Rabka będzie miała deptak jak za dawnych dobrych lat. Ile będzie kosztować? - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clouds
16°C
Clouds
16°C
Clouds
20°C
Clouds
21°C
Clouds
19°C
Clouds
17°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Kartka z kalendarza
14.09.2025, 19:46 | czytano: 3498

Rabka będzie miała deptak jak za dawnych dobrych lat. Ile będzie kosztować?

Nowa inwestycja ma nawiązywać do istniejącego już tylko na dawnych fotografiach pochodzącego z XIX wieku obiektu. Przez lata był on wizytówką uzdrowiska.

Zdj. UM Rabka-Zdrój
Zdj. UM Rabka-Zdrój
Wzdłuż alei staną ławki i leżaki umożliwiające odpoczynek nad potokiem w otoczeniu zieleni. Wszystko powstanie naprzeciw amfiteatru stąd ma to być także przestrzeń do organizacji koncertów czy innych wydarzeń.

Całość uzupełni interaktywna tablica pokazująca między innymi historię dawnej Rabki.

Gmina pozyskała na ten cel niemal 4 mln zł wsparcia od Województwa Małopolskiego. Jak informuje na swojej stronie internetowej rabczański urząd, wartość całkowita projektu wynosi ok. 4,4 mln zł, a dofinansowanie to blisko 3,75 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2027 roku.

fi/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
1
Antygona16:20, 15 września 2025
A może w XXI wieku przydałaby się kanalizacja? Na to nie ma pieniędzy? Wstyd, tylko gmina Rabka nie jest skanalizowana. Goście przyjeżdżajcie do uzdrowiska, czekają was niemiłe niespodzianki
1
Rabczanin16:06, 15 września 2025
Potrzebne to drzewo, jak umarłemu... W obecnych czasach, kiedy wszystko robi się z sucharów, które nie przetrzymują kilku lat. Za chwilę remont i koszty na to samo. Jakaś dziwna moda nastała w Rabce na zabudowę najpiękniejszych miejsc (z widokami). Ale co tam, odwali się kadencję, nachapie...i odejdzie, następni niech się martwią. Byle mi było dobrze - teraz w odpowiednim miejscu.
1
Osiol09:56, 15 września 2025
Cienko ledwie po dotacjach wracać do starej Rabki a gdzież postęp rozmach nowoczesność tego wieku????
I te butwiejace deski za kilka lat ech zmarnowane pokolenie i lata....
Reklama
1
kb08:51, 15 września 2025
Nie ma pieniędzy na odbudowę mostków, remont ulic np.Kilińskiego ale za to będzie Deptak.Brawo.
4
Smutno patrzeć07:45, 15 września 2025
Fajnie, ale co z inwestycjami które sprawią że ludzie zostawią więcej pieniedzy w Rabce i będą tu chętniej zostawać na dłużej? Deptaczek ładna rzecz, ale ktoś przyjedzie, przejdzie się i to by bylo na tyle. Kochane nieroby z urzędu, śmiało, weźcie się za ambitniejsze projekty, dacie radę! Wierzymy w Was!
0
Jola21:14, 14 września 2025
Może przy budowie drewnianego deptaku uda się połaczyć czar dawnej i obecnej Rabki i odbudować tak potrzebne mostki na Słonce?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
08.2026
Nie przegap!
13
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
8
Poniedziałek
Imieniny:Maksyma, Medarda
Kliknij po więcej