Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.05.2014, 13:12 | czytano: 3721

XIX Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz - oficjalnie otwarte (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Na terenie Miejskiej Hali Lodowej otwarte zostały doroczne Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz. Impreza potrwa do niedzieli.

Swoją ofertę prezentuje ok. 80 wystawców przede wszystkim z Podhala, ale także z innych części Małopolski i ze Śląska. - Odwiedzający mogą zapoznać się z szeroką oferta z branży budowlanej, czy instalacyjnej i liczyć na fachową poradę - przypomina Wioletta Ochman, główna organizatorka Targów. Pytana o tegoroczne nowinki techniczne i technologiczne wymienia - domowe, choć w pełni profesjonalne laboratorium do badania wody, instalację umożliwiającą produkcję "własnego" prądu, kotły z systemem samoczyszczenia się z popiołu, farbę elewacyjną, która czyści się pod wpływem opadów atmosferycznych, "najmniejszą kuchnię świata", wkręty kompozytowe - zastępujące stalowe konstrukcje, tytanowe naczynia termiczne oraz nowoczesne urządzenia do wytwarzania naturalnych soków.

Oferta jest znacznie bogatsza, o czym mogą się przekonać ci, którzy do niedzieli odwiedzą MHL. Co ciekawe - w tym roku nie ma propozycji motoryzacyjnych, na terenie Targów nie pojawił się ani jeden salon samochodowy. Jest za to sporo urządzeń z zakresu ogrzewania wnętrz, w czym przoduje branża kotlarska.

- W tym roku duży nacisk położono na ekologię, stąd obecność m. in. solarów - dodaje organizatorka.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy, Marek Fryźlewicz mówił, że PTBIWW "sprawdziły się". - Targi w Nowym Targu są bardzo ważne, bo nazwa miasta do VII wieków kojarzy się z handlem - dodał burmistrz i wygłosił oficjalną formułkę otwarcia.

Ważność wydarzenia podkreślił także starosta nowotarski, Krzysztof Faber, mówiąc o dobrej okazji dla mieszkańców do zapoznania się z tak bogatą ofertą wystawców i producentów.

Oprawę muzyczną zapewnili Mali Śwarni. Zespół pod opieką Józefa Staszla wykonał specjalnie przygotowaną na tę okazję śpiewkę z motywem "Targi Podhalańskie w całej Polsce słyną" oraz zagrali dwukrotnie Odę do radości, czyli hymn UE - także w wersji regionalnej z nowymi słowami.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
xxx08:22, 11 maja 2014
kiki a jak myślałeś?!
sądzisz, że dają się odsunąć od żłobu?
szumna nazwa TARGI BUDOWLANE a nawet oscypki by się znalazły!
jakie miasto takie targi!!!
Romek00:18, 11 maja 2014
odczepcie sie od tego księdza, fajny chlop...swoje frustracje i nieudacznictwo przelewacie na innych.,,wstydźcie się i do roboty niedouczone nieroby
z23:00, 10 maja 2014
czy to aby na pewno Targi Budownictwa? Ja na zdjęciach widzę szwarc, mydło i powidło...tylko Baby z dziadem brakuje! Więcej w markecie budowlanym przy zakopiance zobaczę, szkoda czasu, nie idę.
iwa19:44, 10 maja 2014
Jestem osobą wierzącą, ale szlak mnie trafia jak widzę księdza na każdym otwarciu czy to galerii czy targów. Uważam, że jest to totalna przesada. Biznes, biznes i jeszcze raz biznes!!! Wiara schodzi na psy. Mam nadzieję, że włodarzem miasta zostanie ktoś normalny.
kiki18:50, 10 maja 2014
Te same zawsze darmozjady .....
Ratunku!!!01:31, 10 maja 2014
Znowu Fryyźźźźźlewicz....!
kolarz22:13, 9 maja 2014
przecież tam z roku na rok coraz mniej budownictwa a coraz więcej tego badziewia drenującego kieszeń to już te targi przypominają ssanatorium gdzie poluje się na jeleni z tym badziewiem -- to powinno być zakazane
można i tak21:47, 9 maja 2014
rozumiem że kosmetyki, miód, kożuchy itp to wyposażenie wnętrz...
Goral z Polski21:08, 9 maja 2014
Burmistrz pochwalił sie ze stan hali jest jego i Radnych wina? a kasiedza tam na co? pewnie dlatego by dach na glowe nikomu sie nie zawalil :)
fajnie ze targi nadal sa w NT ale stan Hali normalnie wstyd.
Wierząca20:28, 9 maja 2014
Takie targi , to rzecz potrzebna.Wiele można się nauczyć i wdrożyć w życie. Naprawdę dobra sprawa. A, tak na marginesie. Na takie imprezy każdy może przychodzić, nawet ksiądz ?!!
Ada z 8 klasy19:07, 9 maja 2014
Za wstęp należy w zębach mieć 3 zł od łba, parking też płatny. Czy kasiora służy za tacę dla księdza? Tak bez bluźnierstwa, po co ksiądz poświęca trzydniowe targi, najwyższy czas żeby święcił w każdy czwartek i sobotę na jarmarku, a jak wypadnie święto, to ma kasiorę w świątyni.
sss14:57, 9 maja 2014
co robi ksiądz przy wyłącznie komercyjnym charakterze imprezy? czy to nie jest przesada?
nowotarskim.,.,14:39, 9 maja 2014
Do ....... ... to nie burmistrz decyduje o tym czy sa ksieza zapraszani tylko organizatorzy podejrzewam ze jestes lewakiem jeszcze liceum albo w gimbazie i malo co wiesz :)
.14:19, 9 maja 2014
A ja dodam do komentarza "........" jedno. Czy nie wstyd robić targi budownictwa w obiekcie który sam woła o pomstę do nieba? A raczej o tę pomstę wołają władze które go do tego stanu doprowadziły.
Prawdziwy Polak14:05, 9 maja 2014
@........ Posyp głowę popiołem i leż krzyżem w kościele w ramach pokuty, bo bluźnisz bracie. Weź się też za jakąś pracę, bo z doświadczenia wiem że ludzie z nieróbstwa wypisują takie bzdety jak Twoje.
.............13:29, 9 maja 2014
Byłem,widziałem nic szczególnego.
Panie Burmistrzu mam do pana pytanie czy dalej zamierza pan na każde otwarcie zapraszać księdza w celu poświecenia?
Co to daje bo ja jakoś nie odczuwam różnicy może warto się zastanowić czy czy żyjemy w państwie kościelnym czy świeckim i nie robić tej całej szopki?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij