Wierchowe myśli (14): Mikołaj i skrzaty-czyli cuda nie-widy - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.596 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.624 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 14.904 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
26.11.2007, 21:47 | czytano: 756

Wierchowe myśli (14): Mikołaj i skrzaty-czyli cuda nie-widy

Zgadzam się po raz pierwszy z moim imiennikiem, medykiem. Znów prekursorem jak rządzić w Polsce jest Nowy Targ. Centrala powoli wymienia zasoby ludzkie, gdzie tylko może zapewniając że to są niepartyjni fachowcy. Do wymiany są wszyscy, którzy choć raz pozytywnie myśleli lub mówili, o poprzednikach z ekipy "Braci". Powiat z Le-Targu już dawno uporał się z wymianami. Dał przykład centrali obsadzając ciepłe posadki, gdzie się tylko dało po gminach, zarządach, radach społecznych – pisze Maciej Motor Grelok, sekretarz zarządu głównego Związku Podhalan.

Piotr Rayski-Pawlik
Piotr Rayski-Pawlik

Witam pięknie i przepraszam za małe spóźnienie z moim felietonem. Tak się zasłuchałem w expose nowego premiera rządu, że potrzebowałem trochę czasu, aby otrząsnąć się z zapowiedzi czekającego nas dobrobytu. Jest dobrze, bo oto przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy piękną reklamę prezentów, które otrzyma wkrótce naród. Wysokie pensje, euro (wkrótce) w każdej kieszeni, stadiony i boiska w każdej miejscowości, drogi i ustawowy uśmiech na twarzy każdego obywatela. Do tego walka ze źródłami korupcji, zero teczek, istna kraina szczęśliwości i życzliwości (nie tylko w jednym dniu).Tym samym możemy już rozpocząć przygotowania do świąt, które będą po raz pierwszy przebiegały w pełnym poczuciu dobrze spełnionego obowiązku obywatelskiego (wyborczego). Wybraliśmy premiera, który może być lepszy od historycznego biskupa z Miry. Cuda, nie-widy, Mikołaj, skrzaty jak my to lubimy! Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej oby tylko nie okazało się, że jest to tylko przedświąteczna reklama. Piękne, kuszące opakowanie, a produkt w użyciu może okazać się wybrakowany nie spełniający naszych oczekiwań. Obym się mylił.

W naszym polskim państwie czas zmian. Nowe pomysły na poprawę naszego bytu. Zgadzam się po raz pierwszy z moim imiennikiem, medykiem. Znów prekursorem jak rządzić w Polsce jest Nowy Targ. Centrala powoli wymienia zasoby ludzkie, gdzie tylko może zapewniając że to są niepartyjni fachowcy. Do wymiany są wszyscy, którzy choć raz pozytywnie myśleli lub mówili, o poprzednikach z ekipy "Braci". Powiat z Le-Targu już dawno uporał się z wymianami. Dał przykład centrali obsadzając ciepłe posadki gdzie się tylko dało po gminach, zarządach, radach społecznych. Ostatnio nawet były wójt gminy znad Zalewu Czorsztyńskiego, z którym miałem przyjemność się spotkać w sądzie podczas ostatnich wyborów samorządowych, otrzymał posadę zastępcy dyrektora ds. nieruchomości w nowotarskim folwarku pana wicestarosty. Radzę aby coś zostawić dla ludowców, bo mogą być naciski z góry. Oni też nie gardzą żadnym kąskiem. A tak szczerze to dziwię się co też robi w koalicji powiatowej opozycyjna partia. Jest to nie do pomyślenia w wszech panującej nam POlandii.

Ostatnio otrzymałem niezwykłe zdjęcie ze spotkania zorganizowanego w Podczerwonym przez senatora Tadeusza Skorupę. Na owym foto dwóch Maciejów nad głową starosty Fabera podaje sobie dłonie (obie prawe). Ośmieliło to mnie do ponownego zaproszenia w zbliżającym się okresie świątecznym pana wicestarosty nowotarskiego do Radia Alex. Myślę że w panującym nam okresie życzliwości, mnie skromnemu sekretarzowi uda się zadać kilka pytań rządcy powiatowemu. Bardzo ciekawie mogło by być gdyby dołączył do nas pan Mariusz Jelonek-Reniferek, rodak z Sidziny. Może jak tradycja głosi uda się nam przemówić wspólnie ludzkim głosem tzn. konkretnie i o konkretach. Licząc na otwartość panów, obiecuję, że będzie to ciekawe doświadczenie, być może nawet wydarzenie medialne.
Pozdrawiam wszystkich, życząc ciepła w fizycznym i ludzkim wymiarze na te zimowe dni i długie wieczory.

Maciej Motor-Grelok

PS. Zdjęcie postaram się opublikować wkrótce z dedykacją dla piszących nowotarskich "dużych dzieci". Będzie to pociągnięcie za "cyngiel" przez Brudnego Harrego.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas