Sprawcy napadu na konwój w Nowym Targu uciekli, bo zgłoszenie na policję dotarło za późno - podhale24.pl
Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Rabka Zdrój
Clouds
-0°
Wiatr: 21.924 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
-3°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 23.616 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
-0°
Wiatr: 20.592 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
-1°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
28.01.2008, 11:48 | czytano: 4376

Sprawcy napadu na konwój w Nowym Targu uciekli, bo zgłoszenie na policję dotarło za późno

NOWY TARG. Policja nie schwytała sprawców piątkowego napadu na konwój, który przywiózł pieniądze do Kredyt Banku w Nowym Targu. Ich poszukiwania trwają. Zdaniem policji, informacja o napadzie dotarła na komendę za późno.

Piotr Rayski-Pawlik
Piotr Rayski-Pawlik

Do napadu doszło około godziny 12.10. Gdy kierowca i ochroniarz po zamknięciu samochodu udali się do banku, pod bank podjechał samochód marki ford transit z którego wybiegło co najmniej dwóch zamaskowanych mężczyzn. Przy użyciu młota wybili boczną szybę konwojowej furgonetki i z jej wnętrza zabrali dwa worki z pieniędzmi - około 600 tys. zł. Sprawcy natychmiast odjechali z miejsca zdarzenia, na ulicy Kolejowej przesiedli się do innego samochodu i uciekli. Blokady policyjne nie przyniosły jednak skutku.

- O napadzie dowiedzieliśmy się zbyt późno. Na miejscu byliśmy do trzech minut od zgłoszenia. Ochroniarze zadzwonili do nas około 10-15 minut po zdarzeniu. W takich chwilach liczą się minuty. O napadzie nie poinformowali nas żadni świadkowie napadu, i tu apelujemy, aby w takich sytuacjach reagowali szybko. Wystarczy nawet anonimowy telefon. Dzięki temu możemy podjąć szybkie działania, a w tym przypadku, być może udałoby się nam nie wypuścić bandytów z miasta - mówi Tomasz Rajca, zastępca komendanta nowotarskiej policji.

Poszukiwania sprawców trwają. - Prowadzimy czynności operacyjne. Mamy dużo informacji, które teraz weryfikujemy - mówi kom. Rajca.

Policja bada m.in. czy do podobnych napadów nie dochodziło w innych rejonach kraju. - Współpracujemy w tej sprawie z innymi jednostkami - mówi komendant.

Policja bada też zachowanie konwojentów. Bandyci stosunkowo łatwo zrabowali pieniądze. Gdy ochroniarze weszli do banku, wybili szybę w aucie i zabrali worki z pieniędzmi. - Nie chcę się wypowiadać na temat zachowania konwojentów. Rutynowo badany, czy postąpili należycie czy nie - wyjaśnia kom. Rajca. - To nie był przypadkowy napad. Napastnicy musieli wcześniej obserwować bank, zachowanie konwojentów. Na pewno byli przygotowani do działania. Mieli rozeznanie przestępcze.

Aktualnie zbierane są też informacje, które pozwolą stworzyć rysopisy sprawców.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kasia22:16, 29 marca 2019
Ale jaja
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas