Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Szczawnica i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
25.05.2014, 11:00 | czytano: 3541

Radni pytają o ścieżki rowerowe. UM odpowiada: "wszystko zgodnie z planem"

arch. Podhale24

NOWY TARG. - Rozbudowa ścieżek rowerowych w Nowym Targu i okolicach jest wielką szansą dla naszego Miasta na stworzenie atrakcji turystycznej, która będzie przyciągała gości do stolicy Podhala oraz będzie zachęcała do aktywnego wypoczynku jej mieszkańców - przypomina Michał Glonek.

Radny w pisemnej interpelacji do władz miasta poprosił o przedstawienie koncepcji doprowadzenia ścieżki rowerowej pod szlaki gorczańskie. Przypomniał, że w połowie maja br. prezydent podpisał ustawę umożliwiającą budowę ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. - Czy w związku z tym plan rozbudowy ścieżek w naszym mieście ulegnie modyfikacji? Czy zostaną wprowadzone korekty przebiegu tras np. na odcinkach sąsiadujących z ulicą Bulwarową i niebezpiecznym skrzyżowaniem przy rondzie im. J. Tischnera? Czy zostaną podjęte prace umożliwiające połączenie ścieżki w okolicach ul. Waksmundzkiej ze szlakiem rowerowym biegnącym z Waksmunda nad Zalew Czorsztyński? - pyta radny Glonek i prosi o przedstawienie kalendarium prac nad budową połączenia ścieżki od mostu na „zakopiance” do Boru za dawnym NZPS "Podhale".

W odpowiedzi Urząd Miasta stwierdza: "w roku 2014 i 2015 realizowane będą ścieżki rowerowe zgodnie z przyjętą Wieloletnią Prognozą Finansową. Korekty i modyfikacje przyjętych zadań prowadziłyby do przesunięcia realizacji ścieżek na kolejne lata. Obecnie projekt jest w fazie ogłaszania przetargów. W czerwcu planowane jest podpisanie umów na realizację robót budowlanych obejmujących swoim zakresem również połączenie ścieżki od mostu na „zakopiance” do Boru za byłymi NZPS. W zależności od ofert, wraz z umowami uzgadniane będą harmonogramy robót w podziale na lata 2014-2015, z którymi będzie można się zapoznać w Wydziale Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Adam22:00, 20 lipca 2014
Bardzo kibicowałem powstaniu ścieżki Waksmund - Knurów. Zrobiono sobie jednak kpine za ponad 200 000 zł. Wydano kasę na znaki które różne "gnojki" przestawiaja w różne miejsca i kierunki. Zrobiono mega tablice informacyjne + niezłą wiatę koło Łopusznej, kupili rowery, kaski tylko że duża część trasy to SYF którym się nie da jechac. Takie coś ma integrować stosunki polsko - słowackie ??? Slowak jakby przyjechał się taka ścieżką to raczej by się poknął w czoło. Wysypano grube luźne kamienie albo zostawiono to co ubili rolnicy lub rozjeździli do brei. Zamiast zrobić coś mądrze co będzie służyło raczej skupiono sie na dorobieniu teorii i zmarnowaniu pieniędzy.
Colombo20:41, 29 maja 2014
TAK, dla ścieżek rowerowych.
Wolowaty ze Skrzypnego19:25, 29 maja 2014
Czyje to są nogi,jeszcze raz się pytam?
Orawa07:21, 29 maja 2014
Oby tylko powstawały nowe ścieżki rowerowe. Dobrze by też było gdyby łączyły się, tak aby można nimi było gdzieś dojechać. Nie tylko pod sklep ale również do sąsiedniej miejscowości czy też do innego powiatu i województwa. Trzymam kciuki za realizacje projektów związanych ze ścieżkami rowerowymi.
olo17:08, 28 maja 2014
Brak znakow ostrzegawczych na sciezkach rowerowych o przecinaniu sie z drogami lokalnymi n.p droga N.Targ Zaskale.Brak tez znakow ostrzegawczych na drogach lokalnych o przecinaniu ich przez sciezki rowerowe.Na zapleczu stacji benzynowej w Rogozniku sciezka rowerowa powinna byc odgraniczona od drogi lokalnej barierami bolatwo tam bedzie o wypadki z powodu slabej widocznosci dla rowerzystow jadacych w strone N.Targu i samochodow poruszajacych sie po sciezce rowerowej.
lolo14:18, 27 maja 2014
czyje te nóżki takie ładne?
jaga08:34, 26 maja 2014
a moze radni spytają gdzie jest chodnik obiecany po tragedi na niwie
!!!00:06, 26 maja 2014
Jeżeli prawdą jest to co jest na początku tego artykułu ..."Rozbudowa ścieżek rowerowych w Nowym Targu i okolicach jest wielką szansą dla naszego Miasta na stworzenie atrakcji turystycznej, która będzie przyciągała gości do stolicy Podhala oraz będzie zachęcała do aktywnego wypoczynku jej mieszkańców - przypomina Michał Glonek"..., to przypomnieć warto, że rower nie jest atrakcja turystyczną, a to każdy fachowiec od turystyki wiedzieć powinien. TANIA AMATOIRSZCZYZNA BEZ POJĘCIA O ATRAKCJACH TURYSTYCZNYCH
Orawiok22:21, 25 maja 2014
Popieram budowę ścieżek rowerowych. Mam nadzieję, że ścieżka z Rogoźnika będzie poprowadzona dalej również w stronę Jabłonki.
ja21:09, 25 maja 2014
"Przypomniał, że w połowie maja br. prezydent podpisał ustawę umożliwiającą budowę ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych".... a w Urząd Miasta zbudował ścieżki rowerowe po wałach przeciwpowodziowych rok wcześniej, Czyżby w UM pracowali jasnowidze???
mwm16:19, 25 maja 2014
Można by przedłużyć ścieżkę rowerową po wałach przy ulicy Kokoszków, pod Samorody i dalej w stronę Waksmunda. Tam i tak całą przyrodę rozjeżdżają motorami, a rowery przecież są ekologiczne i nikomu by to nie przeszkadzało. Byłby tylko jeden problem na początku bulwarów można by się zderzyć z autem wyjeżdżającym, czy wjeżdżającym po bulwarach od rodziny burmistrza.
Brawo ?16:10, 25 maja 2014
Ta organizacja, w urzędzie, nie jest wkurzająca, ale nudna?!! Mówią tak, za tyle lat rządzenia MAŁPA by się nauczyła. Nauczyła by się współpracować z gminem. Bo jak stare powiedzenie mówi : dobra rada i od dziada!!! Należy nauczyć się słuchać!!!!!!!!!!
fan sciezek rowerowych15:35, 25 maja 2014
Kiedy zostanie naprawiony odcinek sciezki pod mostem na Bialym Dunajcu? Gratulacje dla projektanta ktory nie zaprojektowal solidnego muru oporowego!!! Teraz zamiast jazdy mamy barierke i zakaz przechodzenia, o jexdzie na rowerze nie wspomne. Pod drugim mostem na zakopiance tez porwalo barierki, znak i uszkodzilo asfalt.... Czy tak duzo trzeba zeby przewidziec podtopienia sciezek? Bo na naprawe zapewne pieniadze sie znajda-Nasze pieniadze podatnikow....
kolarz15:06, 25 maja 2014
-- już podpisany jako rowerzysta zasygnalizował palący problem wyjazdu koło skalnego dworku na zakopianke przecież pobocze tam prawie nie istnieje dojście do pasów to survival -- koło ścieżki do kładki na lotnisko też pasowałoby chociaż pół metra wysypać żwirem aby piechórzy mogli swobodnie przejść
wstyd przyznać się do NT14:14, 25 maja 2014
Glonek, jak chcesz "gości" w NT to zadbaj żeby turyści z Turbacza nie musieli lecieć na piechotę klnąć w niebogłosy że lepiej było zejść do Rabki! W weekendy gdy w górach duży ludzi autobusy w ogóle nie jeżdżą!

Z resztą, przykład "4". Godzina 16:45, przystanek Szaflarska CPN. W internecie napisane jest autobus jedzie na Kowaniec a na rozkładzie... RYNEK!! To jest ewidentnie robienie sobie jaj z mieszkańców i turystów którzy chcą dostać się na Gorczańskie szlaki.
Po drugie kto to wymyślił żeby pętla była koło kościoła zamiast podjechać dalej pod Długą Polanę? Zyskają turyści, narciarze. Ale nie... w NT wszytko na opak i wbrew temu czego ludzie oczekują.

Ścieżki tak samo, pod UG NT ścieżka to fikcja, tak samo ścieżka powinna być na całej długości Alei Tysiąclecia i Kolejowej czy Szaflarskiej z USZANOWANIEM rowerzysty aby w końcu dało się po ludzki przejechać miasto rowerem. Bo teraz zostaje jedynie auto. MZK nie liczę bo to jeździ tak żeby kierowcom pasowało a nie pasażerom gdy na linii na dzień 5 autobusów a połowa skrócona do Rynku
fakty ludzie pieniądze14:09, 25 maja 2014
@ rowrzysta
100% racji. Bylejakość na każdym kroku. Byle co się zrobi i Nowotarżanom nakazują się cieszyć że cokolwiek UM zrobił bo równie dobrze mógłby nie zrobić nic. To jest czysta komuna, zacofanie. 100 lat za... w sumie już nie ma czego co jest bardziej zacofane niż Nowy Targ
kłótliwy facet13:36, 25 maja 2014
No to znowu kłótliwy burmistrz ze swoimi klakierami wyskoczy z zebami do radnego. Ten to nic nie zrobi tylko kłócic się z ludzmi i sprzeciwiać każemu. A jak nie on osobiście to wypuszcza marionetki ze swego stada. Tak kłótliwego człowieka wybrali i tylko się sprzeciwia mieszkańcom.
Biker13:09, 25 maja 2014
Ścieżki są super, im więcej tym lepiej! :)
Żeby jeszcze ludzie trochę się ucywilizowali i szanowali innych użytkowników ścieżki, chodzili/jeździli gęsiego a nie "ławą" blokując całą szerokość ścieżki.
Ławka11:54, 25 maja 2014
dajcie spokój już z nowymi trasami, jest ich pełno, teraz trzeba wstawiać ławki i stoły koło ścieżek zeby była na czym odpocząć
BMX11:47, 25 maja 2014
zamiast chodników będą drogi dla rowerów , po których albo jakieś autko zaparkuje, (UGNT) lub piesi urządzą sobie pogawędkę,
rowrzysta11:37, 25 maja 2014
przecież w tym mieście nikt nad niczym nie panuje, nie ma żadnej idei, pomysłu, strategii. niech te urzędasy z burmistrzami i strategiem pojadą na hel zpbaczyć jak ściezka rowerowa powinna wyglądać - w nt jest syf, kurz albo błoto i tu trochę tam trochę i nic się z niczym nie łaczy ani nie ma celu
...11:31, 25 maja 2014
Wały już dawno powinny się stać eleganckimi bulwarami z oświetleniem, kamerami, ławkami. Tak żeby były miejscem spacerowym a nie spotkań miejscowych meneli czy miejscówką młodzieży z centrum gdzie mogą spokojnie "pomelanżować".
konio11:29, 25 maja 2014
To jest symboliczne zdjęcie. Zwycięzców kolejnych etapów na mecie witają piękne dziewczyny, stają po jego bokach i całują w policzki. Ten mały ma stworzone warunki do rozwoju sportowego. Dziewczyny już są, rower jest, ścieżki powstają :))))
rowerzysta11:24, 25 maja 2014
a co z już istniejącymi , wyjazd w okolicach opel marimex woła o pomste do nieba ,trzeba prowadzić rower poboczem drogi do pasów na Podtatrzańską , przy dużym nasileniu ruchu to rosyjska ruletka !!!
xyz11:08, 25 maja 2014
ale nogi ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij