Samotna matka z czwórką dzieci potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na remont domu w Zakopanem - podhale24.pl
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Kartka z kalendarza
18.05.2026, 13:31 | czytano: 14725

Samotna matka z czwórką dzieci potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na remont domu w Zakopanem

Kurator zawodowy zwróciła się z apelem o wsparcie dla mieszkanki Zakopanego samotnie wychowującej czwórkę dzieci. Potrzebne są środki na wkład własny i podstawowe prace wykończeniowe w domu.

Zbiórka prowadzona jest dla pani Agnieszki, mieszkanki Zakopanego, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci w wieku 14, 13, 7 i 2 lat. Rodzina mieszka w bardzo małym domu, którego stan techniczny wymaga pilnej poprawy.

Na parterze znajduje się jeden pokój z aneksem kuchennym, natomiast na niewielkim strychu urządzono dwa małe pokoje i łazienkę. Największym problemem jest obecne ogrzewanie. Jak informuje kurator zawodowy wspierająca rodzinę, stary kominek jest w bardzo złym stanie i stanowi zagrożenie dla domowników.



Dzięki pomocy udało się już przygotować plan modernizacji budynku w ramach programu "Czyste Powietrze". Zakłada on wymianę źródła ogrzewania, wymianę okien oraz docieplenie domu. Prace mają poprawić bezpieczeństwo i warunki życia rodziny, a także zmniejszyć koszty utrzymania budynku.

Aby możliwe było rozpoczęcie inwestycji, konieczne jest jednak opłacenie podatku VAT w wysokości 12 tys. zł. Dodatkowo potrzebne są środki na podstawowe prace wykończeniowe po remoncie, m.in. malowanie ścian, położenie paneli podłogowych oraz zakup podstawowych mebli, w tym łóżek dla dzieci. Łącznie brakuje około 30 tys. zł.

Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę, mogą przekazywać wpłaty za pośrednictwem prowadzonej akcji pomocowej.



oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
18
Dorka 13:54, 18 maja 2026
To jest żenujące na wszystko zbiórki ,ludzie dajcie .
najgorzej oceniony
23
rower 09:56, 19 maja 2026
Artykuł przeczytany ponad osiem tysięcy razy. Wystarczy po cztery złote od każdego kto to przeczytał, po cztery.
2
Janicek12:56, 19 maja 2026
Zabrakło bardzo ważnej informacji: gdzie jest ojciec tych dzieci? Poszedł sobie po 15 latach od spłodzenia pierwszego dziecka, czy raczej to mamusia stwierdziła że jest silna,niezależna i nie potrzebuje jakiegośtam męża? 4x800+ też nie wystarczy na utrzymanie bardzo małego domku?

Jeśli ktoś powie że to jej prywatna sprawa odpowiem że w takim razie także jej prywatną sprawą jest jak mieszka a ja nie będę jej udostępniał swoich prywatnych pieniędzy.
4
Danka12:40, 19 maja 2026
Zastanawialam sie czy pisac komentarz ,bo z jednej strony kobieta wychowuje 4 dzieci i trzeba jej pomoc ale z drugiej strony gdzie jest rozsadek ,myslenie do przodu bo pani ma czworke dzieci i jak sie domyslam mieszka w tym miejscu nie od dzisiaj to nie myslala ,ze nie ma warunkow na kolejne i kolejne dzieco? Panstwo i tak bardzo pomaga takim ludziom bo 800+ razy 4 , wszystkie dodatkowe swiadczenia ,skoro byl tatus to alimenty lub swiadczenie alimentacyjne i wiele innych swiadczen i to wszystko z podatkow nas wszystkich . Panstwo nie jest z kartonu jak napisal jeden z komentujacych bo i tak daje bardzo duzo. Jestem emerytka cale zycie pracowalam i placilam podatki teraz tez mi zabieraja aby wlasnie bylo na takie swiadczenia. Dlatego trzeba swiadomie podejmowac decyzje w zyciu i dlatego trzeba w szkolach uczyc dzieci i przedmiot zdrowie itd powinien byc obowiazkowy aby mlodzi dowiedzieli sie tez o antykoncepcji i mogli sami decydowac o swojej dzietnosci .
17
wodnik szuwarek11:55, 19 maja 2026
Jak nie chcesz to nie daj i głupio nie komentuj
7
Jan Tek11:00, 19 maja 2026
A ojciec dzieci to co? Jak nie mam warunków to nie mam 4 dzieci. 4x800 zł to 3200zł. Do tego można iść do takiego miejsca zwanego pracą a nie robić sobie kolejne dzieci żeby żyć z zasiłków.
23
rower09:56, 19 maja 2026
Artykuł przeczytany ponad osiem tysięcy razy. Wystarczy po cztery złote od każdego kto to przeczytał, po cztery.
2
Franek06:37, 19 maja 2026
Grafika i opis wygenerowany przez AI, żadnych dokumentów tylko ckliwy opis na zbiórce. Pani dostaje pewnie ok. 7 tysięcy miesięcznie (800+, fundusz alimentacyjny, pomoc z mops, zasiłki, gwarantowana emerytura później) a my mamy jeszcze do tego dokładać, bo ktoś po 1 dziecku nie pomyślał, że go po prostu nie stać na kolejne, bo nie ma warunków?
10
Batman22:44, 18 maja 2026
To wstyd, żeby kobieta mieszkała z dziećmi w takich warunkach. Moim zdaniem to załączone zdjęcie przedstawia nie tyle biedę co bajzel...
Reklama
12
Czytający22:15, 18 maja 2026
Lepiej mieć w Polsce inna narodowość,bo wtedy Ci się wszystko należy i wszystko możesz. A tak to zorganizuj sobie zbiórkę.
8
@@@21:14, 18 maja 2026
może warto spróbowac zgłosić sie do programu NASZ NOWY DOM
11
Mieszkaniec19:36, 18 maja 2026
Aby możliwe było rozpoczęcie inwestycji, konieczne jest jednak opłacenie podatku VAT w wysokości 12 tys. Hahaha i co tu więcej komentować. Naszym największym wrogiem jest nasz KRAJ
19
Natal19:05, 18 maja 2026
Alimenty, 800+, pensja z pracy, MOPS i nie wystarczy? No chyba że z pracą nie jest po drodze...
13
Urlich von Pipke17:54, 18 maja 2026
z pewnością pomogę
8
Staen17:00, 18 maja 2026
To prawda co napisałeś. Zgadzam się. Tylko , to my - ludzie, naród dajemy na to przyzwolenie, na różne sposoby. Ten podział przebiega w głębi naszych serc. Obudzimy się? Mamy na tyle odwagi, aby uderzyć się w swoje piersi.
20
wspierajmy się!15:11, 18 maja 2026
Państwo z kartonu. To oczywisty dowód że Polska jako państwo nie funkcjonuje. Jesteśmy kolonią drenowaną przez zaborców i eksterminowani jako naród. Popatrzcie na statystyki demograficzne. Takiej katastrofy jak w Polsce nie ma nigdzie. Polacy nie mogą się rozmnażać i być silnym narodem bo mają ustąpić miejsca wybranym. Nie na darmo trzyma się nas w nieustającej wojnie polsko-polskiej byśmy skakali sobie do gardeł gdy za kulisami handluje się naszą suwerennością.
18
Dorka13:54, 18 maja 2026
To jest żenujące na wszystko zbiórki ,ludzie dajcie .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
16
06.2026
Nie przegap!
10
10.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
15
Poniedziałek
Imieniny:Jolanty, Wita
Kliknij po więcej