Tragiczny wypadek w Jabłonce. Zginął motocyklista - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
10°C
Clouds
11°C
Clouds
13°C
Clouds
13°C
Clouds
12°C
Clouds
10°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Kartka z kalendarza
02.05.2026, 11:15 | czytano: 11997

Tragiczny wypadek w Jabłonce. Zginął motocyklista

Do śmiertelnego wypadku doszło na Magurze, na drodze prowadzącej do Lipnicy. Jak podała nowotarska policja, 71-letni motocyklista podróżujący Hondą, mieszkaniec gminy Lipnica Wielka, podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z samochodem VW. Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, motocyklista zmarł.

Zdj. KPP Nowy Targ
Zdj. KPP Nowy Targ
Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Wyznaczono objazd, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.



Zdj. Jakub Wojtyczek



r/jw
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
5
babcia 12:05, 2 maja 2026
Zawsze piszę ,że przydałoby się wzdłuż drogi Magurskiej i Kozubek do samego skrzyżowania dróg prowadzących do obu Lipnic zrobić z jednej strony ścieżkę rowerową ,a z drugiej strony tych dróg chodnik pieszy ,bo chodzą tamtędy ludzie na nogach, kiedy ni ma busów .Rowerzystom też tamtędy bojno jechać ,bo jest tam duże natężenie ruchu samochodowego gdyż to droga wojewódzka prowadząca do przejścia granicznego ze Słowacją .Potrzeba by dwie gminy Lipnica Wielka i Jabłonka starały się o środki finansowe z funduszów unijnych .Można tę ścieżkę rowerową i chodnik zrobić etapami ,ale na pewno trzeba by w przyszłości nie dochodziło tam do żadnych tragicznych wypadków .
najgorzej oceniony
25
Zadbana trzydziestka 11:29, 2 maja 2026
Może zasłabł ...to dużo nie trzeba i benc. Wieczne odpoczywanie
0
zaniedbana dziewięćdziesiątka16:30, 4 maja 2026
@Zadbana trzydziestka, bycie rolkarzem i narciarzem nie wyklucza sie. Wrecz przeciwnie. Zresztą, who cares
6
TAKIE pierdu , pierdu20:23, 2 maja 2026
@Mieszkaniec: Skąd wiesz czy 120-140 jechali? Zmierzyłeś radarem w zegarku na ręce, a może tylko po hałasie oceniłeś ,że to było 130 km/h. Każdy policjant by ci tak zapytał: skąd wiesz ile jechali , skoro nie zmierzyłeś
10
Zadbana trzydziestka20:16, 2 maja 2026
Dziwny zbieg okoliczności że narciarz i rolkarz napisał do mnie to samo .
1
Zadbana czterdziestka19:44, 2 maja 2026
Wieczny odpoczynek ( to nie tak miało wyglądać ehh)
22
Zadbany Zetor19:41, 2 maja 2026
Ten kierowca z VW mógł uciekać do garodu i przepuścić motocyklistę z pasją wtedy nic by mu się nie stało
2
luzik19:34, 2 maja 2026
Najsmutniejsze jest to że ta śmierć nikogo nic nie nauczy. Ile jeszcze osób musi zginąć aby ludzie zaczęli myśleć. A ile jest wypadków gdzie giną niewinni ludzie. Nawet w czasie akcji ratunkowej w Jabłonce było słychać wariatów na ścigaczach i na krosach. Ludzie opamiętajcie się!
11
Motocyklista z Orawy19:06, 2 maja 2026
Tym którzy piszą bzdury i szuflatkują wszystkich do jednego worka powiem że Ten motocyklista zjechał pół świata a to był nieszczęśliwy wypadek . Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto jedzie 50 w zabudowanym i 90 poza !
5
turysta17:21, 2 maja 2026
Jak można pouczać 71-letniego chłopa? 7-letniego tak.
Reklama
9
narciarz16:37, 2 maja 2026
@Zadbana trydziestka
Motocykliści zazwyczaj słabną jak nie mają się gdzie wcisnąć na żywca.
Dziś jechałem od Andrychowa do Skomielnej,tabuny aut ale oczywiście (nie)bezpiecznie jeżdżący otumanieni rzekomi kierowcy motocykli standardowo wyprzedzają na podwójnej ciągłej.Wciskaja się na bezczelnego przed osobówki gdy stoją na czerwonym świetle.
Dziś dwóm wirtuozom nie udało się w Wadowicach.Wyprzedzali na wylocie osobówki a tu cyk wyskoczyła biała czapeczka.
Dwóch za jednym rzutem oka,ha ha ha.
Oduczcie się robić dobrymi,zjeżdżając blisko skrajni jezdni tylko po to,żeby jakiś nawiedzony mógł się wcisnąć.Przepisy obowiązują wszystkich,a skoro jeżdżą przepisowo tak jak twierdzą niech udostępniają z kamerek swoje wyczyny na drodze,a nie tylko wtedy jak osobówka wyjedzie im pod nosem...
15
rolkarz15:40, 2 maja 2026
@Zadbana trydziestka
Motocykliści zazwyczaj słabną jak nie mają się gdzie wcisnąć na żywca.
Dziś jechałem od Andrychowa do Skomielnej,tabuny aut ale oczywiście (nie)bezpiecznie jeżdżący otumanieni rzekomi kierowcy motocykli standardowo wyprzedzają na podwójnej ciągłej.Wciskaja się na bezczelnego przed osobówki gdy stoją na czerwonym świetle.
Dziś dwóm wirtuozom nie udało się w Wadowicach.Wyprzedzali na wylocie osobówki a tu cyk wyskoczyła biała czapeczka.
Dwóch za jednym rzutem oka,ha ha ha.
Oduczcie się robić dobrymi,zjeżdżając blisko skrajni jezdni tylko po to,żeby jakiś nawiedzony mógł się wcisnąć.Przepisy obowiązują wszystkich,a skoro jeżdżą przepisowo tak jak twierdzą niech udostępniają z kamerek swoje wyczyny na drodze,a nie tylko wtedy jak osobówka wyjedzie im pod nosem...
3
Zadbana sześćdziesiątka14:11, 2 maja 2026
Wieczny odpoczynek
12
kierowca amator14:00, 2 maja 2026
Pokłosie przyzwalania służb na takie zachowania, braku reakcji i rozdawania pouczeń jak cukierków na odpuście.
11
Zadbany Ferguson12:33, 2 maja 2026
Pogoda fajna zamiast jechać pomału z rozumem to musiał wycedzić do auta ehhhh
12
Górol co nigdy w górach nie był12:23, 2 maja 2026
Może nie opanowal maszyny ...ciekawe skąd był
5
babcia12:05, 2 maja 2026
Zawsze piszę ,że przydałoby się wzdłuż drogi Magurskiej i Kozubek do samego skrzyżowania dróg prowadzących do obu Lipnic zrobić z jednej strony ścieżkę rowerową ,a z drugiej strony tych dróg chodnik pieszy ,bo chodzą tamtędy ludzie na nogach, kiedy ni ma busów .Rowerzystom też tamtędy bojno jechać ,bo jest tam duże natężenie ruchu samochodowego gdyż to droga wojewódzka prowadząca do przejścia granicznego ze Słowacją .Potrzeba by dwie gminy Lipnica Wielka i Jabłonka starały się o środki finansowe z funduszów unijnych .Można tę ścieżkę rowerową i chodnik zrobić etapami ,ale na pewno trzeba by w przyszłości nie dochodziło tam do żadnych tragicznych wypadków .
14
Mieszkaniec11:58, 2 maja 2026
Czy to nie jeden z tych co w Orawce jadąc w kilku wyprzedzali się jak warianty jadąc z nadmierną prędkością w zabudowanym około 120-140 ?
25
Zadbana trzydziestka11:29, 2 maja 2026
Może zasłabł ...to dużo nie trzeba i benc. Wieczne odpoczywanie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
13
06.2026
Nie przegap!
20
06.2026
Nie przegap!
14
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
12
Piątek
Imieniny:jana, Onufrego
Kliknij po więcej