Nadchodzą ogromne zmiany w płatnym parkowaniu w Nowym Targu. Lista ulic znacznie się wydłuży - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
18°C
Clouds
19°C
Clouds
18°C
Clouds
19°C
Clouds
18°C
Clouds
16°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Kartka z kalendarza
03.02.2026, 12:10 | czytano: 11558

Nadchodzą ogromne zmiany w płatnym parkowaniu w Nowym Targu. Lista ulic znacznie się wydłuży

NOWY TARG. Mieszkańcy i kierowcy muszą przygotować się na spore zmiany w centrum miasta. Urzędnicy pracują nad nową uchwałą, która drastycznie powiększy Strefę Płatnego Parkowania (SPP). Wcześniej jednak mają być przeprowadzone konsultacje.

Nowe parkometry mają stanąć na kolejnych ulicach Nowego Targu. Zdj. Józef Figura/archiwum
Nowe parkometry mają stanąć na kolejnych ulicach Nowego Targu. Zdj. Józef Figura/archiwum
Projekt zakłada nie tylko włączenie kilkunastu nowych ulic, ale też podział strefy na kolorowe sektory oraz wprowadzenie nowych stawek opłat.
Dlaczego miasto decyduje się na taki krok? Autorzy uchwały wskazują na konieczność wyeliminowania "ponadnormatywnego obłożenia" pojazdami w ścisłym centrum. Chcą w ten sposób udrożnić ruch tam, gdzie dzisiaj znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

Gdzie jeszcze będziemy płacić?


Obecnie, według danych Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, strefa obejmuje głównie Rynek i kilkanaście fragmentów przyległych ulic, takich jak ul. Szkolna, pl. Słowackiego czy fragmenty ul. Długiej i ul. Kolejowej. Nowy projekt idzie znacznie dalej.

Do strefy mają dołączyć nowe lokalizacje:
- ul. Krzywa (od pl. Słowackiego do ul. Kolejowej),
- ul. Zygmunta Krasińskiego i ul. Jana Kilińskiego,
- ul. Adama Mickiewicza i ul. Bolesława Wstydliwego,
- ul. Nadwodnia i ul. Bulwarowa,
- ul. Św. Doroty, ul. Brzozowa oraz ul. Na Równi,
- ul. Jana Kazimierza, ul. Krótka i ul. Szaflarska (od Rynku do al. Tysiąclecia),
- ul. Waksmundzka, ul. Parkowa oraz osiedle Bereki,
- ul. Jana III Sobieskiego, ul. Tadeusza Kościuszki (do mostu) oraz ul. Studzienna,
- ul. Legionów Józefa Piłsudskiego, Zacisze.

Dodatkowo miasto chce wydłużyć płatne odcinki na ulicach, które już teraz znajdują się w strefie. Przykładowo, ul. Kolejowa ma być płatna na dłuższym odcinku - od Rynku aż do skrzyżowania z ul. Krakowską. Podobnie ulica Ogrodowa czy Królowej Jadwigi mają docelowo w całości znaleźć się w obszarze płatnym.

Nowe stawki i przywileje dla mieszkańców


Projekt wprowadza podział na strefy: A (Rynek), B (podzieloną na kolory: żółty, czerwony, niebieski, zielony) oraz C. Zmienią się też ceny. Za pierwszą godzinę postoju w ścisłym centrum (Strefa A) kierowcy zapłacą 5,50 zł.

Uchwała przewiduje jednak duże ulgi dla posiadaczy Nowotarskiej Karty Mieszkańca. W strefach B i C tacy kierowcy zapłacą za pierwszą godzinę jedynie 2,50 zł, podczas gdy osoby bez karty wydadzą 4,50 zł. Mieszkańcy strefy będą mogli również wykupić miesięczny abonament w cenie 50 zł. Umożliwi on parkowanie przy swojej ulicy zamieszkania mieszkańca bądź przyległych zgodnie z granicami danej podstrefy w strefie B.

Ile za brak opłaty?


Wzrosną również opłaty dodatkowe. Jeśli kierowca nie zapłaci za postój lub przekroczy opłacony czas, kontrolerzy wystawią wezwanie na 150 zł. Kwota ta spadnie do 100 zł, jeśli winowajca ureguluje należność w tym samym lub kolejnym dniu roboczym. Najwyższa kara - aż 500 zł - grozi osobom, które bezprawnie skorzystają z biletów lub miejsc przeznaczonych wyłącznie dla posiadaczy Nowotarskiej Karty Mieszkańca.

Będą konsultacje - a jakie jest Wasze zdanie?


Zanim zmiany zostaną wprowadzone w życie - burmistrz chce przeprowadzić szerokie konsultacje z mieszkańcami. Praktyka stopniowego rozszerzania SPP była taka, że początkowo był to Rynek z niektórymi przyległymi ulicami. Stopniowo, strefa się rozszerzała, często na prośbę samych mieszkańców ulic, na których parkowali ci, którzy chcieli ominąć strefę. Tym sposobem sieć płatnych miejsc stopniowo się zagęszcza. Nowy pomysł praktycznie likwiduje darmowe parkingi w ścisłym centrum, wychodząc nawet poza Al. Tysiąclecia włączając do strefy ul. Na Równi.

Co Wy na to? Czy rozszerzenie SPP jest potrzebne? Czekamy na komentarze.

fi/
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
32
Na taczki 12:20, 3 lutego 2026
Kolejne utrudnianie życia mieszkańcom
najgorzej oceniony
103
Mieszkanka centrum 12:32, 3 lutego 2026
W końcu!!!! Dziękujemy!
0
N.T17:01, 27 lutego 2026
Wszystkie ulice razem z blokami strefy platnego parkowania a gdzie nie ma miejsca na parking zakaz zatrzymywania i postoju.
0
pp16:25, 15 lutego 2026
Tu nie chodzi o rotacje ,ale o KASĘ .Łatwo oblozyc kierowcow oplatami i udawac ze walczy sie z paralizem komunikacyjnym .Skoro chcecie karac wszystkich zlikwidowac parkingi darmowe dla urzednikow np starostwo UM. Niech kazdy placi.Na poczatku decydenci mowili wiecie rozumiecie rynek i przylegle ulice i bedzie dobrze! Dzis stwierdzili ,ze to łatwa kasa i beda rozszerzac na cale miasto ,a potem nawet poza miastem!!! czas dojenia poki krowa nie zdechnie !! Co do mieszkancow, ktorzy tak narzekaja na przyjezdnych co im miejsca blokuja pod domami.Pamietajcie ze wy wyjezdzacie swoimi furami i tez parkujecie pod zakladami pracy i to przez 8/10h i to juz was nie boli !! obluda poraza !
0
taxi19:52, 6 lutego 2026
Dojdzie do strefy ul. Krzywa od Pl Słowackiego do Kolejowej ? To do tej pory ten odcinek nie był płatny?
0
widziane z boku10:44, 6 lutego 2026
Najwyższa kara grozi osobom które bezprawnie skorzystają z miejsc przeznaczonych wyłącznie dla posiadaczy NKM - z całym szacunkiem, ale to jest instytucjonalna segregacja ludności, preludium do czegoś w rodzaju systemu Hokou (NKM = Hokou), ogarnijcie się, Nowotarżanie!
0
za co09:42, 6 lutego 2026
zaufajcie wladzy,bedziecie chodzic nadzy
2
Kolejowa/Kilińskiego09:17, 6 lutego 2026
Skończy sie na Kilińskiego i Kolejowej okupowanie miejsc parkingowych całymi tygodniami lub w weekendy (studia i praca w KRK). My jako mieszkańcy cały czas odśnieżamy sobie miejsce pod własnym domem a ktoś na bezczelnego postawi samochód i stoi cały tydzień bo miasto nawet się nie pofatyguje żeby jest oczyścić pozostałe miejsca. Wielokrotnie mieliśmy zastawiana wjazdy do bramy bo tylko tam jest przez nas odśnieżone a zdarzyło się że nie było możliwość wyjechać ze swojego podwórka bo ktoś wyskoczył "tylko zakupy zrobić, czy odprowadzić dziecko do przedszkola"
1
Chłoppp04:36, 6 lutego 2026
Nie zapytacie skad te pieniadze wezma ludzie. Postoisz czlowieku minute po czasie to distaniesz 150 zł . Paranoja tak jak w krakowie z czystą strefą. Zacznijcie myslec by z zagranicy zlomow nie sc?ągać to bedzie czyscuej i luzniej a tak to siegacie do tych co maja naj mniej. Wysiedlacie Nowy Targ. Niedosc ze nie ma nic to juz nie bedzie . Wy pieniadze zbierzecie ale i tak nic z tego nie zrobicie bo wiekszych bezmozgowych ludzi nie ma nigdzie jak krakow i nowy targ.
0
noimoisz20:54, 5 lutego 2026
dla tych co posiadają NKM powinno być 0,50 zł. za pół godz, żeby załatwić sobie coś na szybko . Czasem więcej czasu trzeba stracić na parkomat niż na załatwienie - podrzucenie jakiegoś dokumentu. Kokoszków te powinien być płatny - bo stoją tam głownie z uczelni.
0
Mieścin17:10, 5 lutego 2026
Stasek?! Gdzie ty na Równi chcesz parkingi płatne zrobić? Wszędzie wjazdy i bramy , i firmy, te parkingi tak nielogiczne, jak zmiana ulicy na jednokierunkową. Oj będzie się działo, będzie płacz i zgrzytanie zębów!!!
0
Sokrates17:06, 5 lutego 2026
Chyba cza burmistrza nas taczkach wywieźć, czekam na podatek od nieruchomości i zawitam w progi Watychy. Czeka nas poważna dyskusja i czekam na następne wybory, dość takich rządów co nic nie potrafią ino podwyższać podatki, Jedna Wielka Banda.
0
staszek15:30, 5 lutego 2026
proponuję wprowadzić parkingi płatne już od Niwy, od Kowańca i od Waksmunda. Nikt nie poruszył jednego tematu; żenujących płac w Nowym Targu, dlatego młodzi kończący studia w Krakowie nawet nie chcą słyszeć o powrocie na prowincję.
0
kilinskiego14:39, 5 lutego 2026
Parkowanie pod swoim domem lub np 10-30m od domu dla właściciela auta i tego właśnie domu powinno być ZAWSZE DARMOWE!!!!
2
Miastowa09:32, 5 lutego 2026
Na HARCERSKIEJ są 3 parkingi płatne+ kolejny darmowy, który stworzyło sobie starostwo na HISTORYCZNEJ PRZESTRZENI byłego więzienia (od Harcerskiej- Długiej) ,co miało być przez burmistrza uregulowane ale zostało zwyczajów przemilczane . Pytam GDZIE POLICJA(?) Powiat nadal będzie się szarogęsił na tej przestrzeni a policja i burmistrz milczą w sprawie ?

Przez płatne miejsce ( przed domem i przed okienkiem dostarczania opału ) tuż obok wyjazdu z bramy a także non stop parkujących tuż za bramą ( ma.in.Kia KTT.. a jednocześnie przed pasami aut jest wieczny problem z zastawionym wyjazdem z bramy! Ponieważ policja działa opieszale albo wcale, UM nie reaguje, problem należy ROZWIĄZAĆ SĄDOWNIE? Ile miesięcy jeszcze mieszkańcy- podatnicy ulic w centrum będą ZDANI NA SIEBIE?
Kiedy decydenci miejscy ( głównie mieszkający w blokach albo w okolicznych wsiach) raczą zauważyć problem niektórych mieszkańców bez wrzucania ich do ogólnej puli ,,zadowolonych" z decyzji łupieżczego parkowania na rzecz miasta pod oknem domu-w odleglosci 1,5m, osaczania spalinami !?
2
Podatek08:55, 5 lutego 2026
Adam_66, za darmo nic nie ma. Można kupić tani abonament przy hali lodowej
0
Urzędnik bez biletu08:02, 5 lutego 2026
Zapraszam mieszkać na obrzeża miasta i korzystać z wielkich sklepów z darmowymi parkingami.
RYNEK ZAMKNIE WSZYSTKIE SKLEPY
A do Urzędu wyślijcie im pismo elektroniczne niech żyją jak pustelnicy.
A i bardzo proszę aby policja sprawdzała czy Urzędnicy płacą za parking. My pracujemy i musimy płacić a w czym oni lepsi żeby nie płacili .. 8 h pracy x 2,5 = 20 zł (z kartą) i dobrze żeby to ktoś sprawdzał. Przecież parkingi zasilą budżet .. Chyba nie najciemniej pod latarnią?
3
Rozczarowany07:45, 5 lutego 2026
Ciekawe czy pracownicy Urzędu płacą za parking .. w Mieście Nowy Targ Urzędnicy leżącego by kopali .. Urząd powinien być dla ludzi a nie odwrotnie..
1
Zawadzkiego06:54, 5 lutego 2026
Na Równi??? Ciekawe gdzie tam zrobią parkingi?, wszyscy z tej ulicy pójdą z torbami . Także uśmiechamy się brygada, Coście tacy smutni, Ja wam burmistrza nie wybierałem. Płakać i płacić. He he to teraz wszyscy będą się bić na Zawadzkiego o miejsce P.
0
Niepokorny01:24, 5 lutego 2026
Do Osioł
W samo sedno.
0
Niepokorny01:19, 5 lutego 2026
Pod swoim domem parking powinien być za darmo.
Płacimy podatki więc chyba wystarczy tych danin.
Najlepiej co wychodzi burmistrzowi to nieustanne podnoszenie wszelkich danin
0
widziane z boku22:53, 4 lutego 2026
Te ogromne zmiany w płatnym parkowaniu nie zachodzą jakimś wyższym i niezależnym od nas zrządzeniem losu, tylko to my sami sobie fundujemy ten straszliwy chaos. Wpływy z tych opłat ledwie pokryją, albo nawet nie pokryją, kosztów funkcjonowania całego systemu ich ściągania (płace ludzi, koszty elektroniki, itd.), ponieważ ludzie proporcjonalnie ograniczą korzystanie z niego. Sami sobie będziemy jedynie dokuczać tymi opłatami, nic poza tym.
7
Pracujący w NT19:31, 4 lutego 2026
Do @Strefa: to konieczność. Co w tym złego, aby osoby pracujące mogły zaparkować na cały dzień pod czyimś domem, jadąc do pracy, skoro osoby z tego domu w co najmniej 50% też jadą do pracy, często też na cały dzień? Idealna rotacja.
?Dodatkowo taki karnet dla pracującego w NT fajnie zasilałby budżet miasta, np. kwotą ok. 150 zł.
?A poza tym, jak często jeździsz do centrum coś załatwiać, że masz problem ze znalezieniem miejsca parkingowego? Większość urzędów (poza UM) ma swój parking ;)
0
Kulczyk18:54, 4 lutego 2026
Oczywiście...ulica Krotka SPP...chyba lekko za ciasno bedzie...a to mogę zagwarantować...
2
Adam_6617:33, 4 lutego 2026
Czy poza malowaniem darmowego parkingu w Nowym Targu na osiedlu Bereki, miasto ma zamiar dla mieszkańców budować inne darmowe parkingi? Czy w dalszym ciągu jest nastawione na łupienie kierowców tworzeniem nikomu nie potrzebnych i utrudniających życie stref płatnego parkowania?
Prosiłbym też aby nie kłamać, że mieszkańcy chcą, znaleźć się w takich strefach i płacić za to, żeby móc parkować przy własnym domu...
Płatne strefy parkowania to sposób na zarobek, który ma pokryć straty miasta wobec pustostanów miejskich lokali, których czynsz, skutecznie odstrasza każdego inwestora, szczególnie tego początkującego lub biedniejszego.
Wstyd państwo radni, wstyd!
11
Ania14:17, 4 lutego 2026
Teraz powołać normalna Straż Miejska a nie leśnych dziadków jak dawniej i niech pilnują, żeby paniusie w suvach nie parkowały na chodnikach i przejściach dla pieszych
1
Alicja14:16, 4 lutego 2026
My mieszkańcy ulicy w SPP nie mając garażu często nie mamy gdzie zaparkować gdyż wykupienie karty nie gwarantuje nam tego miejsca. Znowu ułatwienia dla przyjezdnych a nie dla?miastowych ?. ??????? Dlaczego w NT karta parkingowa wynosi 50zł a np w Krakowie na Kazimierzu-centrum tylko 20zł? Może nasi radni niech się nad tym zastanowią
0
12313:14, 4 lutego 2026
Legionów Józefa Piłsudskiego??
A gdzie tam można zaparkować? Chyba tylko pod Rajskim
1
Strefa to konieczność12:13, 4 lutego 2026
@Pracownik
A może o to chodzi że blokujecie miejsca parkingowe przez cały dzień i nic w centrum nie da się załatwić bo nie ma gdzie zaparkować, nie mówiąc już o mieszkańcach którzy całe życie mieszkają w centrum i mają szukać miejsca do zaparkowania parę km od domu bo wam ma być wygodnie. Abonament w strefie musi być wyłącznie dla mieszkańców. Jedyny abonament dla przyjezdnych na parkingach miejskich już istnieje np. przy hali lodowej można wykupić.

@Jacek
Tak, auta wartości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy i nie stać na postój w strefie za 4.50 zł/godz.? Bez żartów. Zawsze można zostawić auto na Berekach za darmo i podejść do Rynku w 5 minut.

@Emilka
No niezła roszczeniówka. Polska jest tak wasza że żadnego jej prawa nie potraficie uszanować, zakazy was nie obowiązują, parkujecie jak u siebie w ogródku całymi dniami, na bramach, na pasach, na chodnikach. Byle sobie komfort zapewnić, reszta niech się buja. Ale buszmeni nie mogą decydować o cywilizacji i rozwoju, nie podoba się to chodźcie na nogach.
2
as11:59, 4 lutego 2026
Na Ogrodowej to tylko meblościanek brakuje do rezerwacji miejsca parkingowego ;)
4
Fan11:06, 4 lutego 2026
Robić. Dać kilka możliwości płatności i robić.
1
Kolejowa11:01, 4 lutego 2026
I bardzo dobrze że strefa sie powiększa bo dlaczego jeden moze stac na zakazie cały dzień za darmo a drugi musi płacić za miejsce wynajmując go bo nie ma gdzie zostawiać auta
4
Miastowy10:50, 4 lutego 2026
Czasem przechodzę ulicą Ogrodową i zgroza rowery , kije , pojemniki na śmieci a jak usuniesz to g...o to wyleci baba z ryjem .
3
Nadia10:49, 4 lutego 2026
My mieszkańcy ulicy Bulwarowej nie mamy podwórek na których możemy parkować, jedyne miejsce jest przed domem. Ulica jest bardzo wąska przez ścieżkę pieszo rowerową , pod murkiem parę wąskich miejsc parkingowych i jeszcze mają być płatne . W każdej kamienicy mieszka po kilka rodzin, każdy ma po dwa auta i co teraz zrobimy z tymi autami :(
1
Brak komentarza.10:48, 4 lutego 2026
Nie ma to jak podnosić mieszkańcom, aby dziury w budżecie łatać. Brawo
8
Bartek10:23, 4 lutego 2026
Bardzo dobra decyzja, w końcu. Ale bez straży miejskiej to zamiast na wyznaczonych miejscach w strefie biedaki jeżdżące autami po kilkaset tysięcy będą parkować na wjazdach do garaży, pasach, chodnikach i skrzyżowaniach byle złotówki nie wydać. To cwaniactwo leczą wyłącznie mandaty.
3
Kasiek10:12, 4 lutego 2026
Do Mieszkaniec N.Targu - jeśli Twój dom znajduje się w strefie płatnego parkowania, możesz wykupić miesięczną opłatę za parkowanie swojego auta pod domem co nie oznacza, że to miejsce będzie wyłącznie Twoje. Może tam zaparkować każdy kierowca, który uiści opłatę. Wykupienie miesięcznego abonamentu daje Ci to, że nie musisz płacić za każdą godzinę tak, jak inni parkujący.
3
miejski10:00, 4 lutego 2026
Te wszystkie krzesła, kubły i patyki do blokowania miejsc parkingowych powinna śmieciarka zabierać albo ZGZiR przyjmując jako zaśmiecanie miasta
3
Basia09:56, 4 lutego 2026
@konieckropka

Gdzie wady? Od tego jest rynek aby był miejscem do spotkań, żeby było więcej zieleni, ogródki gastronomiczne a nie smród aut
8
Mat09:55, 4 lutego 2026
Brawo, nareszcie. Ulica obok w strefie, moje poza strefą. Nie ma szans zaparkować w pobliżu własnego domu bo na cały dzień auta zostawiają. Koniecznie jeszcze straż miejską do tego powołać żeby skończyło się parkowanie na zakazach, pasach, skrzyżowaniach i bramach! I mamy wreszcie porządek a nie afrykański bajzel.
1
Azerty09:35, 4 lutego 2026
Koniec ulicy Długiej (Orkana do Doroty), gdzie ostatnio wprowadzono strefę - efekt? Pusto. PUSTO, w godzinach gdzie strefa powinna powodować rotację, jest PUSTO. To po co rozszerzać dalej na wschód? Bezmyślne działanie tylko na szkodę mieszkańcom.
0
Petent09:30, 4 lutego 2026
Na ul. Bulwarowej rozumiem że chcąc coś załatwić w Urzędzie Gminy będę musiał zapłacić to najpierw Niech zrobią parking dla petentów, bo nie ma gdzie auta zostawic
3
Jack07:43, 4 lutego 2026
Podatki w górę. Śmieci w górę. Strefa parkingowa w górę. Najlepiej to od razu całe miasto objąć strefa. A później będziecie debatować do rana dlaczego Nowy Targ się wyludnia. Dramat.
3
Eagle11207:22, 4 lutego 2026
A co z Długą od Krzywej do Kilińskiego, tam też powinna być SPP
5
Emilka07:21, 4 lutego 2026
W najbliższych wyborach wymienimy całą ekipę i wszystko zrobimy za darmo ,bo Polska jest nasza a nie zadufanych urzędasów.
5
Pracownik NT01:51, 4 lutego 2026
A może by tak wprowadzić miesięczny abonament dla ludzi pracujących w NT, potwierdzone umową.
1
Rolo22:08, 3 lutego 2026
Niech zrobią jeszcze parkometry pod blokami i będzie git
6
turysta.21:05, 3 lutego 2026
Nowy Targ zamiast przyciągać choć nie ma czym chyba że dziurawym rynkiem i pomarszczonym ratuszem to jeszcze odpycha opłatami.
Reklama
5
konieckropka20:25, 3 lutego 2026
5,50 za 5 minut parkowania na rynku haha no teraz to już jest gwóźdź do trumny wszystkim sklepom na rynku,czyli niedługo rynek będzie jak na zachodzie ławeczki,kawiarnie,lodziarnie i deptak i tyle.
31
Dociekliwa19:41, 3 lutego 2026
A kiedy bezpłatne miejsca parkingowe dla eleltryków?
2
www19:09, 3 lutego 2026
Ci co się cieszą to lubią płacić? Nie rozumiem tej euforii w komentarzach.
3
Nie zarobicie na mnie18:56, 3 lutego 2026
To miasto trzeba omijać jak i Kraków.
1
KNT18:54, 3 lutego 2026
idziemy w bardzo złym kierunku, jeśli już tak chcemy rozszerzyć strefę zróbmy ją w całym mieście, m.in na blokach szczególnie blizej Rynku, np. Wojska Polskiego, Podhalanska, Szaflarska .... tam mieszkańcy również chcą mieć możliwość parkowania! ale najlepiej zostawić strefę BEZ zmiany!! dalsze rozszerzanie spowoduje konieczność strefę na kolejnych ulicach... błędne koło! Lepiej miasto niech stworzy więcej miejsce parkowania i sprawnie odśnieża miejsca parkingowe.
7
ja17:36, 3 lutego 2026
Rozszerzyć strefę płatnego parkowania przy blokach. Może skończy się parkowanie po 2..3 auta z jednego mieszkania
3
Optymista17:31, 3 lutego 2026
Tu nie chodzi o żadną rotację tylko o złupienie kierowców tam parkujących.
6
Jan Tek17:10, 3 lutego 2026
Kolejny ukryty podatek a ludzie się cieszą. Jesteście baranami! Można robić strefę jak przed strefa są darmowe parkingi i sprawna komunikacja. A tu nie ma ani jednego ani drugiego.
6
Miastowy17:04, 3 lutego 2026
Czasem przechodzę ul.Ogrodowa oni tam mają cyrk patyki ,rowery kubły na śmieci i weź zaparkuj to wyleci do ciebie z mordą
3
bolo16:46, 3 lutego 2026
Cosi kurna czuje, że kurna referendum w miescie bedzie
1
e16:15, 3 lutego 2026
A Brzozowa to też ma być SPP. Przecież tam jest zakaz zatrzymywania i postoju, a panowie policjanci w niedziele równo kasują mandatami. Więc proszę to jakoś wytłumaczyć.
7
Prawda15:31, 3 lutego 2026
Pare kwestii:
Osoby z kartą mieszkańca powinny mieć przynajmniej jedna a najlepiej dwie godziny za darmo na 1 dzien. Jest to możliwe. Takie rozwiązanie jest w Zakopanem wprowadzone jeszcze dawno temu. To będzie poczucie że mieszkaniec jest mieszkańcem a nie dodatkiem do podatku.
2. Miasto powinno porozumieć się z powiatem i objąć strefa parkowania również ulicę Waksmundzka i SW Anny. To będzie miało wtedy ręce i nogi.
3. A co z ulicą Szaflarską tam strefy nie potrzeba. Popatrzcie przy kebabie co się tam dzieje auta wrosły w asfalt.
4. Wymienię te nienormalne parkometry.
5. A co z parkingiem park&ride koło straży pożarnej czy już nie można tam dać opłat?
6. A co ze strefą śródmiejska w niedzielę i święta na rynku było by to super. Ponieważ tam miejsca nie można uświadczyć.
4
Kot15:31, 3 lutego 2026
A dlaczego nie ma miejsc do parkowania płatnych na blokach, koło basenu można by śmiało zrobić płatne miejsca i w tamtych okolicach. Żeby wszyscy poczuli to udogodnienie które rada miasta chce nam dać. Nic nie robią tylko się kłócą i na siłę chcą uszczęśliwiać innych żeby pokazać że coś robią.
16
Łukasz15:13, 3 lutego 2026
A może by tak Szanowne Władze zadbały o więcej patroli policji i usuwanie samochodów, które robią sobie parkingi przed bramami wjazdowymi? Szlag mnie trafia, kiedy chcę wyjechać z garażu, a tam jakiś idiota zastawia mi wyjazd. Owszem, dzwonię i zgłaszam policji, która przyjeżdża po godzinie/dwóch. Poza tym, może w tej samej chwili ktoś potrzebuje pilnej pomocy policji, bo np został napadnięty, a my zgłaszamy takie "pierdoły" jak zastawienie bramy garażowej. Może jednak warto by było przywrócić straż miejską?
16
Mieszkanka Ul.Ogrodowej15:05, 3 lutego 2026
Jestem za rozszerzeniem strefy parkowania. Może w końcu skończy się stawianie krzeseł, taboretów itp.przed swoimi nieruchomościami i blokowanie wielu miejsc parkingowych. MIES
4
A14:58, 3 lutego 2026
To niech miasto zadba o to żeby zimą można było wjechać na ten parking ,nie uszkodzeniach auta .
7
Osiol14:52, 3 lutego 2026
Świat oszalał tylko brać i coraz więcej wołaniem na puszczy bedzie wniosek o obniżenie uposazenia najdroższej trójce którzy kasują więcej jak za zarządzanie Warszawą

Już wiecie dlaczego jedenastki niema,więc wyborcy jesteście w......i zacznijcie się w niej urządzać udając że nic żaden zapach nawet od wschodniej strony nie zalatuje.
23
Mieszkaniec N.Targu14:51, 3 lutego 2026
W końcu, bardzo dobrze, skończy się okupacja miejsca pod moim domem.Jeśli dobrze rozumiem, że na kartę mieszkańca, nikt nie będzie mógł postawić auta pod karą grzywny 500 zł. W końcu będę mógł sobie auto parkować pod swoim domem. Tak właśnie jest w krajach cywilizowanych.
9
Pracująca14:46, 3 lutego 2026
A ja jak chodzę do pracy w Nowym Targu? Mam płacić za parking?
11
Han14:35, 3 lutego 2026
Kierunek zmian jest właściwy. W obszarze centrum należy uspokajać oraz ograniczać ruch samochodowy i premiować transport pieszy lub rowerowy. Reprezentatywna funkcja tego obszaru oraz specyfika średniowiecznych ulic nie współgrają z mającym obecnie miejsce chaosem parkingowym. Parkowanie powinno być kanalizowane na dużych parkingach w sąsiedztwie centrum, choćby na Kościuszki, Berekach czy przy lodowisku. Wyjątkiem są oczywiście mieszkańcy budynków leżących przy ulicach objętych strefą.
9
*** miejscowy14:32, 3 lutego 2026
Brawo władze N.Targu. Doić barany nawet miejscowe chociaż za ich kasę zbudowano ulice i parkingi, bo kasy dla władzy zawsze za mało.
5
Pijawka14:22, 3 lutego 2026
Liczę że miasto oprócz zachłanności na pieniądze ureguluje również grunty nieuregulowane prawnie(pod chodnikami i drogami )nim będzie pobierać na nich opłaty bo jak pobierać opłaty za coś czego nie jest się właścicielem.
A jeżeli jest nieuregulowany to podzieli się opłatami z prawnym właścicielem lub odstąpi od pobierania opłat.
6
Marcin Jaskierski13:55, 3 lutego 2026
Popieram, parkujących na cały czy prawie cały dzień jest tak dużo, że samemu czesto nie da się stanąć pod własnym domem przy chodniku, o który cały rok musi dbać.
3
Szczęśliwy13:55, 3 lutego 2026
No to Topolka będzie już całkiem zablokowana.Gratuluję i dziękuję za obiecującą perspetywę.
7
avitat13:44, 3 lutego 2026
"Przykładowo, ul. Kolejowa ma być płatna na dłuższym odcinku - od Rynku aż do skrzyżowania z ul. Krakowską". A dlaczego nie do Ludźmierskiej? Wyjaśnienie. Bo tam mieszka baaardzo ważna osoba!
8
Karaluch13:43, 3 lutego 2026
Podtatrzańska do wlotu na zakopiankę powinna być płatna. Nie da się iść dna Bór Kombinacki chodnikiem bo cały zastawiony przez samochody
6
spostrzegawczy13:41, 3 lutego 2026
No tak! Kilometrowa dziura w budżecie miasta to trzeba ją załatać kosztem mieszkańców! Ups. No i jeszcze zostanie na rauty i rauciki dla elyt!
12
Ona13:38, 3 lutego 2026
Jeszcze na Św.Anny poprosimy o strefę płatnego parkowania bo teraz mieszkańcy nie maja miejsca przed swoimi posesjami, ponieważ stoją tam osoby, które wynajmują mieszkania a my jako mieszkańcy tej ulicy musimy sprzątać i odśnieżać a nie mamy miejsca żeby się zatrzymać.
2
tarżanin nowy13:17, 3 lutego 2026
Mam rozumieć, że Waksmundzka na całej długości zostanie objęta płatnym parkowaniem?
1
NARODOWA13:10, 3 lutego 2026
studnia bez dna
4
13:06, 3 lutego 2026
Może miasto coś zrobi z tymi fatalnymi parkometrami? Może dodatkowe aplikacje też do płatności za parking jak moBILET?
5
Zagadka13:02, 3 lutego 2026
Rozumiem że następne będą parkingi pod blokami gdyż tylko one zostaną darmowe ale tu tylko nowe prawo trzeba wprowadzić ale w socjalizmie cóż to za problem(temat od ręki a socjalizm nie uznaje własności prywatnej i traktuje go jak wspólny )
Niestety powoduje to że trzeba będzie załatwiać sprawy w dwie osoby z czego jedna będzie jeździć w kółko generujac spaliny przy tej cenie paliwa to bardziej opłacalne niż godzina parkingu a że ruch większy to nic a że spalin więcej to problem onkologiczny a nie biurokratyczny.
14
Stasek13:01, 3 lutego 2026
Najwyższy czas zrobić porządek z darmowym parkowaniem,wraz ul.na równi zwłaszcza okres zimowy. Owszem 1godz.za darmo a reszta płatna.Dla tych z bloków skończy się darmowe parkowanie.Będzie rotacja będzie gdzie auto postawić.
2
pniok12:57, 3 lutego 2026
Nie ma jak tak ! Zero inwestycji bo przecież ulice już są, a za nowe parkomaty zapłacą w sumie parkujący ! Na dodatek podwyżka do 50-ciu złotych za miesięczny abonament !!! A co tam , będzie się za co bawić!
11
Ja12:54, 3 lutego 2026
Strefa powinna być rozszerzana ale powoli i taniej żeby ludzie zdążyli się przystosować.
10
POlak12:50, 3 lutego 2026
Prosimy ul. Szaflarską aż do Castoramy
5
łowca hemoroidów12:47, 3 lutego 2026
Dla mieszkańców powinno być znacznie taniej .
8
Mieszanka z Miasta12:43, 3 lutego 2026
Stare Miasto do SPP, ulgi i specjalne miejsca dla posiadaczy karty mieszkańca. Przyjezdni niech płacą albo meldują się w Mieście skoro tu mieszkają.

Podatki nam uciekają na wsie a zamieszkanie i korzystanie z infrastruktury miejskiej za free?

Już wystarczy że śmieci i ścieki musimy tu przyjmować i do tego dopłacać z miejskiej kasy!
5
Nowy targ12:43, 3 lutego 2026
A gdzie ulica ogrodowa,chyba od starego jarmarku...wszystkie beda płatne tylko ogrodowa dalej darmo..ktos chyba z urzedu ma tam dom
5
KTT12:42, 3 lutego 2026
Dojenia ciąg dalszy.
13
X12:40, 3 lutego 2026
Bardzo dobrze, to będzie duża ulga dla mieszkańców centrum miasta. Proszę się też zająć zastawianiem publicznych miejsc postojowych pachołkami, są one do dyspozycji wszystkich a nie prywatne jak się niektórym wydaje.
2
zpodhalanskiej12:35, 3 lutego 2026
juz niedlugo pod blokami bedzie strefa płatnego parkowania Watacha tyle umie zrobic i na nowy moloch dac
8
Ku radości tym co oferują wiecej z darmowym parkin12:35, 3 lutego 2026
Bardzo dobrze, zabijecie rynek już do końca! Zostaną tylko radni z swoim pitoleniem na placu rynku! Za 5,50 to podziękuje, parking prawie tyle co mały kebab na rynku.
4
Mieszkanka12:33, 3 lutego 2026
Dla mieszkańców miasta płacących tu podatki powinna być zniżka!
103
Mieszkanka centrum12:32, 3 lutego 2026
W końcu!!!! Dziękujemy!
5
Yeah12:30, 3 lutego 2026
Make Nowy Targ Great Again. Brawo!
32
Na taczki12:20, 3 lutego 2026
Kolejne utrudnianie życia mieszkańcom
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
20
06.2026
Nie przegap!
14
08.2026
Nie przegap!
10
10.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
16
Wtorek
Imieniny:Aliny, Anety
Kliknij po więcej