucić jątrzenie…

Miniony tydzień przyniósł nam też ważną wiadomość. Zgodnie z treścią przedłożonego Czytelnikom Podhale24.pl pisma z Ministerstwa Środowiska do PPK projekty grupowe nie mogą niestety być realizowane. Z jednej strony szkoda, ale cieszę się z wypowiedzi Pana Burmistrza zamieszczonej w poniedziałkowym dodatku do „GK”, oznajmiającej, że być może są sposoby by Miasto uczestniczyło w programie „Oczyszczania ścieków na Podhalu”. Być może nadszedł czas, by usiąść do stołu i jeszcze raz spróbować znaleźć ten inny, a zarazem najlepszy sposób by ten program zrealizować dla dobra mieszkańców zarówno Nowego Targu, jak i całego Podhala – pisze Mariusz Jelonek, radny Nowego Targu.

11.07.2007, 13:39

Na Podhale zjechali turyści, a wraz z nimi złodzieje kieszonkowcy

PODHALE. Wakacje, ferie, długie weekendy i święta to ulubiony przez turystów czas na pobyt w górach. Wraz z nimi na Podhale przyjeżdżają jednak złodzieje kieszonkowcy, dla których sezon turystyczny to sezon na kradzieże.

11.07.2007, 12:56

Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbędzie się

ZAKOPANE. Realizacja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, sztandarowej imprezy folklorystycznej pod Tatrami, podczas której występują zespoły regionalne z całego świata, nie jest zagrożona – zapewnia Ewa Matuszewska, pełniąca obowiązki dyrektora zakopiańskiego Biura Promocji.

10.07.2007, 15:37

Pracownik nowotarskiego sanepidu aresztowany za przyjmowanie łapówek

NOWY TARG. Nowotarska policja wydała dziś specjalny komunikat w sprawie zatrzymania dwóch pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Nowym Targu, podejrzanych o przyjmowanie łapówek. - Zgromadzony materiał dowodowy uprawdopodabnia podejrzenie popełnienia przez urzędników sanepidu kilkudziesięciu czynów o podobnym charakterze, co nadaje sprawie rozwojowy charakter – informuje policja.

10.07.2007, 14:09

Starosta Krzysztof Faber: „Nastąpił krytyczny moment”

NOWY TARG. Można wszystko, i ci którzy teraz protestują - bardzo byłoby dobrze - gdyby powiedzieli, w jaki sposób znaleźć środki na finansowanie tych placówek (MDK i OPP - red.), a nie zbijali tylko swojego kapitału politycznego, jak niektórzy działacze. Gdy oni byli u steru, nic nie robili, żeby te placówki doprowadzić do właściwego finansowania. Nasze działanie i tak jest wyjściem naprzeciw, bo mogło się okazać, że aby przyjąć budżet i zamknąć go radni musieliby podnieść rękę za likwidacją tych placówek – mówi rozmowie z portalem Podhale24.pl starosta nowotarski Krzysztof Faber.

10.07.2007, 12:41

Szczawnica rezygnuje z bycia miastem, żeby sięgać po unijne pieniądze

SZCZAWNICA. 1 stycznia przyszłego roku gmina Szczawnica straci status miasta i zostanie przekształcona w gminę wiejską. Jaworki i Szlachotwa – do tej pory miejskie osiedla – staną się sołectwami.

10.07.2007, 12:31

Zakopiańczycy boją się, że pole elektromagnetyczne anteny telefonii komórkowej wywołuje raka

ZAKOPANE. Mieszkańcy ul. Brzozowej protestują przeciwko planom instalacji kolejnych anten telefonii komórkowej na Domu Wczasowym Natura Tour. Obawiają się, że zwiększone oddziaływanie pola elektromagnetycznego niekorzystnie wpłynie na ich zdrowie. Tymczasem okazuje się, że do burmistrza Zakopanego wpłynął wniosek o zamontowanie następnych anten – pisze „Gazeta Krakowska”.

08.07.2007, 16:17

Są pierwsze zarzuty po wypadku autokarów w Falsztynie

Nowotarska prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie wypadku dwóch autokarów, które w piatek rano zderzyły się w Falsztynie na drodze do Niedzicy. Kierowcy jednego z autobusów grozi nawet 5 lat wiezienia.

07.07.2007, 13:47

Trupia czaszka chroni turystów przed… śmiercią

TATRY. Na ścieżce prowadzącej Żlebem Kulczyńskiego na Orlą Perć pojawiła się tablica z… trupią czaszką. Umieścili ją tam pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

07.07.2007, 13:17

Wiyrchowe Myśli (4):(Kant)owanie wyborców, czyli kto tu jest hipokrytą

Szkoda mi w tym całym powiatowym sprawowaniu władzy porządnego chłopa, jakim jest pan Starosta. Sam jestem zwolennikiem PIS-u i nie rozumiem jak można myśleć i działać logicznie mając takich partnerów. Ogólnopolski atak ludzi PO na jego kolegów partyjnych jest wszechobecny, a Starosta musi udawać, że wszystko jest w porządku - pisze Maciej Motor-Grelok, sekretarz Zarządu Głównego Związku Podhalan.

06.07.2007, 13:40

Korupcja w nowotarskim sanepidzie

NOWY TARG. Dwóch pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu jest podejrzanych o korupcję. Prokuratura postawiła im zarzuty przyjmowania kości majątkowych i osobistych od właścicieli kontrolowanych przez nich punktów handlowych i gastronomicznych. Dyrekcja placówki odmawia komentarza w tej sprawie.

pierwsza | poprzednia [ strona: 2215 / 2215 ] następna | ostatnia
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij