Burmistrzowie reagują na zarzuty klubu piłkarskiego. "Wsparcie dla NKP jest na historycznym poziomie" - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
12°C
Clouds
12°C
Clouds
14°C
Clouds
15°C
Clouds
13°C
Clouds
12°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Kartka z kalendarza
12.05.2026, 20:09 | czytano: 3536

Burmistrzowie reagują na zarzuty klubu piłkarskiego. "Wsparcie dla NKP jest na historycznym poziomie"

NOWY TARG. - Wcześniej nigdy Miasto tak nie wspierało klubu, to jest wsparcie na historycznym poziomie - mówi Krzysztof Trochimiuk. - Modernizacja stadionu pod kątem uzyskania licencji do gry w 1. lidze oznacza wykluczenie funkcji lekkoatletycznej - dodaje Grzegorz Watycha. Burmistrzowie odnieśli się do wydanego dziś przez NKP Podhale oświadczenia, w którym klub obarcza Miasto winą za brak zgody na uczestnictwo w rozgrywkach.

kadr z filmu
kadr z filmu
W opublikowanym dziś oświadczeniu NKP Podhale stwierdziło, iż Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN odmówiła klubowi wydania licencji upoważniającej do uczestnictwa w rozgrywkach pierwszoligowych w sezonie 2026/2027 - "głownie z powodu niespełnieniem kryteriów infrastrukturalnych", bowiem "Klub nie dysponuje stadionem spełniającym wszystkie wymogi dla klubów Betclic 1. ligi" i choć NKP Podhale Nowy Targ przedstawiło stadion zastępczy, to do uzyskania zgody konieczne było przedstawienie kompleksowego planu modernizacji stadionu miejskiego w Nowym Targu wraz ze wskazaniem źródeł finansowania inwestycji, harmonogramu prac zakładającego zakończenie inwestycji w ciągu trzech sezonów licencyjnych oraz odpowiedniej dokumentacji administracyjnej dotyczącej planowanej modernizacji obiektu."

Podczas wieczornego wideo-spotkania z mieszkańcami padały pytania typu "co ze stadionem dla NKP", "co Miasto ma zamiar zrobić - wydać pieniądze na rozbudowę miejskiego stadionu" a jeśli tak, to komu zabierze" i zarzuty iż "Miasto nie pomogło klubowi, przez co klub nie dostał licencji".

- Wcześniej nigdy Miasto tak nie wspierało klubu, to jest wsparcie na historycznym poziomie. W postaci stypendiów i dotacji, a także infrastruktury. Do czerwca br. NKP otrzyma prawie 412 tys. zł wsparcia plus pół miliona na przygotowanie stadionu, by spełniał wymogi licencyjne dla 2 ligi. To jest wyjątkowe wsparcie, ale i sygnał, że gratulujemy klubowi sukcesu, widzimy to i reagujemy na tyle, na ile pozwala budżet Miasta - mówi Krzysztof Trochimiuk. I przypomina, że "pierwszoligowy obiekt" oznacza określona liczbę miejsc na trybunach, podgrzewaną murawę i odpowiednie doświetlenie. - Obecnie stadion spełnia wymogi dla drugiej ligi - mamy świadomość, że spełnia te warunki brzegowo - ale ta licencja jest niezagrożona - tłumaczy.

Odnosząc się do oświadczenia NKP, wiceburmistrz dodaje: - Nie widzieliśmy dokumentów PZPN i opieramy się tylko na tym co napisał klub, ale cieszy nas to, że finansowanie klubu zostało zaakceptowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, że klub może uczestniczyć w rozgrywkach, a jedynie infrastruktura nie spełnia wymogów. Cieszymy się, że i PZPN dostrzegł iż Miasto wspiera finansowo NKP, że jest gwarantem systematycznego wsparcia. Ale boli, że w tym oświadczeniu Miasto nie zostało wskazane jako jeden z uczestników tego sukcesu - jak chociażby poprzez infrastrukturę, która była dla piłkarzy dostępna. Od kilku miesięcy robione są inwestycje tylko pod kątem licencji, skierowane tylko do jednego odbiorcy, czyli klubu piłkarskiego. My przygotowaliśmy stadion do potrzeb drugiej ligi. Pierwsza liga to już inny pułap. Nasz stadion nie spełnia wymogów - a tu mowa o inwestycji w ramach 10 mln. To kilka procent naszego budżetu. Mowa o inwestycji wieloletniej, która musiałaby być wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej i zależy od decyzji radnych. Budżet jest już uchwalony - a my jako jednostka samorządu terytorialnego nie możemy od razu reagować na potrzeby takie jak wymogi licencyjne. Inwestycja w stadiom musi być uzgodniona z Radą Miasta, będzie też wynikiem szerokim konsultacji, będzie uwzględniona w opracowywanej strategii sportu i nie może być podejmowania - nagle. Nie ma takiej możliwości, by nagle ingerować w konstrukcję budżetu - wyjaśnia.

- Temat jest złożony, bo różne potrzeby zderzane są ze sobą - mówi Grzegorz Watycha. - Modernizacja obecnego stadionu pod katem licencji do rozgrywek pierwszej ligi oznacza wykluczenie funkcji lekkoatletycznej. To trudny wybór, bo są głosy tych, którzy tam biegają i trenują i chcą by pozostał to obiekt wielofunkcyjny, a nie tylko piłkarski. Ale będziemy rozmawiać z klubem. Każdy klub miał możliwość przedstawienia alternatywy - że może grać w innej możliwości. Chodzi o to, by nie podcinać skrzydeł drużynie. Mamy nadzieję, że PZPN taką możliwość naszemu klubowi da, by mogli walczyć o awans - kwituje burmistrz.

Wrócono do kwestii budowy nowego obiektu sportowego - wielofunkcyjnego. - Do końca czerwca jestem zobowiązany do przedstawienia koncepcji lokalizacyjnej nowego stadionu. Jest ona przygotowana. Mankamentem wszystkich lokalizacji jest to, że nie dysponujemy odpowiednio dużym terenem. W grę wchodzą wykupy albo siłowe wywłaszczenia. To kosztuje, bo działki na Podhalu są bardzo drogie. Właściciele niechętnie pozbywają się ojcowizny. To bariera, by zacząć projektować takie obiekty. Próbujemy np. pozyskać teren za Parkiem Miejskim, ale własność prywatna jest święta i dopóki właściciel sam nie zdecyduje się przyjąć oferty rzeczoznawcy, to tego terenu niestety nie mamy - podsumowuje Grzegorz Watycha.

s/
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
14
prawo i sowieci 20:30, 12 maja 2026
Co?!Jaki nowy stadion!!!!Juz wam sie w glowach pomieszalo pilkarzyki.
najgorzej oceniony
40
Jan Tek 22:57, 12 maja 2026
10mln na remont starego budynku na bibliotekę, do której nikt chodzi to jest. Ale żeby przez kilka lat zrobić remont stadionu to nie.
Hokej dostawał 500tys. za nic. Piłkarze są pokazywani w ogólnopolskiej telewizji. Przyjeżdżaja kibice. I jest to realna promocja miasta i realny zysk. Ale po co?
Wójt Watycha (bo burmistrzem nie jest ewidentnie) nienawidzi tego miasta. Razem z GDDKiA z resztą.
0
Wieczysty z Sosnowca10:43, 14 maja 2026
Niech NKP awansuje i rozgrywają mecze np. na Sandecji
0
Z10:32, 14 maja 2026
Wojasowi się odwiedzi piłka tak jak hokej kiedyś. Szkoda w to brnąć. Chcę się bawić w właściciela drużyny to niech się bawi za swoje
0
;;;;;;10:20, 14 maja 2026
Dlaczego mamy utrzymywać drużynę w której nie gra żaden nowotarzanin a zbieranina ludzi z różnych krajów jak Kolumbia czy kontynentów (chociażby Afryka)?
0
Nowotarżanin09:26, 14 maja 2026
Oligarcha chce aby jego klub grał w I lidze, to niech buduje stadion ze swoich pieniędzy tak jak to jest w Niecieczy. Stadion miejski ma służyć mieszkańcom, a nie Panu W. Ani złotówki z miejskiej kasy na kopaną w NT.
0
Wuc09:13, 14 maja 2026
Widać w tym rączke byłego pierwszego sekretarza PZPR w kombinacie ,oj znowu chce się naszym kosztem dorobić to że pokazywał się z Morawieckim nie znaczy że komunizm z głowy uleciał ,cały czas myśl że ludzie nie pamiętają,można przypomnieć za jakie grosze odkupił? maszyny jak wykorzystywał ludzi płacąc im grosze ,a teraz bieda emerytury mają ,Tadek Morawa nie grzmisz patriot od siedmiu boleści ,tacy sami bo myślą że ludzie ich nie znają z dawnych lat
0
widziane z boku07:50, 14 maja 2026
@ pytac:
Miasto jest nieprzejezdne! Ludzie każdego dnia stoją ponad pół godziny w korkach żeby dojechać do Miasta! To jest palący problem od wielu lat, ale oni sobie wynaleźli inny temat zastępczy. Jeśli nie ma zgody właścicieli na oddanie działek na budowę obwodnicy a własność prywatna jest święta, to trzeba w zamian zaproponować tym właścicielom na tyle atrakcyjne działki w innych miejscach żeby zgodzili się na tę zamianę, jeśli Miasto takich działek na wymianę za ojcowiznę dla właścicieli nie ma na stanie, to niech takowe zakupi żeby mieć coś ekwiwalentnego dać właścicielom w zamian, zresztą nie wiem, ale coś trzeba robić z tym problemem. Oczywiście tym problemem są działki pod nowe drogi żeby rozładować ruch uliczny, a nie pod nowe boiska. Z całym szacunkiem dla sportu, problemy komunikacyjne są ważniejsze bo dotyczą wszystkich, sportem interesują się tylko sympatycy klubowi.
0
Władze nie ulegajcie szantażom19:12, 13 maja 2026
Ani grosza z publicznych pieniędzy. Młodzież może na tym stadionie trenować i to wystarczy. Sztuczne budowanie I ligi w mieście które nie ma stadionu, własnych zawodników ani kibiców nie na jakiegokolwiek uzasadnienia.
0
pytac15:02, 13 maja 2026
Czy nie ma ważniejszych spraw w Mieście?
0
Skuter14:21, 13 maja 2026
NKP dlaczego nie wspomni, że licencji nie ma też prze niespełnienie kryterium P.11 czyli dotyczącego wymogów licencyjnych trenerów w grupach młodzieżowych?

O tym już niedobrze mówić bo łatwiej kręcić kolejna szopkę i oświadczenia?
3
be lajzy11:55, 13 maja 2026
prawo DŻUNGLI ... to prawo WIECZNE...
1
dej dej dej dej dej dej11:54, 13 maja 2026
Jaką kwotę klub uzyskuje z gadżetów i sprzedaży karnetów???Z tych pieniędzy wybudujcie stadion...
2
Rubikon11:47, 13 maja 2026
NKP marzy być drugim Śląskiem Wrocław gdzie Miasto daje miliony
1
Rubikon11:34, 13 maja 2026
Panowie z Piłsudskiego ochoczo wyciągają rączki do podatnika na zabawę w Klub piłkarski
1
Sdsss11:18, 13 maja 2026
W tym sezonie zaczęli grę na zapleczu profesjonału z celem utrzymania się w 2 lidze. Rzeczywistość trochę bardziej zweryfikowała i zaskoczyła wszystkich możliwością od razu awansu do 1 ligi i już wszystkim kopaczom odbiła palma, róbta wszystko by być w 1 lidze. Z 1 ligi łatwo spaść do 2, tak jak z 2 do 3. Na 1 rok miasto miałoby wydać grube mln żeby piłkarze mogli w 1 lidze grać? Najpierw pokażcie że to nie był łut szczęścia, że 2 liga jest jak dom (top 10 przez kilka lat), to wtedy można będzie pomyśleć o jakiejś modernizacji - przy bardzo dużym wsparciu właścicieli i sponsorów, nie tylko miasta.
Za parę lat zmienią się warunki i skończycie jak Wieczysta - można zagrać w ekstraklasie - ale nie ma chęci.
1
Kasjanka11:04, 13 maja 2026
Dostosowanie stadionu albo budowa nowego który by spełniał wymogi to 50 mln. 50 milionów złotych! Teraz stadion na meczach przyjmuje garstkę kibiców, to przyjezdnych kibiców gości na meczach więcej i mamy na to wydać takie pieniądze? Gdzie tu sens i logika?
1
nieten10:27, 13 maja 2026
Mieliśmy stadion miejski ogólnodostępny, został zajęty przez piłkarzy, szkółki piłkarskie, rodziny oglądające treningi, a potem rusztowania pod II ligę - teraz się okazuje, że bez sensu, i trzeba stadion rozwalić do końca, żeby był tylko dla futbolistów, w czasie, kiedy budujemy kolejny obiekt obok. Nowy stadion, przepraszam, "nowy obiekt sportowo - wielofunkcyjny" też ma być tak samo prowadzony, niby dla wszystkich, ale głównie NKP...

A może mieć stadion jeden lekkoatletyczny i amatorski, a drugi piłkarski, żeby nie przerabiać wszystkiego po trzy razy? Może nie marnować tego, co już było zbudowane? Może dać podatnikom też coś dla nich, nie tylko dla klubów, które mają niejednego sponsora?
2
polin10:23, 13 maja 2026
A potupac nóżkami może kasa się znajdzie.
DŁUG na długu a tym się kolejnego boiska(lub rozbudowy kosztem innych dyscyplin) na utrzymanie miasta(podatników) zachciewa.
6
Alicja10:13, 13 maja 2026
tylko i wyłącznie HOKEJ w Nowym Targu!!!
4
stanę zdecydowanie w obronie Watychy09:53, 13 maja 2026
Jak kogoś stać na wyłożenie lekką rączką około 50 mln złotych, bo tyle wyniosły koszty budowy stadionu Sandecji w Nowym Sączu spełniające wszelkie wymogi licencyjne PZPN , to niech buduje , a nie angażuje do tego mieszkańców , dla których ten obiekt jest niepotrzebny , bo mają już obiekt , który ich potrzeby zabezpiecza i równocześnie mają inne ważne potrzeby na które samorządowi z burmistrzem na czele brakuje zwyczajnie pieniędzy ?Nowy Sącz to ponad 100 tysięczne miasto i tam są inne potrzeby niż w małym środowisku nowotarskim , co jest chyba dla rozsądnego mieszkańca każdego logiczne. Dwóch prężnych biznesmenów - jeden Adam z branży spożywczej , drugi Wiesław z branży obuwniczo-hotelarskiej , powinni się szybko w tej sprawie dogadać. Dziś jest drużyna , ale widzimy co się w tej branży piłkarskiej dzieje np. właściciel Wieczystej Kraków, co roku awans, jutro ekstraklasa w zasięgu , a dziś z nieznanych nikomu powodów rozwiązuje klub i wycofuje się z drużyną i rozpocznie nowy sezon w klasie okręgowej? Nie wróżę ,ale podobnie może być i w Nowym Targu? Właściciel NKP Pan WW z dnia na dzień sprzeda swoich 2 -ch Słowaków, Kolumbijczyka, Brazylijczyka i Egipcjanina , bo taki będzie miał grymas, taką będzie miał fantazję , kupi sobie helikopter i "co mu zrobicie" ?Szkoda ,że takie myślenie dotyczy radnego Adama , który powinien zabiegać usilnie o inne przyziemne niezbędne potrzeby mieszkańców miasta , które obiecał przed wyborami, a tego nie czyni , zabiegając za to o rzeczy drugorzędne i dla ogółu mieszkańców mało istotne?
5
Daniel08:42, 13 maja 2026
Ciężko się nie zgodzić z argumentami burmistrza. Widać chęć pomocy, ale nie można tego robić wszelkim kosztem.
Reklama
1
Pyt08:19, 13 maja 2026
Miasta nie stać żeby wywalić 80 czy 100 milionów na coś, co może być potrzebne przez rok. Frekwencja na meczach NKP też jest bardzo niska. Co najwyżej zrobić remont obecnego stadionu. Wojas mógł sobie hotelu obok nie budować a stadion powiększyć.
1
Obserwator08:18, 13 maja 2026
PRL komuna wraca .

Sport rozwija się na wysokim.poziomie tylko przy prywatnym biznesie

Zajmijcie się tylko sportem dzieci.

Od sportu dorosłych państwo ma się trzymać z daleka.
4
rewizor08:18, 13 maja 2026
Nie dalmy się wciągać nieudolnej władzy w rozgrywanie meczu pomiędzy hokejem a piłką nożną w Nowym Targu. Przecież to widać gołym okiem, że mają preferencje na reanimowania trupa, w którego w ostaniej dekadzie wpompowano miliony złotych, nie uzyskując ani wyników sportowych, ani efektów promocyjnych, ani rezultatów w przestrzeni medialnej. Zero! Zero przy milionowym wkładzie, niefrasobliwości, nadużywaniu dyscypliny finansowej urzędu. To wszystko się działo, a oni wciąż, w ciemno idą tą ciemną doliną wmawiając nam, że tradycja i marka zobowiązuje. Nic bardziej zakłamanego, by tylnymi drzwiami wyprowadzać ogromne pieniądze i zasilać prywatne kieszenie w imię hokejowych kalkulacji. Pan burmistrz jednak nie zauważył, że z uwagi na kiepskie wyniki w lidze, ilość głosów zdobywanych w wyborach znacznie się obniżył i lepiej już nie będzie. Stąd, przy takiej kalkulacji pozostały umizgi do niektórych radnych, którzy już wcześniej uczestniczyli w transferowaniu miejskiej kasy do sportowej spółki będącej przez lata podmiotem komercyjnym i same mogą mieć poważne problemy przy porządnym audycie. Taki układ, ręka rękę myje. A że najlepszą nauczycielką życia jest historia, to jak cofniemy się do lat pięćdziesiątych XX w. i biednego wówczas Nowego Targu nikt nie zakładał, że hokej może odmienić oblicze sportowe miasta, regionu czy Polski. Lata świetności jednak minęły, a nasze pokolenie może skorzystać z nowej szansy i dać radość setkom młodym ludziom w realizowaniu swoich życiowych karier tylko tym razem w piłce nożnej.
Sport kształtuje nasze charaktery bez względu na uprawianą dyscyplinę, a rolą władz jest pielęgnowanie każdej formy rozwoju osobowego mieszkańców. Nie żyjmy zatem przeszłością mając możliwość wejścia w przyszłość. Być może w następnym półwieczy właśnie to ta dyscyplina sportu stanie się wizytówką rozwoju miasta i góralskiego charakteru. Warto zaryzykować, jak kiedyś zrobili to nasi dziadkowie lub ojcowie stawiając na hokej! A władze miejskie do roboty! Zacznijmy wreszcie od nich wymogać ich podstawowych obowiązków. Gadać po próżnicy można całą kadencję. Watycha bije pianę już czwartą... Szok! I co? kompletnie nic się nie zmieniło, nie poprawiło. Przepychanka słowna trwa.
1
bleble08:05, 13 maja 2026
Tak patrząc z boku to przekichane ma ten burmistrz...
Daj na hokej, daj na piłkę, daj na jarmark, daj bo piknik lotniczy itd. itp. Dużo tego jest a ciężko wszystkich pogodzić bo przecież trzeba jakoś pieniądze znaleźć na utrzymanie miasta... Ciekaw jestem co by zrobił każdy inny będąc na jego miejscu?
4
Zenek08:04, 13 maja 2026
Skate park za 4 miliony biblioteka 10 mln???Nie można zrobić obiektu który będzie zarabiał na siebie i będzie wizytowka miasta???
7
Miejscowy08:04, 13 maja 2026
Słabo się robi, czytając wynurzenia kapuścianych łbów, dla ktorych kultura to najwyżej grill w ogrodzie przy piwku a sport to jazda quadem po polu sąsiada! Stadion jest potrzebny nie tylko dla pierszej ligi, ktora trenuje przez dwie godziny dziennie, a ten koło stacji jest czynny od rana do wieczora. No i jeszcze sprzedawany na harce wypasionych prawników, ktorzy nie mają co zrobić ze swym hajsem! Gdyby nie porządne stadiony i ligowe drużyny nie byłoby szkółek Barcelony, Bayernu, Lecha czy Wisły. A g**niarze znałyby sport tylko na konsolach gamingowych, wpatrzeni przez bryle grubości denka od butelki i z garbem na plecach na fotelu do gier za kilkanaście stówek, których mamusie tipsiary woża do szkoły pareset metrów wypasionymi brykami, a tatuskowie w tym czasie węszą za kupnem kolejnej parceli. Zaorać stadiony i lodowiska, sprzedać grunty deweloperom!
2
Zebra07:22, 13 maja 2026
To nie prywatny klub obuwnika?
1
mieszkaniec krainy smogu07:21, 13 maja 2026
Tylko przypomnę że na Gorcach jest zmodernizowane stanowisko do rzutów młotem, z którego nikt nigdy nie rzucał młotem...
Te funkcje lekkoatletyczne również na Kolejowej można sobie darować.
1
Garnek06:44, 13 maja 2026
Nie było kasy na hokej, nie dawać na piłkę !
Po co wyższa liga, żeby innych sprowadzać ? Dla swoich jest druga drużyna.
1
Remember06:14, 13 maja 2026
No dobrze tylko dlaczego zwiedzono Nowotarżan w dwóch kampaniach wyborczych nową halą lodową?
8
Życzliwy obserwator00:46, 13 maja 2026
My tu na Podhalu nie mamy klimatu na sport z prawdziwego zdarzenia, w innych dziedzinach jest podobnie!Tylko napchać swoje kieszenie ,a drugiemu jak się powiedzie to podłożyć nogę po co ma mieć więcej i lepiej! A stadion sprzedać jakiemuś biznesmenowi żeby zrobił jarmark Europa 2. Bo pierwszy już był w Warszawie na Stadionie Dziesięciolecia. I wszyscy będą zadowoleni,a głównie Słowacy. Tyle w tym temacie!!!
6
Daj daj daj23:05, 12 maja 2026
A co mnie jakieś nkp ?? Z hokeja na piłkę się przerzucili w słowie daj daj daj. Chleba i igrzysk niektórym potrzeba!!! NKP jest jednym z wielu stowarzyszeń w tym mieście i akurat czemu my społeczeństwo mamy to sponsorować!! To jaki ich stosunek do miasta jest to swiadczy fakt, że miasto im daje stadion a oni nawet miasta nie wpisuja w głównego sponsora. A ja np chce żeby teatr albo torwar albo tor żużlowy powstał w mieście i co ??? Wpisujmy w takim razie propozycje co byśmy jeszcze chcieli
40
Jan Tek22:57, 12 maja 2026
10mln na remont starego budynku na bibliotekę, do której nikt chodzi to jest. Ale żeby przez kilka lat zrobić remont stadionu to nie.
Hokej dostawał 500tys. za nic. Piłkarze są pokazywani w ogólnopolskiej telewizji. Przyjeżdżaja kibice. I jest to realna promocja miasta i realny zysk. Ale po co?
Wójt Watycha (bo burmistrzem nie jest ewidentnie) nienawidzi tego miasta. Razem z GDDKiA z resztą.
22
OBWODNICA STOP22:03, 12 maja 2026
Proponuje referendum w sprawie odwolania burmistrza bo to miasto umiera i zamienia sie w smietnik i beton patrz ogromny betonowy skate park dla kilu osob kosztem pieknej zieleni nad Dunajcem.
4
King of the Spisz21:55, 12 maja 2026
Najpierw awansujcie potem robić lament, nawet ludzie by się zgodzili uszczuplić inne inwestycyjnie kosztem ewentualnego stadionu ale potraficie zagwarantować że będzie potrzebny na dłużej a nie na jeden sezon?
21
Nieró21:34, 12 maja 2026
Burmistrz Nie da Się Watycha.
6
Mariusz21:16, 12 maja 2026
A nie dało by się Stadionu Lodowego a nad nim na dachu stadion piłkarski?
13
Kim21:01, 12 maja 2026
Watycha nie posłucha tych farmazonów, które plecie. Burmiszcz Porażka
14
Elo20:54, 12 maja 2026
Grzesiu woli przekazywać pieniądze na galę Babilon
14
prawo i sowieci20:30, 12 maja 2026
Co?!Jaki nowy stadion!!!!Juz wam sie w glowach pomieszalo pilkarzyki.
7
Meme20:24, 12 maja 2026
Niech im Wojas buduje a nie tylko rzucanie oświadczeniami jedno za drugim. Klub mem
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2026
Nie przegap!
14
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
13
Sobota
Imieniny:Antoniego, Lucjana
Kliknij po więcej