W tegorocznej edycji Festiwalu Balonów udział bierze około 30 balonów z Polski i z zagranicy. Na niebie pojawią się zarówno klasyczne balony sportowe, jak i wyjątkowe konstrukcje o nietypowych kształtach. Wśród nich - charakterystyczne balony promujące region: "Małopolska" oraz "Małopolski Smok". Jest balon w kształcie nosorożca, czy prosiaczka. jeszcze inny w kształcie świnki.
- Już po raz piąty organizujemy Odlotową Małopolskę i wydaje się, że zagościliśmy już na trwałe na lotnisku w Nowym Targu i generalnie Podhale staje się taką stolicą balonową Polski, dlatego że warunki, widoki przyciągają załogi balonowe, turystów, również komercyjne loty i jeżeli jest sprzyjająca pogoda. Czy to jest zima, czy lato, zawsze na niebie nad Podhalem jakieś balony na ciepłe powietrze szybują - mówi prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, głównego organizatora imprezy.
Festiwal rozpoczął się w piątek, 20 marca, popołudniowymi startami balonów z lotniska w Nowym Targu, a wieczorem na Rynku zaplanowano oficjalne otwarcie festiwalu.
Najbardziej intensywny program zaplanowano na sobotę, 21 marca. Dzień rozpocznie się porannymi startami balonów w Białce Tatrzańskiej w godzinach 6:30 - 7:30. Po południu balony będzie można podziwiać nad Zakopanem, gdzie wystartują z Górnej Równi Krupowej w godzinach 15:00 - 16:00. Wieczorem zaplanowano widowiskowy pokaz balonów w dwóch lokalizacjach - na Górnej Równi Krupowej oraz na Gubałówce ( w godz. 18:00 - 19:00).
Finał festiwalu odbędzie się w niedzielę - rano (6:30 - 7:30) balony wystartują z lotniska w Nowym Targu.
- To jest bardzo widowiskowy sport, widowiskowe wydarzenie turystyczne. Balony robią ogromne wrażenie. Nie mamy też nigdy problemu z zapraszaniem załóg. Załogi bardzo chętnie przybywają, turyści również. Czasami nawet z odległych zakątków, nie tylko z województwa małopolskiego. Chcą w tym święcie uczestniczyć. Dlatego też pewno jeszcze w tym roku zorganizujemy ponownie fiestę, niekoniecznie na Podhalu, ale na pewno w górach i na pewno na południu Małopolski - zapowiada Grzegorz Biedroń.
sm, s/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas




























