Oto jego pełna treść:
"W związku z decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN dotyczącą nieprzyznania NKP Podhale Nowy Targ licencji upoważniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Betclic 1. ligi w sezonie 2026/2027 informujemy, że decyzja ta została uzasadniona głównie niespełnieniem kryteriów infrastrukturalnych.
Jak wynika z uzasadnienia Komisji, Klub nie dysponuje stadionem spełniającym wszystkie wymogi infrastrukturalne dla klubów Betclic 1. ligi. Komisja wskazała również, że choć NKP Podhale Nowy Targ przedstawiło stadion zastępczy, to do uzyskania zgody konieczne było przedstawienie kompleksowego planu modernizacji stadionu miejskiego w Nowym Targu wraz ze wskazaniem źródeł finansowania inwestycji, harmonogramu prac zakładającego zakończenie inwestycji w ciągu trzech sezonów licencyjnych oraz odpowiedniej dokumentacji administracyjnej dotyczącej planowanej modernizacji obiektu.
Jednocześnie pragniemy podkreślić, że był to kluczowy powód nieprzyznania licencji. NKP Podhale Nowy Targ spełniło pozostałe wymogi licencyjne wymagane do ubiegania się o udział w rozgrywkach Betclic 1. ligi - zarówno w zakresie sportowym, organizacyjnym, administracyjnym, jak i finansowym.
Jako Klub dołożyliśmy wszelkich możliwych starań, aby stworzyć podstawy do ubiegania się o grę na poziomie 1. ligi. Osiągnięty wynik sportowy jest efektem pracy zawodników, sztabu szkoleniowego, pracowników Klubu, sponsorów oraz całego środowiska skupionego wokół NKP Podhale Nowy Targ.
Niestety kwestie infrastrukturalne pozostają poza bezpośrednimi możliwościami Klubu. Stadion miejski, na którym rozgrywamy swoje spotkania, jest własnością Miasta Nowy Targ i to właśnie od decyzji oraz działań właściciela obiektu zależy możliwość jego modernizacji i dostosowania do wymogów licencyjnych Betclic 1. ligi.
Pragniemy zaznaczyć, że wielokrotnie informowaliśmy władze Miasta Nowy Targ o konieczności rozpoczęcia działań związanych z modernizacją stadionu pod kątem spełnienia wymogów infrastrukturalnych dla rozgrywek 1-ligowych. Temat ten był sygnalizowany od dłuższego czasu, jednak do chwili obecnej nie zostały podjęte konkretne działania pozwalające na przedstawienie Komisji Licencyjnej wymaganych dokumentów i harmonogramów inwestycyjnych.
Jednocześnie informujemy, że Klub wykorzysta przysługujące mu prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Wierzymy, że najbliższe dni będą czasem intensywnych rozmów i wspólnych działań z władzami Miasta Nowy Targ, które pozwolą wypracować rozwiązania umożliwiające ponowne, pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku licencyjnego.
NKP Podhale Nowy Targ nadal będzie konsekwentnie walczyć zarówno o rozwój sportowy Klubu, jak i o stworzenie infrastruktury odpowiadającej aspiracjom naszego miasta, naszych kibiców oraz całego piłkarskiego środowiska Podhala.
Zarząd Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale Nowy Targ"
s/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas































