Nowoczesny wóz zastąpi blisko 46-letniego Steyra, który przez dziesięciolecia służył druhom podczas akcji ratowniczych i pożarów. Dla strażaków z Ponic to historyczny moment i efekt wielu starań o pozyskanie nowego sprzętu.
W powitaniu nowego samochodu uczestniczyli strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek: OSP Rdzawka, OSP Chabówka, OSP Raba Wyżna i OSP Skawa, mieszkańcy Ponic, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder oraz radni miejscy.
Nowy pojazd to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo FL z napędem 4x4 i zabudową metalowo-kompozytową. Samochód wyposażono w silnik o mocy od 285 do 326 KM, napęd na cztery koła, blokady mechanizmów różnicowych oraz sześcioosobową kabinę. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi do 16 ton. Wóz posiada siedem schowków sprzętowych, nowoczesne oświetlenie LED, wyposażony został też w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
Koszt zakupu pojazdu to 1 mln 24 tys. zł. Największą część finansowania zapewnił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - 686 tys. zł. Pozostałe 338 tys. zł, czyli jedną trzecią wartości inwestycji, zapewniła Rada Miasta w Rabce-Zdroju.
Gorce24, s/ zdj. Piotr Kuczaj
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas




























