Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.12.2012, 09:50 | czytano: 2753

Odwołano sobotnią wizytę Antoniego Macierewicza w Nowym Targu

NOWY TARG. Zapowiedziane na sobotę spotkanie z Antonim Macierewiczem nie dojdzie do skutku. Poseł, podobnie jak pozostali politycy Prawa i Sprawiedliwości został pilnie wezwany do Warszawy na posiedzenie Rady Politycznej.

Z informacji przekazanej przez biuro poselskie wynika, że Antoni Macierewicz będzie chciał spotkać się z mieszkańcami Nowego Targu w styczniu przyszłego roku.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Paweł00:44, 7 stycznia 2013
Czy ktoś z szanownego grona wie kiedy Pan Macierewicz będzie w Nowym Targu?
RL21:37, 8 grudnia 2012
@Jacek napisał:
Nikt w komentarzach tutaj nie obraża przeciwników A. Macierewicza.
Wolne żarty... Poczytaj dokładnie a znajdziesz tu m. in.: pazerność, głupota, używanie mózgu, majtasy, uruchomić sz. komórki, gamonie, idioci (Janosik) itp. we wpisach zwolenników prawicy. Faktycznie - pełna kultura. Oczywiście druga strona nie pozostaje dłużna i "dialog" trwa w nieskończoność... Więcej miłości do bliżniego swego - Dekalog się kłania !
RL18:09, 8 grudnia 2012
@Hola
A może obydwoje się mylimy? Spotkanie będzie na wiele innych tematów oprócz... Smoleńska 10.IV.2010. Oczywiście nie wierzymy w to.
Mamy na te tematy całkiem odmienne zdanie i tyle... Dalej będziemy żyć obok siebie na co dzień. Uznajmy, że jest remis 1:1 :). Najlepiej jakby wszyscy politycy trzymali się jak najdalej od wyjaśniania takich tragedii. Przykład: komisja sejmowa z przew. AM - kto w składzie ? wyłącznie Pis. Nie sądzę, żeby to było obiektywne wyjaśnianie sprawy. Bez urazy, ale naprawdę sądziłem, że cały wpis z 10:17 zapomniałaś (-łeś ?) wziąć w cudzysłów. Szanuję Twoje zdanie i nie zamierzam go zmieniać. Pozdrawiam.

@realista
Nie trzeba tak ostro. Różnimy się tylko poglądami w pewnych sprawach w społeczeństwie. Szanujmy się wszyscy nawzajem - tak będzie lepiej dla wszystkich.

@Janosik
Dziękuję za wliczenie mnie (w przenośni) w poczet sympatycznych i nieszkodliwych zwierzątek - lemingów ! (Odsyłam do Wikipedii -> LEMING ). Zapraszam wszystkich do towarzystwa bez względu na poglądy polityczne :-D
Janosik18:00, 8 grudnia 2012
Realista ja cię bardo proszę, wręcz błagam.
O tę wiedzę, argumenty i realia.
realista15:18, 8 grudnia 2012
Janosik i Hola, usmiałem się jak można być takim odpornym na wiedze argumenty i realia. To ewidentne przykłady totalnego prania mózgów radiomaryjnych i antoniowicza macierewiczeskiego. Tego juz chyba nie da się wyleczyc.
Hola14:55, 8 grudnia 2012
RL -Przeżyliśmy potop Szwedzki ,przeżyje i ten twój zjadliwy wpis.:):):). Z wyrazami szacunku
RL14:40, 8 grudnia 2012
@Jacek
Wyluzuj. Dobrze byłoby, żeby na tym spotkaniu był też kontrrozmówca (apolityczny i bezstronny fachowiec z wykształceniem odnośnie lotnictwa [w tym katastrof i wypadków lotniczych]), a nie tylko snujący monolog AM, któremu nikt nie przeszkadza. A wiedzę i wykształcenie z zakresu w/w tematów AM ma taką jak ja i ty o rakietach i lotach w kosmos. On nie dopuszcza nigdy do takiej bezpośredniej konfrontacji, bo się boi, że się ośmieszy, a łatwiej jest wymyślać teorie niż przyjąć do wiadomości fakty (nieraz drastyczne i niewygodne).

@Maryś i @GOO - popieram Was.
jan14:25, 8 grudnia 2012
@ Janosiku - to co Ty sugerujesz? Że rząd Polski i Polskie Wojsko to sami zdrajcy? Przecież kto jak kto - ale oni muszą wiedzieć co się stało. Myślisz że udałoby się taką tajemnicę zachować w dobie internetu? Przecież wyciekły makabryczne zdjęcia zwłok. Gdyby coś faktycznie było na rzeczy to cały świat by huczał, a tymczasem pan M co rusz szuka na siłę dowodów na potwierdzenie swej tezy. Na siłę - bo najpierw sztuczna mgła, potem brzoza teraz wybuch. Przypomnę Ci, że na cmentarzu opodal czekali ludzie na śp. Lecha. Nikt z nich nie słyszał wybuchów - i dzięki Bogu żyją. Nie popełnili zbiorowego samobójstwa.
Nie wysilaj się bo nie da się udowodnić że 2+2=5.
A reszta - to wredne sztuczki Rosjan. Metoda zadziałała, bo Polska jest podzielona, a o to im chodziło. To przetrzymywanie wraku i inne zagrywki odniosły zamierzony skutek. Oni przejadą kijem po klatce, a my jak te małpy.... dalej się żreć.
RL13:32, 8 grudnia 2012
@Hola
Dawno nie słyszałem lepszego żartu (szczególnie w pierwszym akapicie).
Gratuluję poczucia humoru! :) :) :)
Janosik13:05, 8 grudnia 2012
Niejaki pan Jan jest tu klasycznym przykładem leminga, który na podstawie artykułów z gazety Wyborczej już wyrobił sobie pogląd na sprawę katastrofy smoleńskiej.
Ja w przeciwieństwie do tego pana nie przyjmuję wiadomości od pseudo-ekspertów tylko sam staram się to zrozumieć. Mamy internet można wiele istotnych faktów odnaleźć. Pan Jan daje nam tu przykład jak typowy Polak, prawdopodobnie marnie wykształcony wyrobił sobie pogląd na sprawę smoleńską.
Proszę zwrócić uwagę na jego komentarz.
pyta np.
-Czy w XXI wieku Rosjanie robiliby coś takiego na własnym terenie?
Odp.
Gdzie Rosjanom udałoby się zlikwidować za jednym zamachem prezydenta, generałów NATO kluczowe osobistości takie jak prezes NBP, przewodniczący IPN, Rzecznik Praw Obywatelskich? Do kompletu brakło tylko Jarosława i Maciarewicza. Byłoby posprzątane.
Czy Rosjanie nie są zdolni do czegoś takiego na własnym terenie?
A zestrzelenie pasażerskiego samolotu koreańskich linii Korean Air nad swoim terytorium z 269 osobami na pokładzie pamiętasz pan?

-- Zwłoki nie posiadały obrażeń charakterystycznych dla wybuchu - nie było oparzeń, spalonych włosów, popękanych bębenków
Skąd pan to wiesz? Dlaczego nie dopuszczono do sekcji zwłok prof. Badena, znanego, wybitnego amerykańskiego patomorfologa? To pierwszy przypadek w całej karierze prof. Badena, kiedy odmówiono mu uczestnictwa w sekcji zwłok. Może po to aby tacy jak pan Jan nie mieli cienia wątpliwości.

- Wrak również nie posiadał typowych odkształceń
Pan słyszał może o Konferencji Smoleńskiej, zorganizowanej przez naukowców, podsumowującej dotychczasowe prace i ustalenia na temat katastrofy rządowego samolotu. Uczeni starali się dociec prawdy o katastrofie, jej przyczynach, przebiegu i skutkach posługując się matematyką, fizyką, chemią i dziedzinami pokrewnymi. Badając mechanizmy rozpadu kadłuba naukowcy wysunęli tezę o wybuchu wewnątrz samolotu. Bogaty materiał filmowy, fotograficzny i rzeczowy, aż krzyczy, że wybuch miał miejsce. To stwierdzenie naukowców.

- pan Antoni najpierw coś wspominał o sztucznej mgle - jak tu się nie śmiać
Sztuczna mgła to nic trudnego. Mój sąsiad spalając kopkę suchej trawy zadymił pół Turbacza. Zapewniam pana, że Rosjanie mają w tym celu dużo lepszy sprzęt. W końcu na defiladach zawsze mają super pogodę.

- świadkowie słyszeli tylko jeden huk- zderzenia samolotu z ziemią
Główny świadek, który słyszał dwa następujące po sobie wybuchy i uderzenie w ziemię niestety nie żyje. Wykończył go seryjny samobójca.

Cóż panie Janie wysil komórki mózgowe. Na wiele pytań znajdziesz odpowiedź. Ja wiecznie żył nie będę.
Jacek10:30, 8 grudnia 2012
Mam pytania: wiecie o tym, że TNT nie było na ciałach bo powiedzieli o tym Rosjanie? Ci sami, którzy nie wydali Polsce wraku samolotu, ani innych elementów? Ci sami którzy zamienili zwłoki w trumnach? Ci sami, którzy mówili, że winni byli polscy piloci? Acha, to są podstawy dla was by wierzyć.

A może wiecie to od polskich ekspertów, lekarzy, polityków, tych którzy mówili, że byli przy badaniu ciał, przekopywaniu ziemi ileś tam w głąb, że nie wolno otwierać trumien. Przypominam, że wszystko to okazało się nieprawdą.

A może wiecie to z mediów, które pisały o kłótni pilotów, o zapisach w czarnej skrzynce, o nagraniach z kamer na lotnisku.. No ale to też okazało się nieprawdą.

Ludzie, ile razy trzeba was okłamać, żebyście przestali powtarzać bezmyślnie za "ludźmi z telewizora" ich brednie i zaczęli zadawać pytania?

Macierewicza znacie z przekazów tv, gazetowych - ośmieszanego, wyszydzanego, przerobionego na taliba - i to wam wystarczy by mieć o nim zdanie?

Może warto poświęcić pół godziny i przyjść na spotkanie skoro taka okazja jest. Stanąć blisko drzwi, żeby w razie gdy was znudzi, czy zdenerwuje - wyjść do domu. Cudzy przekaz i relacja nie może być podstawą do wyrobienia sobie o kimś zdania. Zwłaszcza, że temat nie dotyczy błahych spraw - wciąż budzi tak ogromne emocje, że nie wolno nam zdawać się na cudze sądy.

Nie chodzi o to, że AM odpowie na wszystkie pytania i nagle staniecie się jego zwolennikami. Nie będzie tak. Liczę, że wykorzystacie okazję do spotkania z kimś z kogo media robią potwora, szaleńca (sami o tym piszecie w komentarzach) i skonfrontujecie swoją opinię o człowieku z tym co piszą o nim media.

Własne zdanie - tak, to jest luksus, ale i odpowiedzialność do której was namawiam.
Hola10:17, 8 grudnia 2012
Zaczekamy na Pana Macierewicza do stycznia 2013 roku ,a to już niedługo.Chcę go jak najszybciej wysłuchać.To bardzo wielki patriota.Pomimo rzucanych mu kłód pod nogi i wielkich manipulacji profesjonalnie dotarł do prawdy o zamachu pod Smoleńskiem.
Świadomość pewnych rzeczy to odpowiedzialność. To stwarza konieczność zabrania stanowiska. To z kolei implikuje kolejne kroki i wymaga kolejnych decyzji. A póki można spokojnie, lekko i głupio żyć, nie zadając sobie pytań, to ludzie tak robią. To jest bardzo ludzka postawa. Tak reaguje większość osób. Żeby to przełamać, musimy przełamać barierę informacyjną. Kłamstwo, które sączy się do głowy Polaków, musimy przełamać.Dlatego czekam na Pana Panie Antoni.
pacjent09:05, 8 grudnia 2012
A u mnie wykryto trotyl w zapałkach. To na pewno był zamach. Jak przyjedzie ten "expert" od trotylu to sie go zapytam. A poza tym to chyba mi nic nie jest.
jan08:19, 8 grudnia 2012
do @Jacka
Dlaczego to nie był zamach [ moje własne przemyślenia ]
- Czy w XXI wieku Rosjanie robiliby coś takiego na własnym terenie? przecież są inne, bardziej wysublimowane możliwości, czy śp. Lech zagrażał im choćby w minimalnym stopniu, czy to był wróg nr 1?
- Zwłoki nie posiadały obrażeń charakterystycznych dla wybuchu - nie było oparzeń, spalonych włosów, popękanych bębenków
- Wrak również nie posiadał typowych odkształceń
- pan Antoni najpierw coś wspominał o sztucznej mgle - jak tu się nie smiać
- świadkowie słyszeli tylko jeden huk- zderzenia samolotu z ziemią

Może podaj jakieś argumenty wskazujące na to że był wybuch i że Macierewicz to poważny polityk. Sladowa obecność trotylu - i to na pasach, fotelach - nie na zwłokach to trochę za mało na potwierdzenie tej hipotezy
Janosik06:54, 8 grudnia 2012
Panie Jacku.
Szkoda czasu na tych gamoniów.
Kilkanaście lat "reform" edukacyjnych doprowadziło do sytuacji, że ok.80% Polaków poniżej 30-stki to idioci. Idioci nie są w stanie zorganizować manifestacji, wybrać przywódców, stworzyć programu politycznego. W dodatku są to idioci, którym cały czas się ładuje do łbów, że żyją w najlepszym z możliwych systemie, a każdy bunt to "komuna", ocet na polkach i tym podobne brednie. PRL upadł, bo istniała wielkoprzemysłowa i nieźle wykształcona klasa robotnicza, która go obaliła (na swoja zgubę). Obecna władza zadbała, żeby zneutralizować bazę społeczną, na której mógłby zrodzić się bunt.
Nie ma ani przemysłu, ani wykształcenia. Przeciętny młody Polak jest głupi jak but i nie rozumie, że jest robiony w konia.
Stąd takie a nie inne komentarze.
Maryś02:14, 8 grudnia 2012
Panie Jacku Wójciaku! Zanim się komuś doradzi uruchomienie szarych komórek, dobrze jest uruchomić najpierw własne, co panu zalecam (o ile takowe się posiada). Nikt o zdrowych zmysłach nie neguje obecności śladów trotylu we wraku, przecież takowe są i w drugim Tupolewie. Ślady trotylu też wywęszy pies na lotnisku u kogoś kto poprzedniego dnia miał kontakt z trotylem. Problemem szaleńców, którzy forsują teorię zamachu jest brak we wraku jakichkolwiek śladów WYBUCHU !!!
GOO01:10, 8 grudnia 2012
Panie Wójciak. Powtarza pan to samo co każdy nawiedzony pisowiec że wszyscy myślący inaczej niż Wy mają wyprane mózgi przez Wyborczą i TVN. Podobnie można mówić o Panu że ma pan wyprany mózg przez Nasz Dziennik, Gazetę Polską, Radio Maryja i np. Salon24. To taka Wasza przypadłość że uważacie się za niezależnych analityków informacji i jedynie Wasze wnioski są prawdziwe a wszyscy inni to sterowani przez rząd głupcy i antypolacy. Pan ma własne zdanie to proszę nas oświecić w co mamy wierzyć, w rozpylony hel, w sztuczną mgłę, w dwa wybuchy czy we wszystko razem. Przecież to teorie Pana Maciarewicza i ja mam Go traktować poważnie. Dla mnie to groźny szaleniec. A co do konstruktywnej z Nim dyskusji to może Pan nam zagwarantuje że na takim spotkaniu nie wyrzucicie "inaczej myślących" z sali tak jak to miało miejsce w Rabce
Jacek23:50, 7 grudnia 2012
Ojej z jakim szacunkiem się tu wypowiadają przeciwnicy Antoniego Macierewicza (sarkazm). To wszak Wasz premier ze swoim wspaniałym (ironia) zapleczem politycznym zapowiedział walkę z językiem nienawiści.
Pokażcie więc jak należy dyskutować. Nie umiecie? No właśnie - bo język nienawiści (swoją drogą to kolejny zastępczy temat) to domena obu stron sceny politycznej. Nieważne, nie chodzi o przerzucanie się kto jest większym chamem i przytaczanie wypowiedzi poszczególnych polityków.

Zauważcie, że w komentarzach jakoś nikt przeciwników Macierewicza nie obraża. To przeciwnicy jego osoby zachowują się prostacko i arogancko - wystawiając sobie świadectwo.

Nie chcecie się z nim spotkać - nie musicie. To nie pochód pierwszomajowy - obecność nie jest obowiązkowa. Nie interesuje was co ma do powiedzenia - nie przyjdziecie.

Mnie interesuje, bo na poprzednich spotkaniach z nim - wbrew temu co piszą niektórzy było sporo ludzi - miałem okazję zapytać o sprawy, które wydają mi się bzdurą. Część wyjaśnił i skłonny jestem się nad nimi zastanowić, ale kilka tematów nie miał udokumentowanych, tylko "miał przekonanie" - i w tym kwestiach mu nie wierzę.

Teraz też chętnie pójdę go posłuchać, bo mnie to ciekawi.

Pogubiliście się, ta tak wyśmiewana przez was "pancerna brzoza" (nomen omen zwrot ukuty przez Macierewicza) okazała się bzdurą. Macierewicz miał rację - a wy zamiast się zastanowić robicie mu zarzut z tego? To nie on wmawiał nam, że od uderzenia w niewielką brzozę - odpadnie skrzydło w samolocie. To Miller, Tusk i Komorowski lansowali tezę MAKu. I już samo to powinno wam dać do myślenia.

Ale może ja za dużo oczekuję - spodziewając się, że niektórzy samodzielnie myśleć...
Prawda23:33, 7 grudnia 2012
o jej...
Jacek Wójciak23:32, 7 grudnia 2012
Ostrożnie z tymi kpinami. Potwierdzono obecność trotylu, nawet Słońce Peru powiedziało, że to był TNT. Ale widzę, że dla większości z komentujących tu TNT znaczy To Nie Trotyl - jak to ładnie określił jeden z publicystów.
Jeszcze jedno - może jeden z drugim podciągnie opadające majtasy i zacznie samodzielnie używać mózgu. Każdy jest wartościową na swój sposób jednostką - ale niech każdy mówi w swoim imieniu. Antoni Macierewicz jest przeze mnie mile widzianym gościem na Podhalu i w Nowym Targu. Dlatego - niech każdy mówi za siebie.

Stać Was tylko na tchórzliwe rzucanie "persona non grata", "nie chcemy go tu"? Idźcie mu to powiedzieć w twarz przed spotkaniem, albo nie interesujcie się sprawami , które są dla Was za trudne. Póki Wyborcza i TVN nie powie wam co macie myśleć - nie uruchomicie swoich szarych komórek?
Spotkajcie się z człowiekiem i spróbujcie go pokonać kulturalnie i na argumenty do swoich racji. Wtedy będziecie mieli moralne prawo zabierać głos w sprawach państwa i polityki. Ale musielibyście mieć własne zdanie. WŁASNE. Przemyślane, nie zasłyszane i bezrefleksyjnie powtarzane.
Anonimowe wpisy - bluzg i głupawe odzywki - też mi odwaga, phi.
12323:23, 7 grudnia 2012
Facet który pierwszy dał drapaka z Katynia na wieść o katastrofie, a teraz robi z siebie eksperta od zamachów i katastrof pewnie by się chciał spotkać z mieszkańcami, ale czy mieszkańcy będą tego chcieli ?? grupa podzielających jego obłąkane teorie i patrzących z uwielbieniem w te nawiedzone oczęta inkwizytora na poprzednim spotkaniu, to na szczęście tylko nieliczni przedstawiciele nowotarżan.Większość to jednak normalni ludzie.
ww22:31, 7 grudnia 2012
chwala Bogu!
yoshimitsu21:55, 7 grudnia 2012
Wszyscy, którzy śmieją się z tzw. "teorii spiskowej" dotyczącej katastrofy pod Smoleńskiem. Śmiejcie się, Polska w oczach ginie, a Wy dalej się śmiejecie - zapłakać trzeba ale nad Waszą głupotą. Pan Macierewicz- dla mnie jeden z większych Polaków. Zapoznajcie się z Jego życiorysem...
pozdrawiam
basta21:25, 7 grudnia 2012
To naprawdę ogromna strata, że taka znamienita osoba nie dojedzie . Może dowiedzielibyśmy się nowych rewelacyjnych szczegółów z tej nieszczęśliwej katastrofy i słów nawoływujących do miłości tych bliźnich, co myślą inaczej . No, ale pocieszmy się, nic straconego, do stycznia przecież nie tak daleko.
Pollak20:13, 7 grudnia 2012
Mam nadzieję, że do stycznia Pan Macierewicz zdobędzie jeszcze więcej niezbitych dowodów, aczkolwiek rozmydlanych przez tych, którzy są zadufani w teorii Thuska.
Patriot20:11, 7 grudnia 2012
Do wszystkich poprzednich komentatorów: przesączeni jesteście drwinami. Dla Was liczą się tylko dutki, kasa w myśl hasła: "Jakby tu było robić, zeby sie nie urobić, a dobrze zarobić". Ta idea pazerności przesłania Wam poczucie rozeznania w sprawie. Idą święta, moi drodzy, czas klapki na oczach przetrzeć....
saper19:51, 7 grudnia 2012
Antoni Karamba z dobranocki zrezygnował chyba wywęszył trotyl ?
jaswiek18:52, 7 grudnia 2012
wyczul ze gorol z ciupagami
zawiedziony18:51, 7 grudnia 2012
Nawiedzony fantasta nie przybędzie do nas.... a szkoda ... no to kto będzie opowiadał o tych bredniach .....myslałem że się posmieje.
kerr18:34, 7 grudnia 2012
Jeżeli miał przyjechać kolejny raz tzn. znajduje w Nowym Targu wdzięcznych i licznych słuchaczy.Wnet przyjedzie konkurencja czyli A.Mularczyk.
emeryt18:29, 7 grudnia 2012
macierewicz persona non grata na podhalu.
ja18:23, 7 grudnia 2012
ciekawe kto go zaprosił
trotyl17:27, 7 grudnia 2012
Lepiej niech się ten bajkopisarz to nie pokazuje.
rroommm2wp.pl16:31, 7 grudnia 2012
NIE
RL16:06, 7 grudnia 2012
Zaraz się potnę z żalu...
oj tam15:19, 7 grudnia 2012
czyżby trotyl w NTargu i Grywałdzie ????
Artur15:19, 7 grudnia 2012
Uratowani!
RL14:32, 7 grudnia 2012
Nic nie straciliśmy. Niech swoje chore teorie zamachowe i inne brednie snuje gdzie indziej...
zawiedziony12:13, 7 grudnia 2012
jak mi smutno :(
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas