Nocna kradzież koni w Nowym Targu. Złodzieje mieli wyprowadzić zwierzęta pod wiadukt Zakopianki - podhale24.pl
Czarny Dunajec
Clouds
9°C
Clouds
10°C
Clouds
11°C
Clouds
12°C
Clouds
11°C
Clouds
9°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Kartka z kalendarza
10.05.2026, 08:35 | czytano: 12664

Nocna kradzież koni w Nowym Targu. Złodzieje mieli wyprowadzić zwierzęta pod wiadukt Zakopianki

W nocy z 8 na 9 maja z pastwiska na Grelu w Nowym Targu skradziono cztery klacze oraz źrebaka. Właściciele i mieszkańcy sprawdzają monitoringi z okolicznych dróg i proszą o pomoc w ustaleniu sprawców. Sprawa została zgłoszona na policję.

Zdj. Archiwum prywatne
Zdj. Archiwum prywatne
Właściciele poinformowali, że do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę, z 8 na 9 maja. Z pastwiska znajdującego się na osiedlu Grel w Nowym Targu zniknęły trzy klacze zimnokrwiste w typie sztumskim, jedna klacz śląska oraz źrebak.

Jak przekazano, sprawcy mieli przeprowadzić konie z pastwiska pod mostem kolejowym, a następnie pod wiadukt nowej Zakopianki, gdzie miało czekać auto dostawcze. Pojazd poruszał się drogą techniczną biegnącą wzdłuż trasy, od strony zjazdu z Grela w kierunku Żanexu.



Właściciele zwierząt apelują do mieszkańców Grela, Lasku, Trutego i Ludźmierza o sprawdzenie nagrań z prywatnych kamer monitoringu. Poszukiwane są szczególnie zapisy z nocy z 8 na 9 maja, na których mogło zostać zarejestrowane auto dostawcze poruszające się w okolicy drogi technicznej przy Zakopiance.

Według przekazanych informacji dokładna godzina kradzieży nie jest jeszcze znana. Sprawdzane są monitoringi z ulicy Grel oraz dróg prowadzących w stronę Trutego i Ludźmierza. Właściciele proszą także o kontakt osoby, które mogły zauważyć transport koni lub podejrzanie zachowujący się pojazd w tej okolicy.



r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
6
Obiektywny 09:15, 10 maja 2026
Złapać złodziei i upublicznić facjaty, żadne RODO
najgorzej oceniony
23
cienki bolek 09:45, 10 maja 2026
Polska to POPISowki kraj z dykty. Bandyci , złodzieje, mordercy za kółkiem chronieni wizerunkowo.
RODO SRODO
Każda Komenda Policji powinna mieć publiczny rejestr wszystkich przestępstw żeby zobaczyć te facjaty i dane gdzie bandyterka mieszka.
4
tak mi się przypomniało, że ...10:25, 11 maja 2026
szukają świadków, a świadek zawsze dostaje w zadek
2
mn09:19, 11 maja 2026
@byk
Chyba za mocno wiało?
0
Józek20:32, 10 maja 2026
Też trzymam przez noc krowy na polu i nie z lenistwa, tylko dla tego że by mi się urwały przez noc z tych łańcuchów. Przecież bydło też woli być na wolnym wybiegu i świeżym powietrzu. Nie ubliżaj nikomu. A tak w temacie, jak komuś się nie chce robić to woli ukraść.
16
Górol18:00, 10 maja 2026
Tak się kończy trzymanie ma samopas .
Zamiast otoczyć opieką , dać do stajni .
To nie , bo się k....a nie chce .
A teraz to szukaj wiatru w lesie .
To samo ma się z krowami .
Z lenistwa trzymają na pastwisku .
4
byk16:13, 10 maja 2026
@ss.Tu nie jest dziki zachód tylko Polska(czasami w to wątpię). Monitoring, inwigilgacja wszędzie. W tel. nawet jak się daliście zaszprycować przeciw katarowi bezobjawowemu, jakiemuś covidzie jesteście obserwowani.Te pupki na pewno też.Wilk z głodu zabija,kradnie, naturalne a tu takie pupki,hieny.Mam nadzieje że koniki wrócą do stajni.Jak śniadzi(parę wieków temu z Indii przybyli do europy) złodzieje za południowej granicy to chyba nie.
Reklama
9
Sajmi14:15, 10 maja 2026
Nie boją się! Normalni ludzie którzy potrafią "myśleć".
2
Siedem gwiazdek - Wielki wóz12:27, 10 maja 2026
Cienki Bolek. No niestety prawda,/.../

Wpis nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.
4
Styl na pieczarkę na głowie z szerokimi ramionami11:25, 10 maja 2026
Albo już w rzeźni przerobione bo wiadomo takie mięso to kasa?
6
ss10:05, 10 maja 2026
Na dzikim zachodzie za kradzież konia karą było powieszenie bez sądu przez grupę pościgową lub rozwścieczonych mieszkańców. Prawo proste, skuteczne i odstraszające.
23
cienki bolek09:45, 10 maja 2026
Polska to POPISowki kraj z dykty. Bandyci , złodzieje, mordercy za kółkiem chronieni wizerunkowo.
RODO SRODO
Każda Komenda Policji powinna mieć publiczny rejestr wszystkich przestępstw żeby zobaczyć te facjaty i dane gdzie bandyterka mieszka.
6
Obiektywny09:15, 10 maja 2026
Złapać złodziei i upublicznić facjaty, żadne RODO
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
10
10.2026
Nie przegap!
20
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
15
Poniedziałek
Imieniny:Jolanty, Wita
Kliknij po więcej