Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 18.936 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
31.05.2011, 18:40 | czytano: 4448

Rabka-Zdrój: Order Uśmiechu dla Wandy Wiechy (zdjęcia)

Wanda Wiecha, właścicielka Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odebrała dziś z rąk Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Order Uśmiechu. Przyznają go dzieci dorosłym, którzy zasłużyli się w działalności na rzecz najmłodszych.

Fot. Robert Miśkowiec
Wanda Wiecha została 924 Kawalerem Orderu Uśmiechu na świecie. Odznaczenie to przyznawane jest od 44 lat, a wśród jego laureatów jest m.in. papież Jan Paweł II, który odbierając medal w 1986 roku powiedział: "To piękna idea".

O odznaczenie właścicielki Rabkolandu wystąpiły dzieci z rabczańskiego zespołu Triolki, pisząc dwa listy do Kapituły Orderu Uśmiechu. - Dziś order zawiśnie na piersi kolejne ważnej, fantastycznej osoby. Może nie będącej na co dzień na pierwszych stronach gazet, ale mającej swoje ważne miejsce w sercach wielu dzieci, dzieci, które przyjeżdżają do Rabki i poznają Rabkoland, najbardziej serdeczne i najbardziej przyjazne miejsce, tam gdzie potrafią realizować swoje bardzo ważne prawa: prawo do zabawy, prawo do wypoczynku, prawo do bycia z kochającymi dorosłymi, prawo do opieki - mówił Marek Michalak, który jest jednocześnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. - Dzięki tej serdeczności, tej życzliwości pani Wandy dzieci miały tu drzwi otwarte, mogły korzystać z wielu dóbr, z tego co tutaj jest (...). Pani Wanda Wiecha patrzy na te sprawy, patrzy, żeby tych rzeczy dzieciom nie brakowało.

Zgodnie z przyjętą ceremonią, Wanda Wiecha na Kawalera Orderu Uśmiechu została pasowana różą. Musiała też wypić kielich z sokiem z cytryny i zaraz potem uśmiechnąć się.

Odbierając odznaczenie Wanda Wiecha była wzruszona. Kilkakrotnie dziękowała za przyznanie jej Orderu Uśmiechu - dzieciom, kapitule, bliskim i współpracownikom. - Cytrynę piłam dzisiaj pierwszy raz, bo jestem uczulona na cytrusy - wyznała uśmiechnięta.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
joj22:33, 31 maja 2011
Są jednak ludzie,którzy nie patrzą tylko aby zarobić ale coś dać od siebie drugim.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas