Koncert na zakończenie Świąt Zwycięstwa (galeria) - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
-0°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
13.05.2010, 01:02 | czytano: 2269

Koncert na zakończenie Świąt Zwycięstwa (galeria)

NOWY TARG. W salce na terenie parafii św. Katarzyny, gdzie mieści się Dobry Club odbyło się spotkanie ekumeniczne przygotowane przez Wspólnotę „Dziewiczy Orszak Baranka” (nazwę zaczerpnięto z Apokalipsy św. Jana). Spotkanie to stanowiło ukoronowanie „Świąt Zwycięstwa” i jak co roku było okraszone dobrą muzyką.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Tym razem w wykonaniu: Weroniki Trochimiuk (wokal), Weroniki Białoń (wokal), Szymona Polańskiego (wokal i gitara akustyczna), Łukasza Iżyka (wokal), Kamila Cudzicha (perkusja), Konrada Basiuka (gitara basowa), Piotra Wojtusiaka (gitara elektryczna).

Tak o samej Wspólnocie mówi Szymon Polański: „Jako Wspólnota przy parafii św. Katarzyny istniejemy od 2003 roku. Naszym celem jest doświadczenie pełni chrześcijańskiego życia, a realizujemy to przez cotygodniowe wspólne spotkania całej Wspólnoty (niedziela) oraz małych biblijnych grup (raz w ciągu tygodnia). Jako Wspólnota współtworzymy Międzynarodową Szkołę Życia Chrześcijańskiego (Ukraina, Rosja, Polska, Białoruś, Izrael, Austria, Litwa, Czechy), biorąc odpowiedzialność za filię krakowsko-nowotarską. Szczególnym rysem naszej Wspólnoty jest Uwielbienie, jako żywe i autentyczne wyrażanie Bogu wdzięczności i przeżywanie Jego obecności pośrodku okoliczności naszego życia.

Od samego początku, przy różnych okazjach wychodzimy „na zewnątrz”, jednym z takich działań jest znany w Nowym Targu Dobry Club, działający od 2004 roku w używanej przez nas salce. Tam staramy się organizować, przy wsparciu Urzędu Miasta, interesujące wydarzenia kulturalne - głównie koncerty. Dbamy o to, żeby było to miejsce otwarte na różne gatunki i formy i dalekie od indoktrynacji.

Ostatnim wydarzeniem jakie robiliśmy pod szyldem Dobrego Clubu były "Święta Zwycięstwa". Do udziału i tworzenia tego wydarzenia zaprosiliśmy inne grupy i środowiska chrześcijańskie z Nowego Targu. Na rynku zorganizowaliśmy plenerowe kino, gdzie można było zobaczyć krótkometrażowe filmy; akcja służyła także zaproszeniu na kolejne wydarzenia. Zespół Quite Loud Gospel zagrał bardzo dobry koncert (pisaliśmy o nim tutaj - przyp. red.), a my zagraliśmy, przeniesiony z 10 kwietnia, Wielkanocny Koncert Uwielbienia.

Wielkanocne Koncerty są już pewną tradycją - ten był piątym z kolei. Zawsze zabiegamy o to, żeby była to impreza plenerowa, a przez to otwarta. Tym razem nasze plany zmieniła pogoda i koncert odbył się w salce. Poprzez te koncerty chcemy pokazywać, że modlitwa nie jest sprawą nudną, odległą, niezrozumiałą i statyczną.”

t/

Zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas