Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.12.2012, 11:02 | czytano: 2217

Półmetek Fryźlewicza: "Ciężka współpraca z opozycją tylko mnie wzmocniła"

Arch. Podhale24.pl

Minione dwa lata Marek Fryźlewicz zapamięta na długo. W całej swojej 17-letniej karierze samorządowca, burmistrz Nowego Targu nie przeżył bowiem takiego drugiego okresu, w którym byłby równie mocno krytykowany. Co ciekawe, toczona niemal na śmierć i życie polityczna wojna najwyraźniej wpływa na niego pozytywnie - pisze "Gazeta Krakowska".

Gazeta ocenia działania burmistrza na półmetku jego rządów w trwającej kadencji. Na plus zalicza mu m.in. przebudowę centrum miasta, budowę trzech "Orlików", liczne inwestycje wodno-kanalizacyjne warte kilkadziesiąt milionów złotych. Minusy to: próba wprowadzenia płatnej strefy parkowania i wdawanie się w wojny polityczne. A co o tym wszystkim mówi sam zainteresowany?

- Paradoksalnie jednak ciężka współpraca z opozycją tylko mnie wzmocniła. Przez ostatnie lata udało mi się bowiem wykonać dużo dobrej roboty. By ją zobaczyć, wystarczy przejść się po mieście - podkreśla burmistrz. - Te inwestycje posłużą miastu przez dziesięciolecia. Na przykład rynek remontuje się raz na sto lat. W pewien sposób moja ekipa zapisała się wiec już w historii. I dalej będzie to robić, bo wkrótce w Nowym Targu powstanie też nowy cmentarz i basen. Skończymy budowę obwodnicy miasta i przeniesiemy targowicę w inne miejsce. W nowym miejscu będzie ona prezentować się na miarę XXI wieku.

Jego polityczni przeciwnicy są jednak odmiennego zdania. - Trzeba przyznać, że w Nowym Targu dzieje się dużo - mówi radny Michał Glonek, ale dodaje: - Problem polega na tym, że większość tych inwestycji mogłaby być o wiele lepsza, gdyby burmistrz umiał z nami merytorycznie rozmawiać. Przecież my też chcemy dobrze dla miasta.

Z kolei radny Gabriel Samolej zarzuca burmistrzowi brak strategii promocji miasta. - Obecnie to nie wiadomo, czy my idziemy w stronę usług, turystyki, czy może handlu. Na początku kadencji proponowaliśmy pójście w stronę sportu. Chcieliśmy stworzyć tu ośrodek, gdzie sportowcy mogliby przyjeżdżać na zgrupowania. Miasto zarabiałoby na turystyce sportowej. Niestety, burmistrz tego tematu nie chwycił. Skutkiem tego dalej jesteśmy tylko "miastem przy zakopiance" - uważa.

Więcej w dzienniku "Gazeta Krakowska" / oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
i to by było na tyle17:28, 11 grudnia 2012
Co ten nieudacznik mówi o złej współpracy z opozycją? W miescie nie ma żadnej opozycji , a jak juz jest to tak samo nieudolna jak sam burmistrz , który wyraznie chce dotrwac do emerytury na stanowisku jak tusek premierem. Idzie na przeczekanie , albo przeciąga słabe punkty w radzie na swoją strone . Ten manewr powtarza już drugi raz obiecując po chrześcijańsku radnym stanowiska. Mając przewagę potem wodzi wszystkich za nos. Najbardziej perfidna metoda , dziwne ,że katoliccy mieszkańcy nie umieją , albo nie chcą wyciągać wniosków z tej zabawy nieudacznika i grania mieszkańcom i przede wszystkim Radzie na nosie. Śmiem nawet domniemywać ,że z niektórymi radnymi z opozycji dogadany, a mianowicie: damy ci spokój , ale ty też nam daj spokój. I tak to leciało, a lody kręcą wszyscy włacznie z Żarneckimi.
Głos ludu pracującego na emigracji11:06, 11 grudnia 2012
I had a dream ludziom żyło się dostatnio a miasto się rozwijało. Ale to był tylko sen. Wracam raz na jakiś czas do naszego "Miasta" i widzę coraz większą wiochę, bez obrazy ale niektóre wiochy nawet w tym kraju prezentują się i oferują mieszkańcom więcej.
Możecie sobie robić nagrobki na rynku za 6 mln i sadzić drzewka w parku żeby pieski miały gdzie zostawiać urobek, po jak śniegi zejdą to oczom nielicznym turystom, którzy zabłądzą w tym miesicie przy zakopiance w drodze do Szczawnicy ukażą się pamiątki różnego typu. Bród, smród i nędza, ale tego nie zmieni ani M F ani nikt inny puki Ci co tam zostali sami się nie zmienią... Większość i tak już wyjechała a szkoda. Bo pomimo wszystko NT to fajne miejsce, niestety nie ma jakoś szczęścia, niejaki Goszczyński już na początku XIX w pisał że podstawowym problem tego miejsca są jego mieszkańcy... Mówi nam/ Wam to coś?
Czas najwyższy się opamiętać, zabrać do roboty, wziąć miotłę i posprzątać w UM i przed swoim domem. Wybrać ludzi młodych, zdolnych, którym się chce coś zrobić, którzy mają już doświadczenie i będzie raj do którego miło będzie wracać 3 razy do roku z emigracji i zostawiać dudki. Niech Ci co to chcą kandydować powiedzą co, za co, kiedy chcą zrobić. Czasy teraz ciężkie, wszystkiego od razu się nie zbuduję. Ale nie trzeba być geniuszem, żeby wymyślić co na siebie zapracuje, czy 6 mln warto pakować w rynek czy lepiej w coś co przyciągnie turystów/ handlowców/ sportowców, co przyniesie zysk, da nowe miejsca pracy, a te kolejne i kolejne. Praca od podstaw Was czeka, bo nie macie nic, kompletnie nic, nawet siły żeby nie moc przełamać, tylko narzekać, krytykować, judzić i etc. Miastu jak każdemu przedsiębiorstwu potrzebny jest MANAGER a nie cyrulik czy inny felczer...
prawda08:29, 10 grudnia 2012
do 3 prawda:
skoro każesz mi całować pana Macieja to znaczy, że szykuje on woltę do Ruchu Palikota. W PO jest skończony, w powiecie chyba też, może w robieniu homohappeningów się sprawdzi. Już czas!
olek08:19, 10 grudnia 2012
Da się!!!! Ciekawe na co szła kasa z budżetu w poprzednich latach??????
3 prawda15:27, 9 grudnia 2012
prawda
ty jesteś na pewno tą 3 prawdą
jak nie szanujesz Pana Macieja to go ....pocałuj
lol13:54, 9 grudnia 2012
janie, janie - zaproponuj zatem jakąś zmianę i przekonaj innych, że Twoje rozwiązanie jest jej warte. Co brak koncepcji? Jeżeli nie masz nic do zaproponowania poza użalaniem się, krytykanctwem i utopią, że ktoś z bajki rozwiąże Twoje problemy, lepiej zamilcz. A może jesteś masochistą i lubisz się katować? To dopiero patologia. Zresztą władza jest po to by stworzyć Ci możliwości a nie niańczyć nieporadnych mazgai. Niszcząc i obrzydzając wszystko wszystkim sam powodujesz absolutną zapaść. Otwórz oczy. Zobacz coś pozytywnego.
sonia12:43, 9 grudnia 2012
Kosa,Jan,Góral z Nowego Targu obyście jak najszybciej stracili pracę będziecie mogli spacerować po tym pięknym parku za 6mln i po betonowym rynku również za 6mln
prawda12:10, 9 grudnia 2012
janie las znaków na szkolnej to zasługa urzędników starościńskich dowodzonych przez Jachymiaka, to z nimi uzgadnia się wszystkie tego typu sprawy inaczej nie odbiorą roboty. Podziękuj wickowi za znaki a Fryźlewiczowi za rewitalizację rynku, parku i nową drogę.
jan11:05, 9 grudnia 2012
@serku pleśniowy - pełna z Tobą zgoda - samorządy to najbardziej patologiczny twór w Polsce. Przekręt na przekręcie i nepotyzm. Jak się musieli goście zblatować przez te naście lat rządzenia? Nadzieja w tym, że przyjdzie taki lokalny Boniek i zacznie te trupy z szafy wyciągać. Las znaków na ul. Szkolnej - pod nosem pana burmistrza jest dowodem na to, że gospodarza w mieście nie ma
jajco01:13, 9 grudnia 2012
Tak chcieli umoczyć Fryźlewicza. Czego to już nie wymyślali i kłamali na jego temat? Najbardziej ubawiło mnie to, że rzekomo sprowadził do Nowego Targu 300 zakonników, których zameldował na czas wyborów, żeby na niego głosowali ! Co za brednie!!! A jakie podchody opozycja robiła!! Jeździli do wojewody, pisali donosy, a tu kicha! Miasto kwitnie , szafa gra, a w następnych wyborach do pola wylecą Glonek, Jachymiak, Tarnowski, Rajski, no chyba, że Fryźlewicz załatwi im 300 zakonnikow.
Serek Pleśniowy00:13, 9 grudnia 2012
Oj serze małej wiary - jeżeli chodzi o Vice-starostę J, to oprócz tego co napisałeś dodałbym jeszcze postępującą degradację szpitala, bo to jest od zdrowia... Czy od tego się pocieszyłeś,że zarówno UM jak i starostwo powinno zostać rozpędzone na cztery wiatry? Naprawdę, zamiast sprawdzać, czy inni myślą samodzielnie, odpępnij się od burmistrza i zdobądź się na trochę refleksji nad swoim pryncypałem, bo mam wrażenie,że nie znajdujesz argumentów na jego obronę i stosujesz zasadę "a w was, to bij a murzynów"...
cammembert21:57, 8 grudnia 2012
serku skoroś taki obiektywny to może napiszesz obiektywnie o dwulatce Jachymiaka?
Likwidacja MDK, likwidacja internatu dla uczniów, likwidacja Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, zadłużenie szpitala ok. 35 mln, zatrudnienie firmy zarządzającej szpitalem za dyrcia, wtrącanie się w sprawy miasta, i długo wymieniać... Przy dwulatce Fryźlewicza blado wygląda. Ale serku półmetek to czas podsumowań więc myślę, że z twoim intelektem i darem postrzegania poradzisz sobie z tym łatwym zadaniem. Udowodnij, że to co piszesz jest prawdą, a prawda nas wyzwala, co dnia!
Serek Pleśniowy21:06, 8 grudnia 2012
Góralu z NT, detektyw z Ciebie jak z koziej d*** trąbka. Nie jestem z władzy, ani z opozycji, ani z lewicy ani z prawicy, tylko z Nowego Targu. I może dlatego mogę sobie pozwolić na samodzielne myślenie i ocenianie faktów. I Tobie to też polecam...
oj tam18:26, 8 grudnia 2012
Niektórym ciężko przełknąć gorzka pigułkę sukcesów miasta bo szczuli, pisali donosy m. in. do Pitery, jeździli na skargi do wojewody, sypali piasek w tryby i wkładali kij w szprychy. Większość ludzi wie, że miasto to my i żyje nam się lepiej. Dwa lata kadencji to: nowa kanalizacja, doszczelnianie starej, nowa szkoła na Niwie, nowoczesna pełnowymiarowa hala sportowa, most na Kowaniec, dwa Orliki, trzy place zabaw Radosna Szkoła, rewitalizacja centrum miasta (nowy rynek i okoliczne ulice), nowy park miejski, nowa miejska komunikacja i długo by wymieniać sukcesy w pozainwestycyjnych sferach. W mało, którym z samorządów przez dwa lata zrobiono więcej.

W normalnej demokracji po przegranych wyborach strony przeciwne skupiają się na wspólnym rozwiązywaniu bieżących problemów by do kampanii i krytyki powrócić w roku wyborczym. W Nowym Targu ludzie, którzy przegrali w wyborach z Fryźlewiczem czyli Jachymiak (dwukrotnie), Rajski, Tarnowki marnują swój potencjał na itrygi itp.
ene due rabe17:29, 8 grudnia 2012
do optymista,

nie miał i nie ma powodów do niepokoju Fryźlewicz bo to co nas otacza wystarczająco go broni. Nawet jak ściągniecie szamanów pod wodzą z Peru to i tak nie uda się tego odczarować. Przepadło i już. Zresztą jak cała reszta znachorów w samorządzie. Nowy Targ w 2012 r. odcina się wystarczajaco wyraźnie od tego obrazu, który zgraja frustratów pod maską rzekomego przyspieszenia dążyła tylko i wyłącznie do zaspokojenia swoich chorych ambicji.

Jakieś dziwne podenerwowanie z Twojej strony?

Nie udało się wykoleić Miasta?

Wylazła zatem cała prawda o zamiarach tej szklanej menażerii.

Mniej mówić a więcej robić. Lub inaczej cokolwiek robić pozytywnego a walczyć w stosownym czasie jak jest kampania wyborcza. Dzisiaj możecie już potwierdzić, że to stracone dla Was dwa lata, pozbawione jakichkolwiek efektów. O przepraszam, mała poprawka jedyny efekt to spowolnienie i obstrukcja. W tym samym czasie jak to określacie n i e u d c z n i k osiągnął wiele. Bardzo wiele. Jak zatem nazwać tych od niczego?

Drugi temat, który poruszasz też można tylko wyśmiać. Czemu? Ano temu, że to właśnie Miasto pod rządami Fryźlewicza przygotowało wszystko co umożliwiłoby inwestycję w stację narciarską na Dziubasówkach. Stało się jednak inaczej. Twoi kolesie tak rozgrywali tym tematem i wzbudzali niezdrowe emocje, że aż sami doświadczyli srogiej porażki, którą teraz skrzętnie chcą zamieść pod dywan ... Fryźlewicza. Co za obłuda. Zapytaj ich czym mogą się wykazać i dlaczego przez dwa lata zamiast rozwiązywać problem szukali w demokratycznie wybranej władzy wrogów - to niby na tym miało polegać realizowanie tak ważnego celu dla Miasta? Na waśni i zwalczaniu potencjalnych partnerów.

Wszystkie sfrustrowane mękoły za nieudolność, zakłamanie i świadomą szkodliwość na każdym kroku powinno się pozbawiać mandatu. Jak żyję to nigdy nie słyszałem by destrukcja i kłótnie miały coś wspólnego z rozwojem. Czy mam wyciągnąć te ulotki panów Tarnowskiego, Glonka, Watychy, Rajskiego by przypomnieć im ich zobowiązania i obietnice? Za dwa lata, będzie jak znalazł.
już za komuny go ocenili jako nieudacznika14:40, 8 grudnia 2012
pretorianie i janczary MF Maziorza
cieszcie się
bo "korupcyjne" miasto zostanie zaorane .. już czas
zdrowo myślący11:12, 8 grudnia 2012
Nie wiem dlaczego płatna strefa parkowania jest uwględniona jako minus. O wiele lepszym rozwiązaniem byłyby w mieście parkometry i dochód z nich niż kary godne, uderzające w rodziny wielodzietne opłaty za śmieci, opłaty komunikacyjne i wyższe podatki od nieruchomości. Ja można wyciągać kase od mniej zamożnych mieszkańców? A tak to w mieście byłyby mniejsze korki, wiecej miejsc postojowych dla tych którzy potrzebują coś załatwić w centrum w ciągu pięciu minut, a co najlepsze do parkometrów wrzucali by kase nie tylko mieszkańcy ale i też przyjezdni. Ale po co ciągnąć kase z zewnątrz jak można od swoich. Totalna niegospodarność maziorza, to miasto jest jak dom starców, młodzi uciekają bo niema perspektyw. Pozdro!
cammembert10:12, 8 grudnia 2012
W tej wyliczance sukcesów burmistrza trzeba pamiętac jeszcze o przełomowym programie modernizacji transportu publicznego. Takiej bazy MZK nigdy nie miała i to za unijne. A tak na marginesie nie trzeba gazet wystarczą oczy i pamięć jak wyglądało miasto dawniej a jak teraz. Dużo się zmieniło i chwała za to MF. Ludzie pokroju Glonka, Jachymiaka, Tarnowskiego, Rajskiego to grupa mitomanów, bez większych sukcesów. reprezentanci ciasnej kanapki PO wspieranej przez słabnącego AGM.
Góral z Nowego Targu00:34, 8 grudnia 2012
Biedny serku pleśniowy. To se ne wrati i w Radzie Miasta już nigdy nie zasiądziesz i przewodniczącym jej nie będziesz, bo się na Tobie ludzie poznali i już kreskę na Tobie położyli, więc musisz dalej wylewać swoje frustracje stukając w klawiaturkę. Mylisz się grubo- Fryźlewicz zrobił rzeczy, które się robi raz na kilkadziesiąt lat i to wystarczy, żeby dobrze zapisać się w historii tego miasta. Żal mi cię , bo jakże ty musisz cierpieć z tego powodu.
Serek Pleśniowy23:19, 7 grudnia 2012
Góralu z NT, pozwól, że Cię zacytuję "nie zmarnował Pan tych dwóch lat". Nawet, w takim przypadku, zostało jeszcze kilkanaście, które zmarnował. A o tym, jak (jeżeli jakkolwiek) burmistrz i ekipa przejdzie do historii nie zadecyduje burmistrz, tylko Historia.
pan profesor23:09, 7 grudnia 2012
jaja pańskie Gabriel Samolej, odezwał się specjalista od marketingu ekonomii i zarządzania, śmiechu warte, ...
wnerw22:38, 7 grudnia 2012
do @marek= jarosław Po pierwsze sukces Białki to sukces tamtejszych mieszkańców, którzy w porę zrozumieli, że sukces sąsiada może być także i moim sukcesem. Jeżeli on postawi wyciąg i na nim zarobi to i ja zarobię bo będę miał turystów w barze, kiosku, sklepie, w pensjonacie na kuligu. Albo po prostu będę miał pracę przy tym wyciągu. W Nowym Targu prędzej nogę podłożą niż się do czyjegoś sukcesu dołożą. Ilu już było w Nowy Targu inwestorów, którzy jak się zorientowali o co chodzi to uciekali byle dalej. Bo nikt nie będzie czekał lata, aż ktoś się namyśli. Nie to nie, zainwestują w Białce w kolejny wyciąg, albo na Słowacji. Poczytajcie jak architekt Jerzy Głodkiewicz buty zdarł chodząc po ludziach by powstał wyciąg na Dziubasówkach. A w Nowym Targu dalej narzekajcie, że nic się nie dzieje i nie ma pracy. I to wszystko przez tego złego Burmistrza.
ceperka19:01, 7 grudnia 2012
?O! Bo bym sobie zapomniała dodać , a psuje jak ulał

" - Nauka się sprawdza Wszędzie, Wójcie... Tylko w Wilkowyjach trochę więcej czasu to zajmuje..." ;)...
optymista19:00, 7 grudnia 2012
Dobrze że burmistrz się wystraszył ostatnich wyborów i w końcu wreszcie zaczął robić, bo parę dobrych lat wcześniejszych były totalnie przebumelowane. A 10 lat temu była okazja do rozwoju narciarskiego Kowańca i te lata są stracone i to z winy burmistrza też. W sumie i tak nasze miasto jak dawniej jest tylko miastem przy drodze do Zakopanego i Białki i żadnych turystów tu nie ma i nie bedzie.
wuj18:51, 7 grudnia 2012
wzmocniony na nastepna kadencje////////////
Kamil9118:42, 7 grudnia 2012
jest tu tak pięknie, że musze za pracą jechać zagranicę...
ocena18:09, 7 grudnia 2012
MF Maziorz fatalna praca JEDYNIE taczki i to szybko !
marek= jarosław18:08, 7 grudnia 2012
do@ cza cza cza [ bo tak się to chyba czyta]

przed wyborami była przeprowadzona sonda, czego ludzie chcą od nowej władzy - wiesz jaki był wynik? ludzie chcieli PRACY - nie pięknego parku i nie przepięknego rynku - tylko pracy. byłaby hala wyremontowana i byłby ktoś zamiast Jagły - byłaby i praca- targi [ nie tylko jedne i nie tylko budowlane], byłyby widowiska, koncerty,zawody, byłyby zgrupowania a tak to jest kicha i najwyżej pochód na 1-maja na placu czerwonym [ ten red market pewnikiem się do czarnego Mareczka przyklei i będzie cool ]
a co do Białki - widocznie miejscowa władza stworzyła warunki do takiego boomu - przypomnę - nasze panisko potrafi tylko podatki podnosić [ najlepszy miał pomysł na płatne parkingi ] i opłaty za wszystko i jeszcze jedno - pan burmistrz nie pracuje - nigdzie nie jeździ, nic nie załatwia - tylko wszędzie bywa - jest na każdej uroczystości, akademi na każdej mszy, więc nie ma czasu na robotę

ty nie obrażaj radnego Glonka - a marek= jarosław to mój nick i gdzie tu widzisz ubliżanie? Poza tym pan burmistrz jest wielbicielem Kaczyńskich - pamiętam jak czapkował śp. Lechowi więc nie pie..... itd
hahaha i hahaha
Góral z Nowego Targu17:58, 7 grudnia 2012
*** pleśniowy, choćbyś się tu pluł do śmierci, nie wmówisz nam, że mamy złego burmistrza. Gratulujemy Panie Fryźlewicz! Tak dalej, byle do przodu. Nie zmarnował Pan tych dwóch lat .

Panowie, jeśli chcecie, to możecie pisać pod własnymi nazwiskami. Ale proponuję, by to była własna decyzja zainteresowanej osoby. Przypominam, że nie wszyscy (z definicji) są osobami publicznymi. A to już regulują odrębne przepisy.
Moderator.
Jan Serce17:17, 7 grudnia 2012
Dobra robota Panie Burmistrzu !
I to by było na tyle16:00, 7 grudnia 2012
WILKI SZU - sponsor "Gazety Krakowskiej" i samego siebie ?
Serek Pleśniowy15:52, 7 grudnia 2012
Porażające jest dobre samopoczucie pana Burmistrza. Nowy Targ: miasteczko w drodze do Zakopanego z drogim kamiennym placem czerwonym w centrum, ale za to z pogłębiającym się zadłużeniem, słabo zgazyfikowane, z dramatycznymi brakami kanalizacji i cuchnącą oczyszczalnią, bez wsparcia dla inwestycji ekologicznych, zadymione palonymi w piecach śmieciami, z rozpadającą się halą lodową i koszmarnym targowiskiem w centrum; z którego młodzi uciekają jak mogą... Najbardziej przypomina damę, która odziana w drogie futro, straszy zepsutymi zębami. Panegiryki wielbicieli nie są w stanie tego przesłonić.
cha, cha, cha15:48, 7 grudnia 2012
@ marek =jarosław. Po pierwsze bez ubliżania. Po drugie brak ci elementarnej wiedzy. W Białce wyciągi, baseny i inne atrakcje turystyczne nie buduje gmina, wójt itp tylko prywaciarze. Nie wina to Fryźlewicza, że w Nowym Targu nie potrafią się ludzie skrzyknąć i zainwestować ( przykład Dziubasówki, gdzie jest jeden taki co urwał łeb całej inwestycji) Miasto zrobiło w tym zakresie co mogło, czyli przygotowało infrastrukturę( drga, kanalizacja itp). Widzę , że masz rozumek jak Glonek, który ostatnio w prasie dalej się wypowiada, że basen koło lodowiska to lepsze rozstrzygnięcie, chociaż od dawna mu się powtarza , że tam NIE WOLNO BUDOWAĆ, BO JEST TEREN ZALEWOWY !!! Nasz gospodarz nie zaczyna od końca, tylko robi to na co dostał środki z UE. Hala nie jest najważniejszą inwestycją w mieście, tak uważa zdecydowana większość nowotarżan,bo większości nowotarżan hokej tak naprawdę wisi. Jak będzie czas i pieniądze to z halą też zrobią, ale póki co są inne priorytety. Najpierw basen, teraz to jest mało, to centrum sportowe z basenem- a popukaj ty się po głowie i zejdź z obłoków. Kto to będzie utrzymywał. Masz forsę to zainwestuj tak jak robią to w Białce - droga wolna!
pytania14:57, 7 grudnia 2012
rodzicu dziecka ..
piszesz takie brednie chyba na żądanie MF i nowej p.prezes
Czy to miasto przy drodze ma tylko MF Maziorza i Macieja ?
Kto zgłosił? Doskonale rodzicu wiesz ... i podobno za to wyleciał Wojtaszek - główny pretorian MF Maziorza, który atakował opozycję wyciągając działa podsunięte przez MF Maziorza (np. sprawa Jurka Wcisły - cały plan opracował MF) ... zakaż wydawania zgód na plakaty wyborcze opozycji - czy to była decyzja Wojtaszka?
I co dalej ?14:47, 7 grudnia 2012
Park jest gotowy. Rynek jest gotowy.

Hasło na 2013 rok : "I co dalej ? "
Prawdziwy Nowotarżanin14:40, 7 grudnia 2012
Panie Burmistrzu opozycja na poziomie rządowym i samorządowym prezentuje niski poziom kultury politycznej z prostego powodu - nie chwali zrealizowanych inwestycji rządzących np. 1. Autostrada Kraków - Tarnów 2. Autostrada Łódź - Kowal 3. Obwodnica Rzeszowa. A na naszym poziomie 1. Renowacja Rynku 2. Renowacja Parku Miejskiego 3. Kładka na Białym Dunajcu 4. Ścieżki rowerowe na ul. Sikorskiego 5. Most na Bałęzowym
rzymianin14:12, 7 grudnia 2012
Prawda jest taka, że nasz Burmistrz to leń i nieudacznik. Wiele inwestycji dałoby dużo lepszy rezultat za te same a może i mniejsze pieniądze. Gdyby opozycja, go nie ganiła to nawet tyle by nie zrobił. Zresztą sam to przyznaje, że ta opozycja jak żadna wczesniej mu nie odpuszcza więc staje jak może na wysokości zadania. Jednak robi to co najprostsze jest do zrobienia wydając jednoczesnie na to o wiele za dużo pieniędzy naszych publicznych pieniędzy. Zobaczymy jak bedziemy spłacać te Marka igrzyska przez najbliższe lata a nie bedzie to łatwe bo wszystkie te inwestycje nie wpłyną na zwiększenie bytu gospodarczego w naszym kochanym mieście. Każdy umiejący myśleć i liczyć pieniądze, pierwsze wydaje na to co mu pozwoli własciwie funkcjonować i się rozwinąć a na końcu myśli o atrakcjach i przyjemnościach. Burmistrzu społeczność nowotarska nie tego oczekiwała w pierwszej kolejności, a ile przy tym zepsułeś kasy i czasu to szkoda już gadać. Największym grzechem pozostanie niewykorzystanie szansy jaką dawała inwestycja na miarę naszych możliwości obejmujaca lodowisko i przyległe tereny gdzie można było stworzyć najlepszy w na Podhalu a może i w Małopolsce kompleks sportowo-rekreacyjny o czym mówił P. Tarnowski.
marek= jarosław13:54, 7 grudnia 2012
te inwestycje są nietrafione i nie w tej kolejności. trzeba było zacząć od hali lodowej i w tym rejonie zacząć budowć centrum sportowe - z basenem, i dopiero potem pomyśleć o rynku i parku. nasz ''gospodarz'' zaczyna od końca - urządza se salony a teraz będzie główkował gdzie tu kase pożyczyć na życie - najłątwiej wyciągnąć ją z naszej kieszeni. 17 lat mamy w plecy - gdzie Białka jest? stamtąd młodzi nie wyjeżdżają za robotą tylko biorą kredyty i budują pensjonaty

rynkiem sie maziorz będzie chwalił podczas gdy ludzie są bez pracy
kosa113:22, 7 grudnia 2012
hahah, nie wiem za co dziekować opozycji, żadnych merytorycznych argymentów tylko destrukcja, ojcem sukcesu jest Pan Marek ze swoją switą i tyle. opozycji można współczuć bo się niestety całkowicie pogubiła i sama nie wiem czy byc w opozycji czy tez podpisywc sie pod oczywistymi sukcesami burmistrza hahah komedia w biały dzień
rodzic dziecka z MMKS12:30, 7 grudnia 2012
Wojenki polityczne w tym mieście robi Jachymiak . Ostatnio doniósł na MMKS do Nadzoru Budowlanego , żeby zrobili kontrolę w nowo wyremontowanych szatniach. Wtóruje mu w tym Wojtaszek. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem burmistrza, ale oceniam jego półmetek pozytywnie. Trudno zaprzeczyć że dużo się w mieście robi.
piechór12:19, 7 grudnia 2012
Panie Burmistrzu!
co to za remont?
chodnik obok ogrodzenia Sokoła został zwężony o ile metrów?
teraz można tam chodzić tylko gęsiego - pytam dlaczego?
tam nie brakuje przestrzeni, tylko komuś brakło rozumu
tym chodnikiem uczęszcza bardzo wiele ludzi i trudno tam przejść gdy z oby stron idzie matka z dzieckiem, a co dopiero gdy mijają się dwie matki z wózkami dziecięcymi.
Tędy wielu ludzi chodzi na cmentarz i wielu ludzi, którzy mieszkają na św. Anny i Grelu
Można pomyśleć, że tylko schlebia pan ludziom siedzącym za kółkiem.
W N.T. jest równie wiele osób, które nie jeżdżą samochodami.
Nie wszędzie jeździ się samochodem, czasem trzeba iść też na spacer np. z dzieckiem do parku
Proszę rozszerzyć w tym miejscu ten chodnik do maksimum.
kosa112:18, 7 grudnia 2012
po zakończeniu inwestycji: park, rynek, basen, sciezki rowerowe itd. czapki z głów trzeba tu zamieszkać bo to na prawdę będzie super miasto, a pan Marek może byc spokojny o swoją posadę, po prostu opozycja nie ma żadnych ale to żadnych argumentów....taka prawda takie życie.
kos12:08, 7 grudnia 2012
wniosek z tego: PODZIEKUJMY OPOZYCJI, bo bez jej ataków burmistrza przespałby i te kadencję.
bez podpisu12:00, 7 grudnia 2012
wykończyć opozycje, przekupując słabych i cwanych nowych radnych z opozycji
taki sukces, to żaden sukces
a my czujemy ogromny niesmak
to wszystko do czasu
pijak11:49, 7 grudnia 2012
kiepsko to widzę a targowicę trzeba zrobić nie na XXI wiek a na =XXXV wiek
xxx11:45, 7 grudnia 2012
samochwała w kącie stała !!!! pochwały tylko "tej" grupy radnych !!!
przecież za to panu płacą i to spore pieniądze !!! nie przesadzajmy !!!
lenek11:18, 7 grudnia 2012
laurka na zlecenie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas