Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.05.2014, 11:41 | czytano: 4469

Pożegnanie komendanta Kani

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyło się dziś uroczyste pożegnanie zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Kazimierza Kani, który odszedł na emeryturę.

Ostatnie spotkanie komendanta z policjantami i pracownikami jednostki oraz zaproszonymi gośćmi z innych służb oraz samorządowców rozpoczął podinsp. Zbigniew Domalik Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu. W podziękowaniach dla komendanta za - jak podkreślił - cztery lata efektywnego kierowania nowotarską komendą, komendant podkreślał przede wszystkim zapał do pracy i skuteczność w zwalczaniu przestępczości. Oprócz ciepłych słów i zapewnieniu o pamięci komendant usłyszał również życzenia samych sukcesów.

Mł. insp. Kazimierz Kania pracę w policji rozpoczął w 1990 roku w Komisariacie Policji w Jordanowie. W 1997 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a rok później został komendantem Komisariatu Policji w Jordanowie. Absolwent Wydziału Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Świętokrzyskiego. W 2000 roku został przeniesiony do pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu, a w 2004 roku został Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego. 9 czerwca 2010 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Nadzorował pracę pionów Prewencji oraz Ruchu Drogowego.

Źródło: KPP Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pietrek13:38, 24 maja 2014
@obserwator
BRAWO.
Mi się nie chciało szukać i z człowiekiem przekomarzać.
Jednak chyba nic wspólnego (F-16) z służbami mundurowymi nie ma... :)
orle oko11:44, 24 maja 2014
Do sąsiada - "cudze widzicie, a swego nie znacie" - dlaczego przeoczyłeś starostę Fabera??? Czyżbyś w jego przypadku nie widział rozpoczętej kampanii wyborczej?
pietrek10:46, 24 maja 2014
@F-16
No po pierwsze - to stopnie w wojsku i w policji już równe nie są.
Po drugie - wątpię, by na takiej powiedzmy uroczystości pojawił sie przebieraniec a już napewno prędzej spodziewać się na ulicach Nowego Targu Papieża Franciszka niż podpułkownika z mandatownikiem czy notatnikiem.
Skoro już pozdrawiamy ,,starą falę" to pozdrawiam wszystkich co służyli w starym CSzMSLog w Grudziądzu ,,ZIMA 2000". Poligon Parski okopy na stojąco, biegi słoni... to było coś... :)
Obserwator10:45, 24 maja 2014
Do F16:
Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o rombie na rękawie, który jeżeli już to powinien być na olimpijce, która wyszła z użytku.

Do pietrek:
Słusznie zauważyłeś, że takie pagony nosi się w wojsku. POLICJA TO NIE WOJSKO!!!
obserwator09:02, 24 maja 2014
do F-16 niestety nie znasz tematu podaję Ci podstawę prawną: Rozporządzenie MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 20 maja 2009 r.
w sprawie umundurowania policjantów
§ 25. 1. Dystynkcje do ubioru: 1) służbowego i ćwiczebnego są wykonane haftem mechanicznym w kolorze srebrnym na pochewkach w kolorze granatowym; 2) wyjściowego i galowego są haftowane ręcznie bajorkiem w kolorze matowosrebrnym bezpośrednio na naramiennikach lub haftem mechanicznym w kolorze srebrnym na pochewkach w kolorze granatowym.
F-1622:44, 23 maja 2014
@pietrek
Doskonale znam temat f-16 i nie tylko ,a wieszanie plakatów na ścianie to było modne za czasów Gierka.Ja taniego fajansu nie uznaję. Powiem tak,że jak ja służyłem w armii to ty zapewne na stojąco pod szafę wchodziłeś,ale nie chcę być uszczypliwy w stosunku do Ciebie gdyż z reguły do każdego człowieka jestem nastawiony życzliwie i nie mnie go oceniać .Powiem tak za komuny stopnie wojskowe i stopnie dawnej MO były równe tzn. w wojsku był kapitan i w milicji był kapitan itd.Czyli według Twojej wiedzy wynika ,że Pan Kania to p.pułkownik, a nie mł.inspektor.Podaj podstawę prawną że takie dystynkcje są regulaminowe - dawniej tak lecz teraz nie.Pamiętaj że trzeba zwracać na to uwagę gdyż coraz więcej mamy przebierańców ,a mniej tych prawdziwych policjantów ponieważ dzisiaj mundur może każdy sobie kupić.To,że Pan Kania nosi gapę w klapie i służył w wojsku nie zaprzeczam bo być może te same poligony zaliczał co ja. Pozdrowienia dla wszystkich którzy służyli w 6 PDPD 16 bat szturmowym
ul22:41, 23 maja 2014
Błazenada-na to czas mają
IP22:24, 23 maja 2014
Ciekawe, ile razy się będą żegnać. Przecież odszedł na emeryturę w zeszłym roku...
d22:23, 23 maja 2014
stas!sie zjawił obronca komendanta
STAŚ21:11, 23 maja 2014
Ale podłapaliście temat.
pietrek19:41, 23 maja 2014
@fobia
,,trza się" było uczyć :) a nie rzucać w ,,radiowozy kamieniami"

@F-16
Jakbyś nie wiedział (nie wiem co masz wspólnego z F-16 - może masz plakat na ścianie) to takie pagony są dopuszczalne, wyszywane/haftowane. Tak jest w wojsku. Kania w wojsku najwidoczniej był bo zawsze chodził w mundurze z gapą na klapie. To dwie charakterystyczne rzeczy które można poznać u policjanta który odsłużył wojsko a nie tą dwunastomiesięczną przyzakładówkę w Piasecznie.
F-1619:04, 23 maja 2014
Do aa
Dalece jestem od tego żeby się czepiać stwierdzam tylko fakt dotyczący umundurowania Pana Kani reszta mnie nie obchodzi gdyż nie oni są dzisiaj w "tzw.Rolach głównych" Radzę szczegółowo zapoznać się z umundurowaniem policjantów bo jak na razie to bardzo słabiutko z wiedzy na ten temat.

Obecnie policjanci nie posiadają umundurowania galowego. Do czasu jego wprowadzenia obowiązuje formuła traktowania munduru wyjściowego (kurtka gabardynowa) ze sznurem galowym jako munduru galowego policjanta

Policjanci noszą sznur galowy podczas świąt (uroczystości) państwowych, resortowych, policyjnych i religijnych. Także w sytuacjach szczególnych (np. promocja, delegacje zagraniczne, ślub policjanta), jeżeli wyda takie polecenie (wyrazi zgodę) kierownik jednostki organizacyjnej Policji. W tej kwestii nie mogą samodzielnie podejmować decyzji. Sznur galowy ujednolicony dla danego korpusu może być noszony także przez pododdziały, które wykonują zadania służbowe w zakresie ceremoniału policyjnego lub w szczególny sposób kreują mundurowy wizerunek Policji (np. orkiestry, kompanie i posterunki honorowe). W tym rozumieniu funkcjonariusze orkiestr policyjnych i reprezentacyjnej (honorowej) kompanii Policji noszą sznury oficerskie bez względu na posiadany stopień. W przypadku wystąpień indywidualnych obowiązuje ich sznur galowy zgodny z korpusem.
sąsiad16:59, 23 maja 2014
oczywiście maziorz musioł być , kampania rozpoczęta
ciekawski16:33, 23 maja 2014
Nikogo na fotkach nie widziałem z oficerów aktualnych Ruchu Drogowego - czyżby jakieś niesnaski ????
fobia16:15, 23 maja 2014
24 lata popracował. to i tak długo, jak na ich standardy, szacun. Ja mam 35, od 15 lat pracuję, czeka mnie jeszcze 30. Kurde blaszka, trza było iść do mundurowych.
aa15:03, 23 maja 2014
Do F-16 : (...) "POZA TYM WSZYSTKO OK." Jesteś pewien? To jak już się tak czepiamy to gdzie reszta ma sznury galowe oficerów? Z wyłączeniem strażaków i 2 aspirantów??
ksiąc14:19, 23 maja 2014
Pozegnanie ,powitanie ordery ,awanse ci to sie potrafia bawic.
RBK13:02, 23 maja 2014
Dobrze że przynajmniej są zdjęcia bo tak to bym Kazik zapomniał jak wyglądasz.Pozdrowienia z RBK
F-1612:13, 23 maja 2014
KORPUS OFICERÓW STARSZYCH POLICJI I STOPIEŃ MŁODSZEGO INSPEKTORA REGULAMINOWO WIDOCZNY POWINIEN BYĆ NA GRANATOWYCH PAGONACH U PANA KANI WIDZĘ BRAK TAKICH PAGONÓW POZA TYM WSZYSTKO OK.
Wszystkiego najlepszego na emeryturze - pozdrawiam!
klklklklk12:11, 23 maja 2014
Śmiechu warte, naprawde!!! on juz dawno powinien byc zwolniony a nie zegnany jak jakis bohater. PORAŻKA
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij