Niedziela, 09 maj 2021, Imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny
Zakopane i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-1°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 86
Clear
-1°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
14.09.2011, 13:05 | czytano: 2211

Rabka-Zdrój: Rada Miejska zostanie ukarana grzywną?

Przez opieszałość radcy prawnego Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, radni mogą zostać ukarana grzywną przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

Wszystko przez radcę prawnego magistratu Pawła Kuklę, który nie przesłał w terminie do WSA skargi, jaką na uchwałę o planie zagospodarowania przestrzennego złożył mieszkaniec Rabki-Zdroju. Procedura przewiduje, że skarga składana jest za pośrednictwem Urzędu Miejskiego, a osobą kompetentną do jej przesłania dalej, do sądu, wraz ze stanowiskiem samorządu, jest radca prawny, któremu Rada Miejska udzieliła pełnomocnictwa w tej sprawie. Radca prawny miał na to miesiąc czasu, ale nie zdążył.

Autorka skargi napisała wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o ukaranie Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju grzywną. Sąd wysłał z kolei pismo do rady o wyjaśnienie całej sytuacji. Odczytała je na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł. Za radcę prawnego tłumaczyła się burmistrz Ewa Przybyło. Po rozmowie z nim przekazała radnym, że radca nie wysłał skargi, bo miał dużo pracy, a materiały otrzymał dwa dni przed terminem i nie zdążył przygotować odpowiedzi na skargę. Przewodnicząca Górnicka-Orzeł odparła, że to kłamstwo, bo materiały dostał wcześniej i są na to dowody. - A zwalanie teraz odpowiedzialności na pracownika biura rady jest nie w porządku - podkreśliła. - To jest nieprzyjemna sytuacja, bo powinniśmy współpracować z radcą prawnym, a nie boksować się - dodała.

- Jeśli zostaniemy ukarani i sąd nałoży grzywnę, to koszty poniesie kancelaria prawna pana radcy - zapowiedziała burmistrza Przybyło. - Wiele urzędów zalega z terminami i nie jest to jakieś przestępstwo - łagodziła sytuację.

r/
najnowsze informacje
komentarze
były aktywny lokalny polityk22:10, 14 września 2011
Sprawa nałożenia grzywny na te dwa organy jakim jest Burmistrz i Rada Miejska, nie jest pierszą i ostatnią sprawą którą rewprezentuje ten sam "Mecenas". Wystarczy wykonać jeden telefon do WSA lub zobaczyć na centralną Bazę Orzeczeń śądowych. o sygnaturach II SO/Kr 19/10, II SO/Kr 18/10, II SO1/11, II SO/Kr 4/11. W tych postanowieniach już nałożono grzywnę. O wnioskach które oczekują na rozpatrzenie nie będę wspominał.
mieszkaniec R.22:08, 14 września 2011
"radca" zapłaci a burmistrzowa strzeli mu za to premię do nie małej pensji. nie pierwsza i nie ostatnia niekompetencja i opieszałość ze strony tego pana...
ps14:58, 14 września 2011
Ten sam mecenas doradza teraz wójtowi Wachowi w gminie Czorsztyn i tam też może coś zepsuć. Trzeba się mieć na baczności przed urzędnikami.
bzyk13:53, 14 września 2011
cały mecenas ....zawsze zapracowany ...hahahaha
Krzysiek Zając13:46, 14 września 2011
Jednak coś się w kraju zmienia: zawsze za winy urzędnika karano obywatela. Teraz za winę prawnika kara się urzędników... A może to po prostu społeczeństwo kastowe, w którym zawsze ktoś jest wyżej?
równi i równiejsi13:09, 14 września 2011
"Wiele urzędów zalega z terminami i nie jest to jakieś przestępstwo"... a spróbuj się, szary człowieku spóźnić chociaż jeden dzień do urzędu :D
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij