Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.05.2014, 15:10 | czytano: 9613

Wicedyrektor zakopiańskiego szpitala zatrzymany pod zarzutem korupcji

Na polecenie Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Krakowie funkcjonariusze zatrzymali pod zarzutem korupcji Mariana P., zastępcę dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem, będącego jednocześnie ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

- Zatrzymanemu w dniu wczorajszym Marianowi P. przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym art. 228§3 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności). W trakcie przesłuchania nie przyznał się i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł i zakaz opuszczania kraju, zawieszenie w pełnionych czynnościach służbowych Zastępcy Dyrektora Szpitala i Ordynatora Oddziału. Z uwagi na etap postępowania nie podajemy bliższych informacji dotyczących wyjaśnień podejrzanych - informuje Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

W sprawie zatrzymany został również Leszek K., były funkcjonariusz Komendy Głównej Policji w Warszawie. - Leszkowi K. przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej art. 231§2 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności). W trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł i zakaz opuszczania kraju - informuje prok. Hnatko.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Barbara11:48, 5 czerwca 2014
SUPER SPOSÓB NA OSZCZĘDNOŚCI !!!!. Zamknąć wszystkich lekarzy i NFZ może hulać za nasze składki a i kasa państwowa się ucieszy. Co z nami pacjentami? LECZMY SIĘ PRYWATNE, PŁAĆMY LUB UMIERAJMY
POPIERAM BACIOK@01:54, 29 maja 2014
RACJA W 100%
baciok@23:00, 28 maja 2014
Coś te komentarze pochwalne jakieś w jednym stylu?. Przecież wiadomo że aby przyspieszyc operację trzeba iść prywatnie i nie czeka się na jakąś tam kolejkę z nfz. Mówią na mieście że przyspieszenie kolejki to koszt rzędu 5000- 6000 zł. Jest to proceder powszechnie stosowany oczywiście nie przez szeregowych lekarzy ale osoby piastujące stanowiska i decydujące o operacjach. Chwalący nierozumieją że ktoś może być dobrym fachowcem jako lekarz ale szują w białym kitlu w braniu wziątek od pacjentów.
Do Cezary22:16, 28 maja 2014
Napisałam ci *** ze trafiłam bez znajomosci!wiec nie wierze w postawione mu zarzuty
konwalia22:08, 28 maja 2014
konwalia
Drodzy pacjenci i rodziny chorych - najwyższy czas przerwać ten korupcjpogenny krąg, przestacie wręczać lekarzom łapówki, przestańcie płacić za to co wam się z racji ubezpieczenia należy. Obowiązkiem moralnym lekarza jest leczyć chorych, pomagać każdemu, kto pomocy medycznej potrzebuje. Lekarze za swoją pracę na rzecz chorych otrzymują stosowne wynagrodzenie. W przypadku zakopiańskich lekarzy wynosi ono około 20 tys. miesięcznie.Na tej chociażby podstawie macie prawo domagać się opieki lekarskiej na jak najwyższym poziomie, bez dodatkowych kosztów (łapówek). Czas na zmiany - musicie zacząć od siebie.
sarniak21:54, 28 maja 2014
Czyż to nie to samo jak u nas w gminie na Orawiepracownik gminy łupi od ludzi po5000złotych za odbior budynku pytałem w Nadzorze ,
cezary20:39, 28 maja 2014
@ nowotarżanka:
OK, zróbmy taki przepis że za każdą jedną udaną operację lekarz ma prawo popełnić jakieś przestępstwo. Wyleczył Pani tatę - wolno mu za to dokonać przestępstwa gospodarczego raz, wyleczył Pani męża - wolno mu za to ukraść coś z pieniędzy budżetu państwa przeznaczonych na działalność szpitala (reprezentował szpital, dał mu renomę bo operacja się udała, ludzie chwalą jego i szpital, więc wolno mu coś z budżetu tego szpitala sobie ukraść, coś z państwowych pieniędzy może się mu do rączek przylepić). Wyleczył Pani babcię więc niech sobie zagarnie, (na lewe recepty na ten przykład - zmyślam żeby sprowadzić Pani argument o tym że to świetny lekarz do absurdu) z jakieś pół miliona złotych z NFZ. Czy o to Pani chodzi gdy jak mantrę powtarza Pani że to świetny lekarz? Nie za źle przeprowadzone operacje prokuratura postawiła mu zarzuty tylko za przestępstwo o charakterze korupcyjnym i do tego wątku proszę się odnosić w swoich następnych komentarzach, a nie zanudzać wszystkich litaniami kogo to jeszcze z Pani rodziny ten lekarz świetnie wyleczył.
Warsszawiak Jacek18:17, 28 maja 2014
Doktor Marian P.to wspanialy ,niebywale kompetentny lekarz i Czlowiek.Leczylem w zakopianskim szpitalu polamana w wielu miejscach w wyniku wypadku reke spotkalem sie z niewiarygodna kompetencja i zyczliwoscia P.Ordynatora.Nikt na oddziale ortopedii nigdy nie dal mi do zrozumienia ,ze oczekuja jakiejkolwiek nielegalnej wdziecznosci.Nalezy dodac ,ze jestem mieszkancem Warszawy i znam stosunki panujace w tutejszych szpitalach,gdzie za kazda czynnosc personel oczekuje wdziecznosci.Absolutnie nie wierze w wine P.doktora Mariana P.
pacjent16:52, 28 maja 2014
Takie rządy ..... Połozyli interne i kardiologię w Nowym targu teraz zabrali się za Ortopedię w ZAkopanem. Nie dość , że długie kolejki to niszczy się wybitnych specjalistów Ale nosił wilk razy kilka ......
nowotarżanka16:25, 28 maja 2014
do brat Bolka
Nie mierz innych swoją miarą. To takie płytkie.
Władzia14:37, 28 maja 2014
Jest wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu bardzo go szkoda nie chce mi sie wierzyć w takie podejrzenia
Stop Korupcji13:23, 28 maja 2014
Co do lekarza Mariana P. to nie wiem, ale CBA powinno się szczególnie zainteresować Wydziałem Budownictwa i Architektury w Starostwie Powiatowym w Zakopanem i jednocześnie UM Zakopane w kwestii zmian w planach zagospodarowania na potrzeby inwestorów i deweloperów. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zakopanem też powinni dobrze prześwietlić bo w ogóle nie reagują tam gdzie powinni wstrzymać prace budowlane bez zastanowienia.
DO BRAT BOLKA12:36, 28 maja 2014
ŻAL MI CIĘ....
BRAT BOLKA11:42, 28 maja 2014
DO NOWOTARŻANKA
ILE DALIŚCIE ZA ZABIEGI ???
BO ZA DARMO SIE NIKT NIE MODLI A CO DOPIERO ????
BRAT BOLKA11:39, 28 maja 2014
WRESZCIE
POLICZYĆ OD POCZĄTKU
Spi10:33, 28 maja 2014
Znakomity lekarz wspaniały życzliwy człowiek dziwne, że w tym duecie tyle wytrzymał stojąc z boku by ona mogła się chełpić nie swoimi zasługami w kierowaniu szpitale.
ips10:28, 28 maja 2014
A co na to p. Dyrektor Regina T. która dostała wysoką nagrodę za 2013r. chwaląc się swoimi zasługami w kierowaniu Szpitalem, czyżby nieuchwytna, zajęta nic o tym nie wiedziała co dzieje się w jej klinice-czyżby złota rybka siedząca obok nie zameldowała. Jak taki wspaniały menadżer sprawował nadzór jak by nie było na swoim podwładnym. Nasuwa się pytanie czy w tym przypadku Dyrektor spełnił i nadal spełnia swoją misję, czy zasługuje na dalsze zaufanie i nagrody i czy na pewno wszystko w tym Szpitalu jest tak dobrze pod jej rządami że aż za dobrze, księgowość, przetargi, pralnia, kuchnia-dalszy temat dla UWAGI TVN. Wina i kara
Naski09:37, 28 maja 2014
CBA powinno zainteresować się wydawaniem publicznych pieniędzy w Urzedzie Gminy Poronin - Tam rozdają publiczne pieniądze niezgodnie z prawem - protokoły RIO.
nowotarżanka09:18, 28 maja 2014
Znakomity lekarz! operował mojego tatę, męża i babcię.Profesjonalista, miły , uczynny, bardzo życzliwy. Nie spotkałam w życiu takiego miłego lekarza -a trafiłam do niego beż żadnych znajomości!!!!!!!!!
Zapraszamy do Nowego Targu to dopiero się przekonacie!
maja07:27, 28 maja 2014
Do Jabłonki potrzebna CBA
cezary01:08, 28 maja 2014
@ Nowotarżanka i Sławek:
Proszę zauważyć że prokuratura wcale nie zarzuca temu lekarzowi że źle zoperował Panią, czy Pana matkę, czy kogokolwiek. Prokuratura przedstawiła Marianowi P. zarzuty o charakterze korupcyjnym.
kolarz23:51, 27 maja 2014
jestem mocno zdziwiony bo miałem kontakt przed laty z tym lekarzem i mam jak najlepsze zdanie o nim jako lekarzu ale także jako człowieku a już zarzut korupcyjny najbardziej wydaje się nonsensowny --coś tutaj śmierdzi w tym zatrzymaniu ,może to walka o stołki
...23:31, 27 maja 2014
Hah, ale propaganda jacy to lekarze dobrzy. Kto z nimi miał do czynienia ten wie jak to wygląda.
Dunajcanka22:46, 27 maja 2014
Święta prawda za super prosperująca firmę geodezyjna w rynku czarny Dunajec dzięki za rządowi dróg
Czytelnik22:44, 27 maja 2014
Leszek K. to pierwszy szef CBŚ w Nowym Sączu i były wicedyrektor Biura Kryminalnego KGP. W 2004 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zarzuty jakie usłyszał związane są ze śledztwem związanym z korumpowaniem lekarzy. Były funkcjonariusz miał popełniać przestępstwa w momencie, kiedy jeszcze pracował w policji. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, Leszek K. przekazywał podejrzanym informacje związane ze sprawą.

Jako szef CBŚ w Nowym Sączu i były wicedyrektor Biura Kryminalnego, miał dostęp do danych ze wszystkich, nawet najbardziej tajnych śledztw prowadzonych przez policję.

Po postawieniu zarzutów i przesłuchaniu mężczyzna został wypuszczony na wolność. Wpłacił poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Razem z Leszkiem K. zarzuty usłyszał również Marian P. zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem. Mężczyzna był też ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej. Został przesłuchany, ale podobnie jak Leszek K. nie przyznał się do zarzutów. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł i zakaz opuszczania kraju. Został też zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych w szpitalu w Zakopanem.

Były funkcjonariusz policji będzie odpowiadał za przekroczenie uprawnień i naruszenie tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej.
baciok@22:35, 27 maja 2014
Do ,,ewa". Ziobro przynajmniej zaczął robić porządki z tym wszelakim dziadostwem. Czyli co posłanka Sawicka nie przyjęła łapówki, poseł Chlebowski aniołek, Miro Zbycho, Rycho chłopcy z przedszkola. doktor G. doktor który też bezpodstawnie oskarzony. Nie udajmy że Zakopane to oaza czystości i niewinności.
,.,22:32, 27 maja 2014
Moim zdaniem to prowokacja. W zeszłym roku byli wzywani pacjenci operowani przez innych lekarzy z tego oddziału bo według śledczych zbyt krótko czekali na operacje (czy rok to jest krótko?). Jeden ze śledczych nawet podobno sie przyznał, że robili prowokacje w zakopanem. Widocznie nie udało sie nikogo u**pić to szukają następnego kozła ofiarnego.
swojok22:32, 27 maja 2014
CBA do urzędu w Szaflarach! Tam by mieli co robić
zszokowany22:07, 27 maja 2014
Swiat jest porypany. Tak dobrych ludzi sie zamyka a w takim Czarnym Dunajcu wałów nie widzą. Tam niech sie prokruator z CBA wybierze
Sławek20:33, 27 maja 2014
Mama miała 84 lata trafiła do szpitala w Zakopanem ze Złamaniem lewej nogi w udzie i ze złamaniem prawej ręki w nadgarstku takiego podejścia i leczenia na ortopeji i tak mistrzowskiego przeprowadzenia operacji nie widziałem dzięki niemu mama dożyła 94lat.
Nie zasugerował o opłacie w jakiej kolwiek postać,
Jezusa też oskarżali
gapa20:01, 27 maja 2014
zawracanie głowy 100zł. Czy ktoś zna ten napis?
nowotarżanka19:23, 27 maja 2014
W 2011 r. już ledwo chodziłam, zniekształcona lewa stopa. Bez jakiejkolwiek protekcji czy też znajomości pojechałam do Zakopanego do szpitala szukać pomocy u najlepszego chirurga-ortopedy Pana dr P. Stojąc pod drzwiami gabinetu ordynatora byłam przekonana, że wyrzuci mnie bo trzeba przyznać poszłam na żywioł. Nadszedł Pan Doktor, popatrzył na mnie i zapytał - pani do mnie. Zapytałam, czy mogę zająć mu chwilkę. A pani do mnie z tą lewą nogą? - zapytał. Potwierdziłam. Przeprowadził ze mną wywiad, zlecił zrobienie zdjęć rgt i przyjechać ponownie gdy będę miała wszystko. Po kilkunastu dniach byłam ponownie u Pana Doktora, a on wyznaczył mi termin operacji. Gdy nadszedł termin operacji stawiłam się na oddziale. Tam spotkałam się z nieprawdopodobną życzliwością zarówno ze strony lekarzy, jak i pielęgniarek. Przeżyłam dzięki Bogu operację, i dziś mogę świadczyć, że Pan Doktor - Ordynator - Wice Dyrektor Szpitala w Zakopanem to człowiek przez wielkie "CZ". Pan Doktor uratował mi stopę. Nic nie musiałam Mu dawać, żadnych pieniędzy ani innych dowodów wdzięczności. To mogę zeznać pod przysięgą w każdym sądzie. Jestem przekonana, że ktoś podłożył mu przysłowiową "świnię". Panie Doktorze jestem przekonana, że wielu pacjentów potwierdzi moje słowa. Proszę być dzielnym, prawda i Pan zwycięży.
marta22a16:45, 27 maja 2014
Najlepszy człowiek jakiego znam i to wiele lat!Coś jest nie tak!
pytanie16:36, 27 maja 2014
A co na to starosta Makowski?
ewa16:30, 27 maja 2014
Ale heca.Dzień po przegranych wyborach Zbyszka Ziobro i spółki pod nazwą Solidarna Polska. Strach pomyśleć co by się działo gdyby oni mieli szansę powrócić do władzy.
Kto był na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej ten na Ordynatora marnego słowa nie powinien powiedzieć.
jasiek15:44, 27 maja 2014
to juz korupcja nie jest zamiatana pod dywan???ohhho cuda cuda
baciok@15:42, 27 maja 2014
Co na to Dyrektor Szpitala Pani Regina Tokarz. Co na to nadzór z e strony Starosty. Coś mi śmierdzi grubszą sprawą? I idź człowieku do takiego lekarza.
Kszemek15:37, 27 maja 2014
Wrobili go?
pacjent15:33, 27 maja 2014
WRESZCIE......
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij