Dwie policyjne interwencje jednej nocy na nowotarskim SOR. 68-latka i pijany 34-latek z konsekwencjami - podhale24.pl
Nowy Targ
Clouds
15°C
Clouds
16°C
Clouds
18°C
Clouds
19°C
Clouds
18°C
Clouds
16°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Kartka z kalendarza
08.07.2026, 11:24 | czytano: 7021

Dwie policyjne interwencje jednej nocy na nowotarskim SOR. 68-latka i pijany 34-latek z konsekwencjami

Burzliwa noc na nowotarskim SOR zakończyła się dwiema interwencjami policji. W jednym przypadku 68-letnia pacjentka miała naruszyć nietykalność ratowniczki medycznej, w drugim zatrzymano agresywnego, nietrzeźwego 34-latka.

Zdj. KPP Nowy Targ
Zdj. KPP Nowy Targ
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu dwukrotnie interweniowali w nocy z 6 na 7 lipca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Powodem obu interwencji były agresywne zachowania pacjentów wobec personelu medycznego.

Podczas pierwszego zdarzenia 68-letnia pacjentka miała znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną ratowniczki medycznej wykonującej obowiązki służbowe. Policja prowadzi czynności w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Do drugiej interwencji doszło w tym samym czasie. Nietrzeźwy 34-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ, przebywający jako pacjent na SOR, wszczął awanturę, krzyczał i kierował groźby wobec personelu medycznego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu został ukarany grzywną.

Policja przypomina, że ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze oraz pozostali pracownicy ochrony zdrowia podczas wykonywania swoich obowiązków podlegają szczególnej ochronie prawnej.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
1
Patos09:49, 9 lipca 2026
Każdy ma swoją godność i linię obrony , różnie się mówi o ratownikach na SOR w Nowym Targu, nie są świętymi krowami . Dlaczego nie ma tam monitoringu dokumentującego ich pracę?. To było by czytelne dla wszystkich, czy pewne rzeczy trzeba zataić ?.
12
kraj miodem plynacy15:04, 8 lipca 2026
Prawie wszyscy wykonują czynności służbie,ale niewiedzieć czemu jakieś grupy zawodowe są szczególnie chronione.Cieci niech sobie zatrudnią(mlodych emerytow policyjnych,pełna ochrona 24/24h.
8
jolka14:58, 8 lipca 2026
DO xyz , pijak czy nie pijak ma takie samo prawo do leczenia jak ty. Nie oceniaj bo nigdy niewiadomo czy ty nim kiedyś nie zostaniesz.
Reklama
3
ps13:38, 8 lipca 2026
Na psychiatryk z nimi przypiąć Pasami potrzymać że dwa dni
3
Zabas13:19, 8 lipca 2026
Pijący,bez adresu,bez dowodu,bez pracy,ma większe prawa niż normalny pracujący placacy podatki ,spróbuj ty nie będąc alkoholikiem się awanturować szarpać to zrobią ci koło pióra także się nie wypłacisz ,a im co?nic puszcza bo z czego będzie placil
3
kawka12:06, 8 lipca 2026
Coraz więcej nienormalnych, po co idą do szpitala a potem się awanturują, wywalić ich przed drzwi i koniec leczenia.
Zostawić losowi.
2
Xyz11:40, 8 lipca 2026
Jeśli w wieku 68 lat miała siłę atakować ratowniczę to SOR jej raczej nie był potrzebny

A co pijak robił na SOR?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
11
07.2026
Nie przegap!
01
08.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
11
Sobota
Imieniny:Benedykta, Pelagii
Kliknij po więcej