Dziś przed południem odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, poświęcone aktualnej sytuacji pogodowej w Małopolsce. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele służb, inspekcji, straży, instytucji oraz samorządów powiatowych.
Władze apelują do mieszkańców oraz turystów przebywających w regionie o śledzenie komunikatów pogodowych i zachowanie szczególnej ostrożności. Zalecają rozwagę w planowaniu wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza w górach i w lasach, gdzie gwałtowne zjawiska pogodowe mogą stanowić poważne zagrożenie. Zagrożenie stwarzają również wezbrane rzeki i potoki oraz ryzyko lokalnych podtopień.
Mieszkańcy proszeni są także o zabezpieczenie przedmiotów, które w przypadku silnego wiatru lub burz mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia.
oprac. r/ źródło: Starostwo Powiatowe w Zakopanem
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas




























