Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.05.2014, 12:10 | czytano: 5561

Rabczańscy nożownicy na wolności. Ofiara: "Chodzi po ulicach, a groził, że mnie zabije"

RABKA-ZDRÓJ: W uzdrowisku rośnie strach po dwóch napadach z nożem, do których doszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oburzenie wywołuje fakt, że obaj nożownicy są na wolności, mimo iż w jednym przypadku doszło do usiłowania zabójstwa.

12 maja, w biały dzień, pod blokiem na osiedlu Orkana 23-latek ugodził nożem siedem lat starszego mężczyznę. 30-latek miał ranę kłutą podudzia i w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Nożownik uciekł i został zatrzymany przez policję dopiero po kilku dniach. Ale po usłyszeniu zarzutów został zwolniony. Policja nie wnioskowała o areszt dla niego, bo według rzecznika nowotarskiej policji st. asp. Romana Wolskiego, wpływ na to miały niejasne zeznania, jakie złożył pokrzywdzony. Mężczyzna nie umiał sobie przypomnieć wielu szczegółów zajścia, bo sam, w chwili gdy do niego doszło, był pijany - miał ok. 3 promili alkoholu.

Niespełna tydzień później, wieczorem 18 maja, na terenie centrum handlowego Manhattan, 16-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju wdał się w bójkę i zaatakował nożem 29-letniego rabczanina. Zajście mogło skończyć się tragicznie, bo napastnik chciał swojej ofierze wbić nóż w brzuch. Na szczęście ostrze zatrzymało się na pasku od spodni. W trakcie szamotaniny, która się wywiązała, 16-latek pociął 30-latkowi nogę i plecy - w sumie zadał mu sześć ran kłutych i jedną ciętą.

Nastoletni nożownik, jak się okazało, uciekł z placówki wychowawczo-opiekuńczej znajdującej się na terenie Nowego Sącza, w której przechodzi resocjalizację po wcześniejszych wybrykach i wykroczeniach. W związku z tym, że był poszukiwany, po zatrzymaniu wrócił do ośrodka. Jak się okazało - nie na długo, bo znowu z niego uciekł i w ostatnich dniach był widziany na ulicach Rabki-Zdroju.

Zbulwersowany tym faktem jest ugodzony nożem 30-latek. - Te człowiek powinien siedzieć w więzieniu za usiłowanie zabójstwa, a nie chodzić swobodnie po ulicach miasta - mówi w rozmowie z Podhale24.pl. - Boję się o siebie i o swoją rodzinę, bo od dawna groził mi, że mnie zabije. Dochodzą mnie słuchy, że jest szykowany odwet. Policja wie, że uciekł i nic nie robi. Ludzie boją się zeznawać, bo nożownicy wychodzą na wolność. Nie rozumiem postępowania policji i prokuratury.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targ st. asp. Roman Wolski przyznaje, że policja otrzymała informację, iż 16-latek wrócił do Rabki-Zdroju, ale nic nie może zrobić. - Mamy związane ręce. Żebyśmy mogli go zatrzymać, musimy mieć zarządzenie Sądu Rodzinnego o przymusowym doprowadzeniu go do ośrodka, bez niego, jeśli 16-latek nic złego nie zrobi, nic nie możemy zrobić.

- 16-latek nie podlega zwykłej procedurze. Musi mieć co najmniej 17 lat, żeby odpowiadać jak dorosły - wyjaśnia Zbigniew Gabryś, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu.

- Na co czekają, aż kogoś zabije? - pyta rozżalony 30-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju.

Śledczy rozkładają bezradnie ręce. Zdaniem prokuratora Gabrysia skutecznym wyjściem byłoby zamknięcie 16-latka w zamkniętym zakładzie poprawczym, z którego nie mógłby uciec.

W Rabce-Zdroju panuje pogląd, że wszystko zaczęło się do sprawy Dawida M., który w Andrzejki ubiegłego roku śmiertelnie zadźgał nożem 20-letniego nowotarżanina pod klubem ADHD w Nowym Targu. Od tego czasu w uzdrowisku doszło już co najmniej dwukrotnie do bójek z udziałem noża. Komentatorzy są zdania, że w środowisku młodocianych przestępców noszenie przy sobie noża mogło stać się modne, a sam zabójca Dawid M. mógł się stać w tym środowisku swego rodzaju wzorem do naśladowania.

r/
najnowsze informacje
komentarze
swiadek zajscia00:12, 10 czerwca 2014
Wtamy w polskiej rzeczywistosci gdzie ludzie nie maja co robic i sadza od sadu jest sedzia i Bog pierwsze posluchajcie dwoch stron a pozniej sadzcie robienie z igly widly.....
kiks16:02, 29 maja 2014
Zapominacie janeczki,ze najwieksza wsią na Podhalu jest Nowy Targ,więc nie porównujcie do tego Rabki,Nowy Targ jest the best bo nawet najwieksze dni bata na Podhalu ma,to jest dopiero folklor.
klasyka00:01, 28 maja 2014
Jak ludzie nie wezmą się sami i nie zadbają o swoje bezpieczeństwo to czeka nas plaga rozbojów i agresji ulicznej na ludziach którzy ciężko pracują i mają prawo do bezpieczeństwa. Gdzie ta polityka prorodzinna gdzie zwykły obywatel zaczyna się bać o siebie a co dopiero o swoje dzieci.
portier14:17, 27 maja 2014
Jakie prawo takie Państwo jaka POLICJA takie bezpieczeństwo.
Lola09:47, 27 maja 2014
A ten 16 latek to z Rabki, że znowu tutaj powrócił ???/ Współczuje - kogoś takiego wychować. Wstyd rodzice !!!!!
MIEJSCOWY09:33, 27 maja 2014
Chodzą z NOŻAMI SZCZYLE BO WIADOMO TAKI TO NA PIĘŚCI SOBIE NIE DA RADY A CO RODZICE TYCH BANDYTÓW JAK ZAJMUJĄ SIĘ SWOIMI POCIECHAMI PATOLOGIA TYLKO PIWO W NOCY POD BLOKAMI WRZASKI GDZIE POLICJA PEWNIE MANDATUJĄ STARCÓW PO MIKOŁAJEM
aaa08:38, 27 maja 2014
Bo Policja tylko czai się w krzakach wypatrując "szybkiego kierowcy" w miejscu baaardzo widocznym albo karaniu przechodniów jeśli nie przechodzą na przejściu dla pieszych przez jezdnię na której samochody jeżdżą z częstotliwością 1 na 10 min.
Pozdrawiam POLICJĘ
Rab.08:24, 27 maja 2014
A gdzie nasze odważne policjanty Pan A. i Pan P .
rozgoryczona08:14, 27 maja 2014
Rabka Miasto Dzieci :) gratulacje dla służb

niedługo popadną ludzie w taką paranoję że przestaną z domu wychodzić
ja ty on00:14, 27 maja 2014
rowerzystę po pijaku zamknąć a zabójce wypuścić. Polska to dziki kraj
uderz w stół21:53, 26 maja 2014
Czy nasz policja cokolwiek może? Tak,może. Siedzieć ,pierdzieć w stołki i wypatrywać szybkiej emeryturki za nasze pieniądze.
D*** JAŚ20:17, 26 maja 2014
Panie Rzeczniku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu st. asp. Romanie Wolski. Nie bardzo rozumiem z kogo swoją wypowiedzią chce pan zrobić "wała"?
Jest wyraźnie napisane, że "Nastoletni nożownik, jak się okazało, uciekł z placówki wychowawczo-opiekuńczej znajdującej się na terenie Nowego Sącza, w której przechodzi resocjalizację po wcześniejszych wybrykach i wykroczeniach". On nie był na urlopie ani na przepustce. Jego pobyt poza ośrodkiem był nielegalny. Więc dlaczego pan opowiada takie bzdury, że musicie mieć zarządzenie sądu rodzinnego o przymusowym doprowadzeniu do ośrodka. Przecież zarządzeniem tegoż sądu on już tam został osadzony. Jeżeli z więzienia ucieka przestępca to oczekujecie na ponowne polecenie sądowe na jego doprowadzenie? No, to TWORKI to przy tym wszystkim istne skupisko wybitnych intelektualistów.
bg17:14, 26 maja 2014
polecam oglądnąć sobie na youtubie taki krótki dokument Reporter Polski - Zwycięzca.

pozdrawiam.
tomek17:05, 26 maja 2014
Taka polska, taka nasza rzeczywistość!!! Jak cie napadnie taki s..r.... i zrobisz mu krzywde to idziesz siedzieć bez prawa do obrony!!! A gnój ci kose w plery wbije i chodzi po ulicach jak niewiniątko!!! Jego odpowiedzialność karna nie obowiązuje!!! Ale mamy Tuska i Kaczyńskiego to co sie ludzie dziwicie?!?!?! Chora władza, chore prawo i powoli zaraża się społeczeństwo!!!
nataszka16:16, 26 maja 2014
Ludzie litości! Policja jak zwykle nic nie może, nawet się im patrolować ulic po godzinie 22 nie chce. W jakim mieście MY żyjemy miasto strachu i wiecznej bezradności. Może jak ktoś z rodziny bezradnego policjanta "spotka się" z nożem nożownika wreszcie przestaną być bezradni...
ppf16:09, 26 maja 2014
Efekt bezstresowego wychowania Jedyna nadzieja że korwin wygra następne wybory i takim gnojkom zaserwuje publiczną chłostę nie pomoże to kamieniołom
WiesniakiWypadDoRabki15:14, 26 maja 2014
Wiesniacka Rabka probuje sie do Krakowa rownac wielcy gansgterzy hahaha patologia gorsza niz na suskiego
nowotarżanin15:14, 26 maja 2014
Ućpane buroki wzorują się na Krakowie.... Nowy Targ pamięta.
ROBII13:45, 26 maja 2014
Jedynie kto tutaj zawodzi to organy śćigania.
obiektywna stąd13:41, 26 maja 2014
Żeby odpowiadać, musi mieć 17 lat, żeby atakować, zabić, może mieć 16, 15..... Policja nic nie może zrobić? Przecież też, do cholery, macie dzieci, rodziny, znajomych. Zadowala was ta "bezsilność"? Byle do szybkiej emerytury? Nie wstyd wam?
korwin pikke13:34, 26 maja 2014
W Nowym Targu też? się wyposzcza bandytów tak że żadna nowość. Czekac az dojdzie do tragedii.
wtf13:32, 26 maja 2014
K@#$%a gdzie my żyjemy!!!??? POlicja ma "związane ręce" .... niedoszły morderca na wolności...grozi ofierze a wy frajerzy nie możecie nic zrobić??? Jaja sobie robicie? Na 48h go, wypuścić , znowu na 48..i tak do skutku aż debilna prokuratura załapie że jest dla NORMALNYCH ludzi a nie dla bandytów.
fan politycznej propagandy13:26, 26 maja 2014
mistrzostwo świata!!!!!!!!!!

do więzienia zamyka się ludzi, którzy w obronie własnej zabiją napastnika i są surowo karani, a na wolność wyszcza się gościa, który rani swoją ofiarę nożem i grozi że ją zaboje... k**!!! gdzie ja żyje????????????????
Ko13:21, 26 maja 2014
a karolek winowajca za granicą
Masakra13:18, 26 maja 2014
Witamy w Polsce gdzie normalny czlowiek ma mniejsze prawa niż bandzior
taj12:57, 26 maja 2014
Publiczna kara chłosty dla rodziców i małego gnojka.
P.12:48, 26 maja 2014
Nożownicy dźgają ludzi i chodzą sobie bezkarnie i nikt z tym nic nie robi a żółwika to wszyscy do wierzenia chcą wysyłać... Dramat....
Junior12:16, 26 maja 2014
Patologia w Rabce. Zaczynaja sie wakacje to i turystow jakichs nastrasza.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij