Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Jabłonka i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
14°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
18°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 48
Rain
16°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 74
Clouds
16°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.05.2014, 16:12 | czytano: 1809

Powiat i województwo wspierają integrację osób niepełnosprawnych

Wicemarszałek Wojciech Kozak i starosta nowotarski Krzysztof Faber podpisali dziś w Nowym Targu umowę na dofinansowanie projektu pn. „Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych”.

- Głównym celem projektu, który zostanie zrealizowany w 2014 r. jest integracja osób niepełnosprawnych oraz podejmowanie działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu. Na ten cel Powiat Nowotarski i Województwo Małopolskie przeznaczą po 25 000,00 zł - informuję służby prasowe Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Powiat nowotarski dofinansuje między innymi organizację XII Spartakiady Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju, która odbędzie się w miesiącu czerwcu, a w miesiącach wrześniu i październiku zorganizuje Plener Malarski w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju oraz Małopolski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Nowym Targu. Partnerami Powiatu Nowotarskiego zaangażowanymi w realizację projektu są: Komitet Organizacyjny XII Spartakiady w Rabce-Zdroju, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Nowym Targu oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Chatka” w Nowym Targu.

Ponadto w miesiącu wrześniu w ramach projektu będzie miała miejsce prezentacja filmów o tematyce, problemach i życiu ludzi niepełnosprawnych oraz zorganizowane zostaną Dni Otwarte w ŚDS „Promyk” oraz w PSOUU „Chatka”.

- To dla nas ważny projekt. Wiedza dotycząca środowiska osób niepełnosprawnych jest wciąż zbyt mała, a pełna integracja możliwa jest głównie dzięki wzajemnemu poznaniu. Dlatego w ramach projektu skoncentrowaliśmy się na realizacji działań ukierunkowanych na prezentację umiejętności między innymi sportowych i artystycznych osób niepełnosprawnych - powiedział starosta Krzysztof Faber.

Źródło: materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
niepełnosprawny_zawiedziony22:17, 13 maja 2014
pierwsze słyszę żeby coś robili w NT dla niepełnosprawnych, wiem jak działa to w Krakowie, tutaj chodzi o głosy wyborców - bo wśród osób pełnosprawnych będą mieli problem z poparciem więc szukają gdzie indziej wyborców, nie dajcie się nabrać na kiełbasę wyborczą i zobaczcie sobie jak w innych miastach funkcjonuje pomoc dla niepełnosprawnych.....
joka20:23, 13 maja 2014
jak zawsze -ida wybory-integracja modny temat tylko dlaczego niepełnosprawni zawsze na boku -dajmy ich na czołówkę -to takie modne!!!!!!!
uj17:08, 13 maja 2014
znowu se podpisali cosi tam, przekazali, uściskali a potem kawusia itp. czy nie można coś zrobić bez tego całego cyrku? widac nie można bo wybory a nie ma to jak być przy korycie - już nie handel jest intratniejszy od pracy tylko dostęp do żłoba
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij