To był koncert. Ponad 60 wykonawców muzyki chrześcijańskiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Zakopane
Clouds
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 61 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
27.02.2011, 19:03 | czytano: 4960

To był koncert. Ponad 60 wykonawców muzyki chrześcijańskiej (zdjęcia)

NOWY TARG. W Spółdzielczym Domu Kultury wystąpił chór "Golgota Młodych", Cudzich Music i Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej - w sumie ponad 60 wykonawców.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Od kilku lat w nowotarskim Dobrym Klubie odbywają się tego typu koncerty. Tym razem - ze względu na rozmach imprezy - muzycy zorganizowali spotkanie w SDK. I całe szczęście, bo chętnych do uczestnictwa było wielu. Sala widowiskowa przy ul. Kopernika była pełna. Salka "Dobrego Klubu" nie pomieściłaby ani wykonawców, ani tym bardziej widowni.

- "Golgota Młodych" to odbywające się od kilku lat w miejscowości Serpelice nad malowniczym Bugiem ogólnopolskie spotkania muzyczne, modlitewne młodych ludzi. Przyznaję, że nie jest to zbyt rozrywkowa nazwa, a jednak przybywają tam setki ludzi, by się wspólnie, w radości modlić się i śpiewać. Te spotkania to inicjatywa Braci Mniejszych Kapucynów - wyjaśniał Robert Cudzich. - Moi siostrzeńcy, którzy wybrali się na "Golgotę Młodych", gdy wrócili z tych rekolekcji zadali mi pytanie: "dlaczego w Nowym Targu nie ma takiego spotkania". Postanowiliśmy więc, że je zorganizujemy - dodał muzyk, który od trzech lat wraz z Anną Szają tworzy oprawę muzyczną serpelickiej "golgoty".

Goście z chóru "Golgoty Młodych" przyjechali do Nowego Targu z kilku miast. Wystąpił także zespół Cudzich Music oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej z Nowego Targu pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej.

Wśród muzyków pojawił się także znakomity gitarzysta - Maciej Mensfeld. Inny nowotarski akcent wieczoru - to piosenki autorstwa Marcina Stawickiego.

Dodatkowym elementem spotkania była obecność na koncercie członków Wspólnoty Cenacolo (czyt. czenakolo, po włosku "wieczernik"). Młodzi mężczyźni ze wspólnoty sprzedawali m. in. wykonane własnoręcznie różańce. Jak wyjaśniał jeden z nich - założona przez siostrę Elvirę Petrozzi wspólnota prowadzi domy dla młodzieży uzależnionej przede wszystkim od od narkotyków, ale także od alkoholu, internetu, czy hazardu. Nie są dotowani przez państwo, bo też nigdy o to nie zabiegają. Sami się utrzymują.

Zdj. Piotr Korczak

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Sławek18:04, 30 września 2012
Iruniu.. jak tak dalej będziesz pielęgnował gorycz, nienawiść, nieprzebaczenie - będziesz w opałach! Postaraj się szybko nawrócić i cieszyć się wspólnie z innymi dziećmi Bożymi!
0
uczestnik koncertu20:49, 28 lutego 2011
Mam nadzieję, że doczekam się czasów kiedy takie koncerty będzie można oglądać na płycie rynku! A póki co koncert był naprawdę rewelacyjny! Serdecznie wszystkim dziękuję!
0
prawda23:00, 27 lutego 2011
do Irka - oczywiście musiałeś dorzucić swoje trzy grosze... eh,szkoda słów (ale na pewno w kościele modlisz się najgorliwiej "...kochaj Bliźniego swego..."
0
ktos od DOB21:46, 27 lutego 2011
było wspaniale! więcej takich imprez!
0
Irek19:34, 27 lutego 2011
Wielkie gratulacje I dzięki dla uczestników i organizatorów tak pięknego koncertu. Takie momenty dają świadectwo kultury i mądrości naszej młodzieży, mimo wielkich wysiłków wiadomych mediów i obecnie nam panujących
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas