Wiyrchowe myśli (15): Reklamy, promocje - czyli przedświąteczny czas oczekiwania - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Rabka Zdrój
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
11.12.2007, 10:50 | czytano: 1173

Wiyrchowe myśli (15): Reklamy, promocje - czyli przedświąteczny czas oczekiwania

Nie wiadomo, czy ktoś w tej bieganinie przeczyta mój felieton (oprócz redakcji). Chciałem jednak potencjalnym Czytelnikom zwrócić uwagę na SUPER PREZENT jaki dostaniemy od polityków na Święta - pisze Maciej Motor Grelok z Zarządu Głównego Związku Podhalan.

archiwum
archiwum
Witam pokornie w okresie przedświątecznym. Jak podają ekonomiści na przygotowanie do zbliżających się Świąt, Polacy wydadzą miliard złotych więcej, niż przed rokiem. Na prezenty, jedzenie, choinki i inne potrzebne i mniej potrzebne rzeczy. Biznes handlowy się kręci, koniunktura z kolędą w tle wspaniale rośnie, czy jednak tylko o to chodzi - pytam wiedząc, że jest to pytanie naiwne.

Wszyscy przecież lubimy wydawać nawet wtedy, kiedy nas na to nie stać. Czy w tym zapamiętaniu konsumpcyjnym zastanawiamy się - po co te Święta, czy dla zakupów, obżarstwa. Może jest jeszcze w nas odrobina refleksji, że warto w tym czasie pomyśleć o umiarkowaniu i rozsądku, dostrzec inne wartości, które przynajmniej w małej części pozwolą nam pozostać normalnymi ludźmi. Nie dajmy zapędzić się w ślepy zaułek przez reklamowo-promocyjny styl medialnych przekazów. Przy suto zastawionym stole, często za kredyt - pomyślmy o tym co najważniejsze - Boże Narodzenie. Wtedy, być może po świętach, kiedy zmęczeni tym co przed i w trakcie, z długiem do spłacenia, będziemy mogli stwierdzić, że staraliśmy się spędzić ten czas zgodnie z... właśnie z czym? Czy tak jak chcieli specjaliści od marketingu, czy może przynajmniej z odrobiną tradycji pamietając, że wszystko miało początek w lichej stajence. Na decyzje już nie ma dużo czasu. Zależy to tylko od Was. Tyle o poprzedzającym najpiekniejsze Świeta w roku zamieszaniu.

Nie wiadomo, czy ktoś w tej bieganinie przeczyta mój felieton (oprócz redakcji). Chciałem jednak potencjalnym Czytelnikom zwrócić uwagę na SUPER PREZENT jaki dostaniemy od polityków na Święta.

13 grudnia (co za zbieżność dat) przedstawiciele poszczególnych europejskich krajów (wkrótce prowincji) podpiszą KARTĘ PRAW PODSTAWOWYCH. Większość z nas nie przywiązuje do tego wagi i to jeszcze w takim okresie. Jest to jednak dokument, który może szkodzić nam Polakom i niesie dużo zagrożeń. Ale cóż, kilku facetów decyduje za nas - duży, 38-milionowy Naród.
Żeby się tylko potem nie okazało, że w imię poprawności politycznej będziemy musieli zmienić nazwę Świąt Bożego Narodzenia, albo uznawać za małżeństwo inny związek niż - kobiety i mężczyzny.

Tak na zakończenie to bardzo ciekawi mnie brak felietonów głównej postaci medialnej starostwa nowotarskiego. Myślę, że powody są dwa. Pierwszy optymistyczny to taki, że nareszcie powiatowy urzędnik wziął się do roboty i skończył z pisaniem. Duży plus dla obywateli lokalnej społeczności. Wkrótce w duchu miłości i życzliwości (hasło wodza POpartii) stopa życiowa wzrośnie.

Drugi powód bardziej prawdopodobny to taki, że w najbliższym czasie nie ma żadnych wyborów. Więc po co promować siebie w mediach i marnować pomysły na budowanie swojego wizerunku. Zresztą to chwilowe milczenie to przygotowania zapewne do zmiany wizji istnienia w polityce. Ze statystyk wyborczych wynika prosty rachunek, że notowania pana wicestarosty wzrosły od wyborów samorządowych o 12 głosów. Wzrost jest, ale zbyt mały aby zaistnieć poza Nowym Targiem. Zresztą teraz jest błogi czas, bo wkoło sami swoi, w kraju rządzi pałający miłością premier i idą święta.

Tym optymistycznym, pełnym dobroci akcentem kończę i do poczytania przy świątecznym stole.

Maciej Motor -Grelok
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas