"Rugowanie dziadów, czyli Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności!" - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
13.12.2007, 11:07 | czytano: 1102

"Rugowanie dziadów, czyli Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności!"

ZAKOPANE. Nie można wykluczyć, że awans Zakopanego do elity światowych kurortów to tylko wstęp do fundamentalnej reformy Powiatu Tatrzańskiego. Kiedy pod Giewontem powstanie Mekka milionerów Pana Starostę i jego urzędników będzie można uwolnić od spraw przyziemnych, a przy tym kłopotliwych - pisze w najnowszym wydaniu "Na Placówce", pisma regionalnego obozu niepodległościowego na Podhalu, Lech Lewcun.

"Na Placówce": "Rugowanie dziadów, czyli Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności!"

Pan Starosta Andrzej Gąsienica Makowski publicznie ogłosił swoją wizję rozwoju Powiatu Tatrzańskiego: do Zakopanego będziemy wpuszczać tylko bogatych, a tych bez "kasy" odeślemy na Bukowinę, do Kościeliska i Poronina. Pomysł, aby "ściernisko zmienić w San Francisko", nie jest nowy, jednak w ustach starosty brzmi wyjątkowo dziwacznie. Przecież głównym celem reformy powiatowej było stworzenie jednostki terytorialnej, która będzie dbała o zrównoważony rozwój wszystkich gmin. Podstawowym zadaniem starosty powiatowego jest niwelować dysproporcje między gminami, a nie ich pogłębianie.

Pan Andrzej Gąsienica Makowski (najpierw w charakterze posła, potem jako działacz samorządowy) wielokrotnie pokazywał, że potrafi być zręcznym politycznym graczem. Być może "rugowanie dziadów" to symboliczny gest wdzięczności wobec radnych z PIS-u, którzy tak ochoczo głosowali za przyznaniem Panu Staroście dodatkowych apanaży? Być może snucie wielkich planów ma zrekompensować niedostatki w codziennej pracy starostwa?

Nie można wykluczyć, że awans Zakopanego do elity światowych kurortów to tylko wstęp do fundamentalnej reformy Powiatu Tatrzańskiego. Kiedy pod Giewontem powstanie Mekka milionerów Pana Starostę i jego urzędników będzie można uwolnić od spraw przyziemnych, a przy tym kłopotliwych. Po co remontować drogi (nie mówiąc o wiaduktach) skoro każdy szanujący się bogacz będzie miał własny helikopter? Jeśli miasto pokryją ekskluzywne butiki zniknie konieczność paktowania ze straganiarzami. W Zakopanem luksusowych hoteli i pensjonatów nie będą już potrzebni specjaliści od tropienia starszych pań za nielegalną wymianę okien; Nadzór Budowlany...

Jak już Zakopane zostanie polskim Davos, Starostwo Tatrzańskie będą mogły obsługiwać tylko trzy wydziały:

Zdrowia Szczęścia i Pomyślności

Zdrowie zajmie się leczeniem depresji narastającej u wyborców, którzy głosowali na Jedność Tatrzańską (ugrupowanie Pana Starosty), naiwnie wierząc, że "Jedność" naprawdę znaczy jedność. Jeśli w mieście zabraknie miejsc dla milionerów, Szczęście przeprowadzi stosowne losowanie, a pechowców deportuje do gmin ościennych. Kluczowa rola przypadnie Pomyślności, która zadba, aby Powiat Tatrzański rósł w siłę, a Panu Staroście żyło się dostatniej...

Leszek Lewcun

Świąteczna "Placówka" z akwarelą Władysława Trebuni "Tutki" jest już w kioskach. W numerze: satyryczny kalendarz polityczny na 2008, forsowanie autostrady czyli "Jedność Tatrzańska" odsłania oblicze, jak kryminaliści głosowali podczas ostatnich wyborów - oraz wiele innych ciekawych informacji.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas