Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.05.2014, 12:11 | czytano: 7375

Doniesienie na "Żółwika"

NOWY TARG. Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wpłynęło doniesienie, jakie młoda kobieta złożyła przeciwko 24-letniemu, choremu psychicznie mężczyźnie, znanemu jako "Żółwik". Kobieta zarzuca mu naruszenie nietykalności cielesnej, agresywne zachowanie i nachalne postępowanie.

Zawiadomienie to, jak informuje zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś, wpłynęło po serii artykułów na temat ataków chorego mężczyzny na młode kobiety na terenie Nowego Targu. Śledczy zamierzają wszcząć w tej sprawie postępowanie karne z urzędu i jeszcze raz zbadać stan psychiczny mężczyzny. Trzy lata temu był on badany w podobnej sprawie, i choć biegli psychiatrzy stwierdzili, że jest niepoczytalny i nie może odpowiadać za swoje czyny, to uznali, że nie jest na tyle niebezpieczny, żeby go odizolować od społeczeństwa.

Z ostatnich relacji wynika jednak, że "Żółwik" coraz śmielej zaczepia młode dziewczyny na ulicach miasta. Bywa, że używa wobec nich przemocy. Na policję zgłosiło się już sześć kobiet.

Prokurator Zbigniew Gabryś informuje, że w ramach postępowania prokuratura sprawdzi, czy od tamtego czasu stan chorobowy młodego mężczyzny uległ zmianie np. pogorszył się i czy istnieje potrzeba skierowana go na przymusowe leczenie w warunkach zamkniętych.

r/
najnowsze informacje
komentarze
zła14:27, 22 maja 2014
Do Piotr,zgadzam sie z Tobą,już nie mogę słuchać biedny żółwik,żal go,nie żal tylko na leczenie,jak żałującemu coś zrobi to w tedy zrozumie,a w szpitalu rotawirus
Piotr10:31, 22 maja 2014
Już się ludziska litują nad nim jaki on to biedy, nie biedny... czyja wina? A no rodziców oczywiście, ten proceder trwał jeszcze przed czasem nim osiągnie pełnoletność. Dlaczego rodzice nic z tym nie robili? Nie wysyłali go na leczenie? A jeśli tak było, dlaczego nie pilnowali jego zachowania?

Każdy człowiek niepoczytalny stwarza zagrożenie wobec innych ludzi jak i samemu sobie. Dlatego powinno się leczyć takie coś, a nie pozwalać łazić sobie gdzie się podoba i robić co się podoba. Nie przemawiają do mnie żadne komentarze typu: "Dajcie mu spokój, on chory jest..." Co mnie to obchodzi? Skoro jest chory to niech się leczy, a skoro jest niepoczytalny niech rodzice za niego odpowiadają. Za niego i za jego czyny. Jeżeli nie chcą, to niestety, ale dla dobra innych trzeba go zamknąć w zakładzie. Wygoda jednostki nie może być kosztem kilkunastu-dziesięciu osób.
guru z muru23:59, 21 maja 2014
no i gites - tak powinno być
dw23:07, 21 maja 2014
Szkoda chłopaka, jest chory, trzeba mu pomóc, a nie przezywać, zaczepiać i śmiać się z niego. To nie jego wina, że ma taką a nie inną chorobę. Nie zmienia to oczywiście faktu, że sama osobiście również się go obawiam. Zaczepił mnie kiedyś w autobusie, pech chciał, że nie było w nim nikogo oprócz nas i kierowcy. Serce miałam w gardle... Jednak muszę przyznać, że był miły. Zapytał o coś, odpowiedziałam mu, gdy przejeżdżaliśmy obok kościoła przeżegnał się, a kiedy wysiadał podniósł rękę w geście pożegnania. Także chyba nie jest aż tak bardzo niebezpieczny i nieobliczalny jak go opisują w tych artykułach. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie otrzyma pomoc, a w razie potrzeby trafi na oddział.
zabka20:41, 21 maja 2014
do radykalny to co ty robisz na wolnosci?
micki day19:34, 21 maja 2014
@ ciekawska
dokładnie masz rację. Linczowanie medialne chłopaczka jest totalnie nie na miejscu. Nie portal internetowy jest do załatwiania takich spraw a tym bardziej nazywanie go tak.
ciekawska18:30, 21 maja 2014
wkurza mnie nazywanie tego młodego chłopaka tym durnym pseudonimem. On funkcjonuje w kolezenskich kontaktach, w oficjalnych komunikatach chyba mozna to zastapic wieloma innymi okresleniami?
Np. młody mezczyna, chory psychicznie chłopak, chory psychicznie mezczyzna, etc. Żółwik i żółwik.
Ja wspolczuje wszystkim pokrzywdzonym, mimo, że chłopaka znam i osobiscie krzywdy mi nigdy nie zrobil,wrecz przeciwnie - mowi mi zawsze dzien dobry, ale rozumiem oburzenie pokrzywdzonych no i strach też. CIagle jestesmy jednak ludzmi i jakas kultura nas obowiazuje (moze powinnam to zdanie napisac bardziej pod porzednimi artykulami).
Oby pobyt w szpitalu przyniósł mu poprawę. Duzo sily dla rodziców.
anarchista18:11, 21 maja 2014
do małgorzata - co ty z Marsa jesteś ? skorupa i cztery łapy i główka.
radykalny Benek18:03, 21 maja 2014
Bardzo dobrze !

Miejsce chorych psychicznie jest w izolatce.
Autor nie znany15:55, 21 maja 2014
Żółwik to spoko gość
Sprawiedliwy15:43, 21 maja 2014
niech tylko sprobuje dotknac kogos zmojej rodziiny...
zakochana14:54, 21 maja 2014
biedny Rzufik...
Dziewczyna14:40, 21 maja 2014
Oczywiście że istnieje potrzeba odizolowania tego wariata...
Policja zajmie się sprawą dopiero wtedy, gdy kogoś napadnie z nożem i zadźga...
Porażka.
Wojtek14:16, 21 maja 2014
Niewinniontka!? Musiały aż skarżyć i donosić!
małgorzata12:39, 21 maja 2014
jak żłówik wygląda?
Rozum12:14, 21 maja 2014
Niech go na leczenie dadzą a nie chodzi po mieście i zaczepia ludzie!!!1
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij