Zostawił w koszyku cztery kocięta na pewną śmierć. "Dzwoniłam do niego, powiedział, że komuś tam je dał..." (wideo) - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
9°C
Clouds
10°C
Clouds
11°C
Clouds
12°C
Clouds
11°C
Clouds
9°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Kartka z kalendarza
03.06.2026, 21:11 | czytano: 4113

Zostawił w koszyku cztery kocięta na pewną śmierć. "Dzwoniłam do niego, powiedział, że komuś tam je dał..." (wideo)

Mają po około trzy tygodnie. Zostały zostawione na zakopiańskiej Olczy nieopodal lasu obok stadionu API na pewną śmierć. Szczęśliwie, przypadkowo przechodziła tamtędy spacerowiczka z psem i zabrała miauczącą niespodziankę.

Szczęśliwie porzucone kociaki wraz z mamą znajdują się teraz pod fachową opieką.
Szczęśliwie porzucone kociaki wraz z mamą znajdują się teraz pod fachową opieką.
Maluchy trafiły do zakopiańskiej straży miejskiej, a stamtąd do domu tymczasowego. Dzięki Agacie Kaczor i Beacie Olchawie udało się znaleźć ich matkę, która przerażona uciekła do lasu.

- W nocy pojechałyśmy z kociętami jako wabik i udało się nam złapać matkę na klatkę-łapkę. Wiem kto wyrzucił te koty, mam ich zdjęcia w tym koszyku w jego domu. Dzwoniłam do niego, powiedział, że komuś tam je dał, ale nie chciał powiedzieć komu, więc bierze na siebie odpowiedzialność. Nie chciałabym tego zostawić bez echa... - podkreśla Beata Olchawa.

Tymczasowa opiekunka zapowiada zgłoszenie sprawy policji. Szczęśliwie kociaki znajdują się teraz pod fachową opieką.
fi/

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
10
cienki bolek 21:48, 3 czerwca 2026
A to h... z tego gościa. Żałuję pare złoty na wysterylizowanie kotki. Sami miesiąc żeśmy walczyli o życie kotki. Ile wydałem u weterynarza to nie powiem. Człowiekowi żal zwierzątka było, była jednym z domowników. A też ja znalazłem z drugą kotką jako małe w ogrodzie z 12 lat temu. Też ktoś podrzucił.
najgorzej oceniony
41
Swój 12:50, 4 czerwca 2026
Kot to zwierzę inwazyjne, robi spustoszenie w ekosystemie. Powinien być traktowany jak szczur!
26
jam to16:02, 4 czerwca 2026
Proszę nie zawracać policji głowy takimi bzdurami!
2
Smutna13:54, 4 czerwca 2026
Czy święci na Podhalu mają dla nich jakieś znaczenie moralne?Zwierzęta były dla św Franciszka z Asyżu bliskimi stworzeniami Bożymi, które często nazywał ?braćmi i siostrami?. Kto jest bezwzględny wobec zwierząt czy znajdzie serce dla ludzi?
41
Swój12:50, 4 czerwca 2026
Kot to zwierzę inwazyjne, robi spustoszenie w ekosystemie. Powinien być traktowany jak szczur!
0
cienki bolek11:37, 4 czerwca 2026
Do nick Lutek
Nikt nie sprowadza, ale trzeba mieć empatię dla zwierząt od małego. Stara prawda ,, Kto za dziecka maltretował zwierzęta przenosi to na ludzi".

Do nick Kasandra
Nie uprawiajmy demagogii. Sterylizacja to nie jest jakiś wielki koszt, 3 tygodnie temu miśkowałem kota u weterynarza to wiem.

W.....ą mnie takie osobniki jak ten gość.
0
Sceptyk11:26, 4 czerwca 2026
Brawo dla tej pani za uratowanie kotków,i że znajdą godny dom z ogrodem a dla tego lachudry co nie pozucil mam tylko 2 życzenia lepiej żebyś mnie nie spotkał w ciemnej ulicy a po 2 że policja się tobą zajmie potem sąd i dostaniesz za to co zrobiłeś po łapach
9
Lutek11:03, 4 czerwca 2026
Nie sprowadzajcie zwierząt to ludzkich postaci ,a to co się teraz dzieje to szczyt człowieczeństwa ale nie dla człowieka.
1
Kociarz10:44, 4 czerwca 2026
Koty miauczą, nie miałczą
Reklama
4
Obiektywny09:28, 4 czerwca 2026
Do@cienki bolek masz rację co to " zalet" tego gościa ale pewne jest to, że na określenie cech umysłowych i walorów użytkowych elementu wykazanego na wstępie Twojej wypowiedzi nie zasłużył bo to i obraza dla tej części, niewątpliwie pożytecznej części ciała.Dla tego goscia uzywanie tego to raczej wyroznienie.Uzylbym określenia karaluch, insekt ew.bezmozg.Pokazac ryja tego " bohatera"w mediach,zamknąć w klatce i klucz wyrzucic.Sam opiekowałem się takimi podrzutkami i serca trzeba nie mieć by tak postąpić.Sadze, ze taki gość w dzieciństwie doznał jakiegoś urazu( może i umyslowego) i dlatego tak postąpił.
19
DDX08:44, 4 czerwca 2026
Ratujcie też świnki i kury ... bo mam nadzieje że ich nie jecie ... a kotki czym karmicie ... ziołami ? a nie czasem mięsem z innych zabitych przez ludzi zwierząt
18
Kasandra07:55, 4 czerwca 2026
Zorientuj się ile kosztuje sterylizacja kotki, nie opowiadaj ,że to są te para złotych , których brakuje ci w twoim budżecie domowym na zapłacenie rachunku za energię i ciepło w ocieplonym klimacie ?
5
Zakopiańczyk07:36, 4 czerwca 2026
Brawo Dziewczyny. Wstyd, że człowiek dopuszcza się takich czynów.
PS.Na Podhalu górale często topli kocięta w potokach, zanim jeszcze były ślepe...Ciekawe czy Związek Podhalan uznaje to za "naskie zwyki"?
6
Aneta06:38, 4 czerwca 2026
Brak słów innych aniżeli inwektywy pod adresem tego kogoś kto zostawił bezbronna maluchy. Powinien wiedzieć że wszystko wraca
32
os23:25, 3 czerwca 2026
O ludzi się tak martwcie a nie kociska
2
takitam.22:21, 3 czerwca 2026
a mowia, ze czlowiek to brzmi dumnie... zdecydowales sie na posiadanie zwierzaka, to o niego zadbaj, w minimalnym chocby stopniu.
10
cienki bolek21:48, 3 czerwca 2026
A to h... z tego gościa. Żałuję pare złoty na wysterylizowanie kotki. Sami miesiąc żeśmy walczyli o życie kotki. Ile wydałem u weterynarza to nie powiem. Człowiekowi żal zwierzątka było, była jednym z domowników. A też ja znalazłem z drugą kotką jako małe w ogrodzie z 12 lat temu. Też ktoś podrzucił.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
15
Poniedziałek
Imieniny:Jolanty, Wita
Kliknij po więcej