Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
06.12.2012, 13:17 | czytano: 3746

5 kilometrów ścieżki rowerowej w 2 lata przez Ludźmierz i Rogoźnik. Inwestycja ruszy na wiosnę

Urząd Gminy Nowy Targ ogłosił przetarg na budowę prawie pięciokilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z Ludźmierza do Rogoźnika. Inwestycja ta realizowana będzie w ramach szerszego projektu pn. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak rowerowy dookoła Tatr", który nie zyskał dofinansowania unijnego, dlatego jest realizowany etapami.

- Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej od granicy gmin Czarny Dunajec i Nowy Targ (miejscowość Rogoźnik) do granicy gmin Nowy Targ i Szaflary (miejscowość Ludźmierz) i jest jednym z odcinków rowerowego szlaku dookoła Tatr. Łączna długość projektowanego odcinka wynosi 4,7 km. Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m, przebudowę przepustów, 3 obiektów mostowych, miejsc postojowych oraz przebudowę 4513 m kabla sieci teletechnicznej oraz montaż elementów bezpieczeństwa ruchu - informuje Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ.

Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków unijnych. Szacunkowy koszt budowy ścieżki rowerowej to 4,7 mln zł, w tym dofinansowanie Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 3,5 mln zł.

Planowane rozpoczęcie budowy trasy dla rowerów to wiosna przyszłego roku, a zakończenie wyznaczone zostało na 30 września 2014 roku.

Przypomnijmy, iż cały projekt pn. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak rowerowy dookoła Tatr" obejmował w pierwotnym założeniu budowę prawie 20-kilometrowej ścieżki rowerowej z Nowego Targu do gminy Czarny Dunajec, do granicy z Suchą Horą i dalej jej kontynuację na Słowacji. Niestety, projekt przygotowywany przez miasto i gminę Nowy Targ oraz gminy Szaflary i Czarny Dunajec, nie uzyskał dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Polska-Słowacja.

Z wymienionych samorządów pieniądze na budowę odcinków ścieżek na swoim terenie otrzymały tylko gmina Nowy Targ i miasto Nowy Targ.

r/
najnowsze informacje
komentarze
xl09:22, 7 grudnia 2012
fajnie, że ścieżka powstanie ale szkoda, że będxzie to przekret bo cena jest jakaś abstrakcyjna, ścieżki rowerowe nie potrzebuja tylu podsypów co drogi a wyremontować dwa przepusty (obiekty mostowe), to chyba nie jest wielki koszt. no chyba, że będą remontować most kolejowy w Zaskalu
fox08:59, 7 grudnia 2012
Wiadomość powaliła mnie na kolana. 2,5 km rocznie. Kosmos
Orawa08:20, 7 grudnia 2012
Obecnie jazda rowerem po drodze wśród samochodów jest bardzo dużym ryzykiem dla rowerzysty.
Ścieżki są bardzo potrzebne i to myślę nie ulega wątpliwości. Tylko czy nie można taniej (zachowując oczywiście standardy i jakość) wybudować 1 km ścieżki rowerowej???
Mam nadzieję, że każdego roku będzie coraz więcej powstawało ścieżek rowerowych. Nie tylko z Nowego Targu do Czarnego Dunajca ale i dalej do Jabłonki i na Słowację.
benek08:15, 7 grudnia 2012
jakbyście czytali ze zrozumieniem to zauważalibyście ze koszt budowy ścieżki to nie samo wylanie asfaltu ale min. przebudowa 3 obiektów mostowych i przeniesienie sieci teleinformatycznej co z pewnością powoduje duże koszty. Ale przecież najlepiej podzielić kwotę na m lub kilometry i krzyczeć ale dużo!!!
Wszyscy mówicie że trzeba w Gminie atrakcji turystycznych żeby przyciągnąć turystów a jak Gmina to robi to znowu źle.
I zaznaczam bo widzę że niektórzy mają z tym problem- to projekt gminy wiejskiej Nowy Targ a nie miasta Nowy Targ.
Michał22:49, 6 grudnia 2012
1 m^2 ścieżki kosztuje 400 zł
1mb 1000 zł
Rogożnicanin22:21, 6 grudnia 2012
A wystarczyłoby tylko trochę szerszy chodnik zrobić i byłoby dużo taniej.Taką kasę można by było dużo lepiej spożytkować?!?!?!
Milion za kilometr masakra!!!!!!!chyba będzie podgrzewana w zimie dla rowerów:)
anty PO wiec21:54, 6 grudnia 2012
" informuje drugi w-ce wójt Marcin Kolasa"

A może by tak Panie drugi w-ce Wójcie zająć sie jakimiś konkretnymi projektami które gwtantowałyby jakieś realne potrzeby mieszkańców Gminy , bo w Gminie np nie ma żdnych lokalów socjalnych , teraz Pańska partia rządząca PO funduje Polakom masowe eksmisje i gzdzie i Ich będziecie lokować ? a gmina musi zagwarantować dach nad głową a poza tym mamy n kryzys , może by pomuśleć i wesprzec w jaiś sposób pracodawców w tworzeniu miejsc pracy , wy urzędasy macie prace i kase ale może bezrobotni też by chcieli pracować .
turysta21:42, 6 grudnia 2012
Za granicą, nawet w bogatej Austrii może nie zrobiliby takich wygód - tj. nasyp zalali tylko asfaltem itd, ale za te pieniądze byłby conajmniej z 30km ścieżki. U nas musi być przepych....
Snikki20:07, 6 grudnia 2012
Na takie pierdoły to Unia lekką ręką wyda nasze pieniądze.Broń Boże ,żeby coś za to zrobić wartościowego i dającego pracę biednym ludziom.My nędzarze mamy jeździć rowerami bo za chwilę braknie z tych ochłapów na benzynę.
P.s Ciekawe jak poprowadzicie tę drużkę na stacji benzynowej w Rogozniku a kiedyś i w Czarnym Dunajcu,co? Może slalomem pomiędzy dystrybutorami jak się sprzedało cały nasyp kolejowy.
max18:57, 6 grudnia 2012
Byle jak zrobiony projekt nigdy nie uzyska dofinansowania.Poproście Rabkę aby wam pomogła w takim projekcie zanim zaczniecie cokolwiek ''tworzyć''.Tam mają dobrą ekipę i wszystkie projekty przechodzą bez problemu,bubla nikt nie przepuści i nie zaakceptuje.Dlatego ciągle dokładamy z naszych środków,a pośrednio z naszej kieszeni,bo Maziarz znów podniesie opłaty aby coś uzbierać do kasy.
sasiad burmistrza18:10, 6 grudnia 2012
Gotowe na Świętego Marka Stanisława , tylko nie powiedział w których latach. A szkoda bo bymy rozliczyli.
xl18:01, 6 grudnia 2012
to wychodzi tylko trochę taniej niż autostrada :)
Ewa14:58, 6 grudnia 2012
Brawo. Dziękuję, że ktoś pomyślał o rekreacji i bezpieczeństwie rowerzystów. Teraz po drogach jeździ się bardzo niebezpiecznie. Pomysł jak najbardziej udany
...13:50, 6 grudnia 2012
W dzisiejszych czasach inwestuję w to co najmniej potrzebne... Gmina wybuduje ścieżkę która skończy się w Rogoźniku i na tym koniec... Gmina Czarny Dunajec nie chętna jest do taki inwestycji ? Nasuwa się pytanie czy np. Budowa boiska sportowego w Rogoźniku nie mogła być finansowana z dwóch samorządów Gminy Nowy Targi i Czarny Dunajec czyż nie tak ? To jest przykład jak chętnie samorządy między sobą współpracują... A po starym nasypie kolejowym powinna biegnąć kolej tak jak to było 20 lat temu a nie żadna ścieżka rowerowa !!!
kanarek13:40, 6 grudnia 2012
ten tekst się kupy nie trzyma, raz jest, że gmina środków nie dostała, potem, że dostała, oczywiście chodzi o 2 różne nabory, w jednym projekt nie przeszedł, a w drugim tak, tekst jest bardzo niechlujny
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas