"Cud" na stacjach paliw na Podhalu. W nocy ceny benzyny i diesla spadły o ponad złotówkę za litr! - podhale24.pl
Nowy Targ
Clouds
18°C
Clouds
19°C
Clouds
18°C
Clouds
19°C
Clouds
18°C
Clouds
16°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Kartka z kalendarza
31.03.2026, 10:28 | czytano: 3967

"Cud" na stacjach paliw na Podhalu. W nocy ceny benzyny i diesla spadły o ponad złotówkę za litr!

Jeszcze wczoraj ceny oleju napędowego niebezpiecznie zbliżały się do granicy dziewięciu złotych. Ale w nocy stał się "cud".

Stacja paliw przy ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu. Zdj. Szymon Pyzowski
Stacja paliw przy ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu. Zdj. Szymon Pyzowski
Przypomnijmy, iż wczoraj rząd zapowiedział obniżenie cen paliw poprzez zmniejszenie obciążeń podatkowych, w tym czasową redukcję akcyzy oraz opłaty paliwowej. 7,60 zł za litr diesla i 6,16 zł za litr benzyny Pb95 to ustalone przez ministra energii ceny maksymalne. Zmiany mają obowiązywać przez kilka miesięcy i objąć wszystkie stacje paliw.

oprac. r/
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
12
Tako se 11:05, 31 marca 2026
Panie Redaktorze cud byłby gdyby rząd nic nie zrobił w sprawie cen ,a tak obniżyli bo musieli.Zaden to cud.
najgorzej oceniony
24
Balcerek 11:05, 31 marca 2026
Liberalny rząd podpina się pod rozwiązania socjalistyczne . Jakby się ktoś obudził po dwóch latach snu , to byłby pewien że to PIS-iory dalej rządzą !
0
Kk10:08, 2 kwietnia 2026
Powoli na razie takie przypodobanie się Tuska bo on raz w roku tylko nie kłamie w prima aprilis po świętach se to odbije będzie po 10zl
1
widziane z boku21:37, 1 kwietnia 2026
@ Balcerek:
Jeżeli sytuacja z wysokimi cenami na rynku paliw miałaby się przedłużać, to za parę miesięcy rzeczywiście doszłoby do sytuacji takiej jak za komuny: niskie ceny urzędowe i brak paliw na stacjach, reglamentacja, itp. Do tego raczej jednak nie dojdzie, ponieważ państwa importujące chcą kupić a państwa eksportujące chcą sprzedać, i obie te strony w którymś punkcie (momencie) muszą się ze sobą spotkać jeśli chodzi o popyt i podaż.
5
Janosik22:34, 31 marca 2026
Myśleli,że prezydent Nawrocki nie zdąży podpisać, a on zrobił Tuska w konia I podpisał w samolocie. Brawo prezydent. A z obniżek to bym się nie cieszył. To tylko po to zrobili, by ludzie nie narzekali w święta.
4
Balcerek21:54, 31 marca 2026
Młodzi czytelnicy , na pewno tego nie pamiętajcie ?Ale 36 lat temu w naszej Polsce podobno skończył się komunizm. A w tym komuniźmie urzędnik w Warszawie decydował i narzucał jednakową cenę na cały kraj. Świeźa ryba musi kosztować tyle samo w Szczecinie co w Ustrzykach Gornych. Bo tak zdecydował ważny urzędnik we Warszawie?.
5
:(18:37, 31 marca 2026
Teraz tankowce dopływają z normalnymi cenami(wtedy) ropy,gazu do portów docelowych.W trakcie rejsu podrożała jak wino,wapno,teściowa,(starsze leprze, droższe). Jak zwykle po miesiącu rejsu.Z przed wybuchu trampowej wojny.Taki błazen nie tylko z wyglądu rządzi światem.Ameryka nigdy wojny którą rozpętała nie wygrała.Ludzie,mali,my cierpią na tych ,,wojnach,,.
4
widziane z boku15:49, 31 marca 2026
Te ceny nie będą cały czas takie same do czerwca, ale codziennie (systematycznie, na bieżąco) rząd będzie je wyznaczał od nowa, mając na uwadze zmieniającą się każdego dnia sytuację na rynku paliw, a kto się wyłamie i limit cen przekroczy zostanie ukarany milionowymi karami. Ponadto proszę zauważyć że na dzisiaj, z tego co wysłuchałem o 6.00 rano w wiadomościach, wydano limit maksymalnej ceny 95 (cena tego paliwa mnie najbardziej interesowała) na 6.16zł za litr, i dokładnie wszędzie taka właśnie cena była na stacjach, chyba żadna stacja nie wyłamała się żeby dać choćby o 1 grosz niższą cenę, czyli np. 6,15zł za litr (z kolei gdyby któraś stacja dała choćby jeden grosz więcej, np. 6,17zł, to zapłaciłaby milion złotych kary); obawiam się że to może oznaczać trend cenowy raczej ku drożeniu aniżeli ku tanieniu benzyny, bo to rynek, a nie rząd, na dłuższą metę tu decyduje.
A tak w ogóle to szkoda że rząd wcześniej na ten pomysł nie wpadł. Gdyby to zrobił trzy tygodnie wcześniej to być może nie wzbudzona zostałaby inflacja (stacje benzynowe wciąż przecież handlują benzyną przetworzoną z ropy zakupionej w grudniu zeszłego roku, a więc po dawnych cenach zanim cena ropy radykalnie poszła w górę, a zatem, po pierwsze i przede wszystkim, nie było żadnego powodu do podnoszenia cen benzyny miesiąc temu).
8
ciekawski15:13, 31 marca 2026
Ważne za na ukrainę jadą cysterny paliwa, za które pałci Pani, Pan, ja i podobnie jest z prądem. Ile ukraina płaci Polsce za paliwo i prąd ??? a puste łby się dalej uśmiechają ???.
10
Siedem gwiazdek - Wielki wóz15:03, 31 marca 2026
Firmy transportowe i tak padną, praktycznie od 8 lat tak samo płacą kierowcy, a niby ich nie ma, teraz kierowca to ukr,sit,beduin i inni turbanowcy, pakiet mobilności i inne Dziady. Ile jeszcze Polski podatnik wytrzyma???? Teraz niby obniżenie paliwa, ale co to da?? Niedługo po 15 zł litr, chleb p50 zł i jeszcze Żymianin z rudym denerwuje Trumpa, jedynego realnego gościa, który trzyma bezpieczeństwo w Europie. Po prostu lewactwo w Europie chciałoby wszystko za darmo od USA, no ale niestety to już się kończy. Trump nie będzie popychadłem za darmo dla Europy i rudego i dlatego takie wycie. Skończyło się.
2
Zabas14:35, 31 marca 2026
Juz pewna naczelna gazeta ,oraz pewna telewizja nie konserwatywna zaznaczam.mowi o podwyżce na nowo,ale czy to będzie prawda się okaże.nie ma co zachodzić w głowe.ile by nie kosztowało to tak i tak wszyscy będą dalej jeździć,nic to nie nie zmieni plac i płacz.
8
Pijawka14:33, 31 marca 2026
Chmm czego by tu ceny jeszcze upaństwowić może chleb,kiełbasa,stawki na budowach za godzinę, wynajem mieszkań,korepetycji......
4
Sdsss14:10, 31 marca 2026
@jam to - I bardzo dobrze. Przyjadą, zatankują, VAT zapłacą, a nuż jeszcze coś kupią. Póki na Słowacji jest EUR a u nas PLN, póty Słowak będzie dutki zostawiał u nas, bo taniej.
1
Anka13:18, 31 marca 2026
@za co, tym razem nie putina, tylko izraela.
2
nowotarski13:15, 31 marca 2026
dlaczego nie ma zakazu dla Słowaków??
Reklama
3
Rafi europa zachodnia12:55, 31 marca 2026
Spokojnie dopiero 107$ pogadamy w maju przy 130$ za baryłkę, a zresztą tu gdzie jestem wiatr dobrze wieje toteż Pan jeździ na prądzie z wiatru rzec można wszak za darmo, a wy polscy chłopi pod broń bo nowy porządek świata nadchodzi
7
sikierka12:47, 31 marca 2026
Cud, mówicie ? Irracjonalna polityka. Przedwczoraj np. stacja kupiła cysternę po 1,50 drożej w rafinerii, wczoraj nikt nie kupował bo będzie jurto taniej i wczoraj kazano stacjom obniżyć o 1,20 zł (strata 45.000 zł w 10 sekund), bo inaczej kara milionowa...Rząd jednym kradnie innym na razie daje, ale zobaczycie co będzie dalej - przy takiej polityce wszystkim niedługo siadnie na kieszenie...POczekajcie !
2
jarek12:41, 31 marca 2026
Dodam jeszcze jakby zmniejszyli akcyzę to można było by się cieszyć ale VAT nic nie daje - koszty w górę
4
jarek12:36, 31 marca 2026
Cieszą się osoby indywidualne ale i tak zapłacicie w towarach i usługach ekonomii nie przeskoczycie. Firmom nie robi różnicy 8 % czy 23% zawsze płaci ostatni klient.
9
Pytia córka króla Teb !!!12:32, 31 marca 2026
Aby być w zgodzie z prawdą , to powinno być 5,19 i to byłby prawdziwy cud TUSKA !!!
4
jam to12:20, 31 marca 2026
No to teraz Słowacy przpuszczą szturm na stacje, bo u nich 3 zł na litrze drożej.
3
za co11:54, 31 marca 2026
niech zgadne, wina Putina
13
Patryk11:37, 31 marca 2026
Powinno być 5,95 ,a nie 6,16
15
HOWK11:24, 31 marca 2026
Fajne takie ceny. Może rząd powinien z góry ustalać cenę wszystkiego? No, a w razie jakiś braków mogliby dawać ludziom na przykład jakieś karteczki na kupno produktów.
24
Balcerek11:05, 31 marca 2026
Liberalny rząd podpina się pod rozwiązania socjalistyczne . Jakby się ktoś obudził po dwóch latach snu , to byłby pewien że to PIS-iory dalej rządzą !
5
Majster klepka11:05, 31 marca 2026
Przypominam tylko to co lewactwo za rządów PIS podnosiło, obniżka vat z 23% na 8 % powoduje, że drogi olej napędowy sponsoruje transport drogowy bo im liczy się cena netto!
12
Tako se11:05, 31 marca 2026
Panie Redaktorze cud byłby gdyby rząd nic nie zrobił w sprawie cen ,a tak obniżyli bo musieli.Zaden to cud.
13
Major10:41, 31 marca 2026
Faktycznie jest się z czego cieszyć jak zaraz to samo będzie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
20
06.2026
Nie przegap!
10
10.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
16
Wtorek
Imieniny:Aliny, Anety
Kliknij po więcej