Radny Adam Hajnos namawia do budowy nowych boisk i podrasowania istniejącego stadionu w Mieście - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
8°C
Clear
8°C
Clouds
9°C
Clear
9°C
Clear
8°C
Clouds
6°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Kartka z kalendarza
11.05.2026, 19:02 | czytano: 3483

Radny Adam Hajnos namawia do budowy nowych boisk i podrasowania istniejącego stadionu w Mieście

NOWY TARG. "Jeśli chcemy myśleć o Nowym Targu jako ważnym ośrodku piłkarskim regionu, musimy zacząć patrzeć na sport również jako inwestycję w rozwój miasta i młodzieży" - argumentuje Adam Hajnos.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
W mediach społecznościowych pojawił się jego wpis, w którym podkreśla "ostatnie działania Ministerstwa Sportu i PZPN, które pokazują bardzo wyraźnie, że dziś ogromny nacisk kładzie się na rozwój infrastruktury sportowej i szkolenie młodzieży".

Faktycznie, Ministerstwo Sportu i Turystyki w tym roku dofinansowuje rozwój piłki nożnej dzieci i młodzieży, przeznaczając na ten cel blisko 767 mln zł. Kluczowe programy obejmują certyfikację szkółek, program KLUB oraz budowę infrastruktury - czyli Orliki i boiska pełnowymiarowe.

"Uważam, że Nowy Targ powinien mocno wykorzystać ten moment. NKP Podhale Nowy Targ rozwija się bardzo dynamicznie, akademia należy już do największych w Małopolsce i posiada Certyfikat Złotej Gwiazdki PZPN. Nie zapominajmy też o Szkółce Piłkarskiej Górale Nowy Targ, która również objęta jest Certyfikacją i od lat wychowuje kolejne pokolenia młodych piłkarzy. To pokazuje, że potencjał sportowy w naszym mieście już jest. Teraz potrzebne są kolejne kroki związane z infrastrukturą - dodatkowymi boiskami, zapleczem treningowym i dalszym rozwojem stadionu miejskiego. Jeśli chcemy myśleć o Nowym Targu jako ważnym ośrodku piłkarskim regionu, musimy zacząć patrzeć na sport również jako inwestycję w rozwój miasta i młodzieży" - przekonuje radny.

Potrzebę modernizacji stadionu miejskiego im. J. Piłsudskiego co rusz podkreślają przedstawiciele Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego. W grudniu ub. roku zaapelowali do mieszkańców, władz Miasta i powiatu o "zainicjowanie realnych działań nad koncepcją budowy nowego stadionu". Na fali sukcesów piłkarzy (awans do 2. ligi) pomysł i apele ponawiano i angażowali się kolejni radni. Wkrótce zaczęto poszukiwania pieniędzy w budżecie Nowego Targu na przygotowanie dokumentacji projektowej. Piszemy o tym w artykule Nowy kompleks sportowy w Mieście? Pomysł się rozwija.

Na kanwie oczekiwań - już rozpoczęto modernizację miejskiego stadionu - chodzi m. in. o budowę dodatkowej trybuny. Ponadto - kluby sportowe szykują się do nowego sezonu i już - zarówno piłkarze jak i hokeiści zwrócili się do Miasta o finansowe wsparcie.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
1
nieten 22:34, 11 maja 2026
Ale stadion miał być ogólnie dla wszystkich, a teraz co, sami piłkarze tylko? Po remoncie poszło boisko do koszykówki, tenis jest płatny, po awansie NKP trzy tory bieżni są na stałe zajęte (bo po co ktoś tam ma biegać) - jeśli kluby chcą mieć obiekty na wyłączność, to nie z moich pieniędzy, ja płacę za sport dla mieszkańców
najgorzej oceniony
27
wara 23:52, 11 maja 2026
NKP jak chce się bawić w kopaną,niech szuka prywatnych inwestorów a nie za publiczną kasę.
0
licencja potrzebna jest NKP Wojasa12:14, 13 maja 2026
@Los:cała prawda, stadion był budowany na potrzeby miasta , samorządu, bo takie są obowiązki prawne i był budowany z myślą o uzyskaniu licencji na szczebel centralny do poziomu III ligi , czyli o trzy poziomy wyżej niż aktualnie grały nowotarskie drużyny. Nikt nie zgłaszał większego zapotrzebowania w mieście na wyższy pułap. Licencje PZPN wydaje zawsze o poziom wyżej więc obecnie nie na I ligę ,ale już na ekstraklasę , a tu wymagane jest już profesjonalne oświetlenie , zaplecze parkingowe i podgrzewana płyta stadionu z widownią na co najmniej 10 tys. kibiców Pytanie komu to potrzebne? Na pewno nie miastu i jego mieszkańców , którzy mają zupełnie inne potrzeby .
1
lachu10:52, 13 maja 2026
Stadion Sandecji na 7 tys kosztowal 130mln!!! wiec teraz trzeba by wydac 200mln w N, Targu ,zbudowac korty tenisowe bezplatne niech sie mlodziez rusza
1
Bez radny19:22, 12 maja 2026
A to długo czabylo nad tym myślecx??
0
Burok17:42, 12 maja 2026
Dofinansowywać sport dla dzieci i młodzieży , a im taka baza jak jest w Mieście wystarcza . Jeśli PRYWATNY klub piłkarski ma ambicje i chce grać to nie kosztem dzieci i młodzieży Miasta , Jak się chce robić interesy na piłce to budować stadion , własny stadion , a nie doić Miasto poprzez róznego rodzaju lobbystów . Miasto ma guzik z tego że w mieście jest prywatna drużyna piłkarska
0
takitam.17:40, 12 maja 2026
stadion jaki by nie byl, trzeba do niego jakos dojechac. co tam slychac z poprawa przejezdnosci przez kolejowa, panie (bez) radny.
0
swok17:28, 12 maja 2026
Bez sensu pomysł. Przecież im więcej boisk powstaje tym gorsze wyniki reprezentacji. Trzeba w końcu skończyć z tym sportem i dać młodzieży możliwości w innych dyscyplinach. Piłka nożna zabija inne sporty.
0
Los17:01, 12 maja 2026
Teraz jak jest problem z licencją na boisko to zaczyna się krzyk że miasto, że małe dotacje. Jak był remont stadionu za burmistrza Fryźlewicza to trenerzy, prezes i piłkarze poparli budowę obecnego stadionu. Wówczas nawet jak była mowa o zmianach w projekcie i wzmocnieniu oświetlenia to oczywiście nie potrzeba bo wówczas żyło się myślą o grze w niższych ligach a nie było myślenia o przeszłości klubu. Projekt który zrealizowano to stary projekt, a z uwagi na brak pieniędzy na typowy stadion piłkarski przy dofinansowaniu unijnym zbudowano stadion piłkarski z zapleczem do lekkiej atletyki. Radny Adam też wie jaka wówczas była sytuacja piłki w nowym targu
9
Szerokie pole16:58, 12 maja 2026
Nie narzekajcie. Jak są chętni do uprawiania sportu to trzeba im to usprawnić.
Co do czystości w naszym mieście - mamy naprawdę czyste miasto.. ten kto marudzi niech przejdzie się do innych państw.
0
Śliski16:51, 12 maja 2026
Radny ostatnio stara się zabłysnąć, czy to takimi fantazjami czy postami na Facebooku które pięknie brzmią ale nic nie niosą. Ślisko...
0
Obserwator15:51, 12 maja 2026
W Mieście i okolicach są tez inni sportowcy a nie tylko piłkarze którzy by chcieli coś dla swoich dyscyplin a nie tylko realizować niespełnione ambicje radnego.
2
Gdzie hala burmistrzu15:50, 12 maja 2026
W tym mieście orlik na każdym kroku a do dziś nie ma białego orlika albo porządnej hali lodowej żeby były 2 tafle w mieście.

Lód w hali lodowej zajęty od rana do nocy przez Podhale a gdzie do tego ślizgawki, szkoły i amatorzy? Amatorzy których masa w NT mają max 1 trening w tygodniu bo więcej nie ma kiedy, lód zajęty!

Tu jest potencjał bo drużyny amatorskie płacą stawki komercyjne żeby budować nową halę. Jeżdżą nawet na Słowację bo u nas tafla tylko 1 i non stop zajęta!

Kopacze mają nowy stadion, ma może 10 lat a hala lodowa obecna to budynek z lat 50/60!
0
na kredyt chyba15:25, 12 maja 2026
Mamy takich radnych bezradnych , jakich żeśmy sobie wybrali? Wiedzieliśmy ,że będą mieli takie szalone pomysły i z miotłą na księżyc będą chcieli polecieć? Przecież o tym nie mówili przed wyborami? Pan Adam , także nie mówił o tym , mówił za to o wielu innych pomysłach , których dziś nie realizuje , nie wiadomo dlaczego , bo go też nikt nie przymusza by się z tego spowiadał , a przedstawia nowe szalone pomysły , bo taki jest dziś plan, zaczęła mu się znowu piłka podobać i co mu zrobicie ? Taki ma pomysł na dziś , a jutro może drużyny nie być , bo się sponsorowi WW co innego spodoba , choćby latanie szybowcem , będzie miał grymas kupić sobie szybowiec , albo helikopter , sprzeda swoich Słowaków , Kolumbijczyka , Brazylijczyka , Egipcjanina i nie będzie miał kto grać a po piłce , stadion do utrzymania miastu / niepotrzebny / zostanie ! Co wtedy - Pan Adam , go będzie utrzymywał za własne pieniądze ? Już to widzę ? A co na to jego szanowna małżonka ?
2
pomyśl zanim coś chlapniesz14:54, 12 maja 2026
Jak kogoś stać na wydanie lekką rączką około 50 mln złotych , bo tyle np. kosztowała budowa stadionu Sandecji w N. Sączu TO NIECH BUDUJE ZA WŁASNE PIENIĄDZE , A NIE ANGAŻUJE DO TEGO BZDURNEGO , NIKOMU NIE POTRZEBNEGO OBIEKTU , a na pewno niepotrzebnego większości społeczności miasta , bo aktualne obiekty jakie miasto posiada spełniają wszelkie zarówno prawne , jak i formalne potrzeby w tym zakresie. Dziś jest drużyna , a jutro może jej nie być , tak się dziś dzieje np. z klubem sportowym Wieczysta , który właściciel zgłasza do likwidacji , a jeszcze wczoraj chciał mieć go w ekstraklasie ? Miał zabaweczkę i już mu się znudziła z jakiegoś bliżej nieznanego powodu ?Tak mają ludzie , którzy się wzbogacili i nie wiedzą , co za bardzo chcieliby jeszcze mieć ? "Widzi mi się" tak zwane , upust fantazji , a inni nie mają na co dzienny chleb .Popukajcie się goście w swoje puste łby, szkoda tylko ,że dotyczy to także radnych , którzy powinni zabiegać o inne potrzebne obiekty w mieście , a tego z jakichś względów nie czynią .
3
Piłkarz12:15, 12 maja 2026
To ten członek jedynie słusznej partii którego śmierdzący biznes codziennie owiewa czarną chmurą cały stadion? Tam się nie da siedzieć jak kopci komin piekarni a co dopiero biegać czy grać. Posprzątaj najpierw u siebie a potem układaj plany innym.
Reklama
1
fan piłki kopanej12:08, 12 maja 2026
Pan radny Adam jest poważnym biznesmenem branży spożywczej , był kiedyś świetnym kopaczem , jeżeli go stać na budowę takiej inwestycji , posiada odpowiedni teren , to może dogada się z drugim biznesmenem obuwnikiem i hotelarzem i niech budują piękny obiekt na swoje potrzeby i dla swoich drużyn, podobnie jak zrobił to biznesmen od kostki brukowej w Niecieczy . Podnoszę za tym obie moje spracowane ręce i jestem za !
0
Radny przyszły12:03, 12 maja 2026
Czyj Klub? to niech sobie buduje sam stadion! Stadion za publiczne ma być dla ludu szeroko rozumianego!
3
tutejszy11:49, 12 maja 2026
Brawo Panie radny, trzeba dbać o rozwoj z myślą o przyszłości. Nic tylko przyklasnąć!
Ale dobrze byłoby również dbać o to co już jest, a w Pana sąsiedztwie w dwóch miejscach kierowcy urządzają sobie skróty niszcząc chodniki.
Bezpośrednio koło piekarni i nieco dalej po chodniku przy nieistniejącym już Dudku. Czy naprawdę Panu to nie przeszkadza, bo nie wierzę że Pan nie widzi, że kilku cwaniaków rozjeżdża nasze chodniki?
2
0bserwator10:33, 12 maja 2026
Moze radni zainteresuja sie czystoscia w miescie .Obserwujemy brak koszy na smieci na trasie Kokoszkow , Zielona,Kowaniec, GorczaNska , Lebertowicza brak koszy na smieci. Nawet nie ma ich na przystankach autobusowych. Smieci wyrzucane sa na chodniki , trawniki z powodu braku koszy . Gdzie sa radni z tego obwodu .
3
Rodzic10:28, 12 maja 2026
Do prawo I sowieci oraz do wara

Chłopy żeby grać i trenować to muszą wszyscy mieć na czymś a nie. A na orlikach czy na kole nie korzystają hokeisci? Tak samo korzystaja!!!! I tak samo zgłaszają się do miasta ale burmistrz woli nie isc na urlopy i kase brać dla siebie niz wydać je na cos innego!!! Więc zaglądnijcie do urzędu miasta gdzie i jak rozchodzą się pieniądze a potem komentujcie
23
Zenek08:45, 12 maja 2026
Jakby nie ktorzyyz was mieli pojęcie trochę o biznesie i reklamie to by wiedzieli że dzięki piłkarzom jest reklama NT na całą Polskę bezpłatna bo są 1 z nielicznych drużyn które są najlepiej pod względem oglądalności męczy!!!!A reklamy z tego są nie do opisania,po 2 jesteśmy beniaminek w tej lidze a zajmujemy 3 miejsce....A komu nie pasuje niech dalej upada leży kompie,wieczne narzekanie. Kluby z większych miast mogą pomarzyć o rakiej reklamie miasta jaką robią piłkarze!!!
1
Pijawka08:23, 12 maja 2026
Najpierw rzeczy przyziemne kanalizacja,gazyfikacja,wodociągi,korki.....
4
Hj06:43, 12 maja 2026
Gościu odkorkuj miasto od rowerowcow a później fantazjuj
1
Subzero hc05:44, 12 maja 2026
Na mecz przychodzi średnio sto osób pełno miejsca a on jeszcze chce powiększyć objętość stadionu.Nie masz jako radny większych problemów w mieście?Za kilka lat będzie ta druzyna w A klasie bo to sztuczny twór z armią najemników.
27
wara23:52, 11 maja 2026
NKP jak chce się bawić w kopaną,niech szuka prywatnych inwestorów a nie za publiczną kasę.
5
Harnaś23:16, 11 maja 2026
Dajcie już ludziom spokój z tym sportem ... to jakieś wariactwo, każdy niech się aktywuje jak chce a tak to dręczą tych biednych chłopców tą piłką
1
nieten22:34, 11 maja 2026
Ale stadion miał być ogólnie dla wszystkich, a teraz co, sami piłkarze tylko? Po remoncie poszło boisko do koszykówki, tenis jest płatny, po awansie NKP trzy tory bieżni są na stałe zajęte (bo po co ktoś tam ma biegać) - jeśli kluby chcą mieć obiekty na wyłączność, to nie z moich pieniędzy, ja płacę za sport dla mieszkańców
23
Żartowniś20:57, 11 maja 2026
Adam, przecież w tym mieście ludzie nie chcą ani turystyki, ani sportu. Tu większość potrzebuje sklepów i asfaltu.
5
Qeett20:36, 11 maja 2026
Dzieci podobno co raz mniej, a Ci chcą remontować boiska, stadiony i budować nowe żłobki. To jak w końcu jest tą dzietnością? :)
22
prawo i sowieci19:52, 11 maja 2026
Radni moze pomyslicie o to by miasto bylo czyste zadbane i pelne zieleni a nie wszedzie beton.Przeciez sa szkolki pilkarskie na Gorcach przy lodowisku i na stadionie miejskim jeszcze wam malo?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
10
10.2026
Nie przegap!
20
06.2026
Nie przegap!
14
08.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
15
Poniedziałek
Imieniny:Jolanty, Wita
Kliknij po więcej