Wymianę na zlecenie miasta prowadzi firma Agmar, która nadzoruje stan latarni. Ma ona postawić 10 nowych latarni na ul. Krzywej. Na wykonanie prac ma czas do końca lipca. Operacja ma kosztować miasto 64 tys. zł. Nowe lampy mają mieć wygląd zaakceptowany przez konserwatora zabytków.
To nie koniec. W przygotowaniu jest także przetarg na wymianę latarni także na innych ulicach m.in. św. Anny i Kopernika. Tu ma stanąć w sumie 70 nowych latarni, także na nowym fundamencie i z oprawami LED.
- Rada zaakceptowała nasz wniosek o zabezpieczenie w budżecie 700 tys. zł na ten cel. Trwa przygotowanie dokumentacji, będzie organizowany przetarg, dopiero wówczas dowiemy się jaką ostatecznie kwotę zapłacimy za wymianę - tłumaczy Waldemar Wojtaszek, wiceburmistrz Nowego Targu.
Przypomnijmy, że w połowie maja jeden z przechodniów oparł się o uliczną latarnię na ul. Krzywej, uczęszczanym deptaku w centrum Nowego Targu. Lampa pod niewielkim naporem runęła na ulicę uderzając przechodzącą obok 69-letnią kobietę. Nowotarżanka trafiła do szpitala, szczęśliwie obeszło się bez poważniejszych obrażeń.
Szybko się okazało, że nie tylko jedna latarnia ma skorodowaną podstawę. Konieczne było natychmiastowe usunięcie kilku z nich. Wkrótce przy ulicy mają stanąć nowe latarnie.
fi/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas































