Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
10°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clear
17°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 40
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
24.06.2014, 19:46 | czytano: 4272

Konkursy na dyrektorów dwóch nowotarskich szkół rozstrzygnięte

NOWY TARG. Funkcje dyrektorów pełnić będą ponownie Robert Furca i Karol Skrzypiec.

Obaj panowie wygrali konkursy na dyrektorów szkół, którymi do tej pory kierowali. Pierwszy - Szkoły Podstawowej 11, drugi - Gimnazjum nr 2.

s/
najnowsze informacje
komentarze
matka Polka20:37, 26 czerwca 2014
Do Yeti
Włosy zjeżyły mi się czytając Twą wypowiedź. Może jednak dziecko przebarwiło o nauczycielu. Może samo było bardzo prowokujące i nie w porządku. Wiem jak to potrafią się wybielić. Jednak, jeżeli tak było jak piszesz- to taka osoba w ogóle pomyliła zawód. Dzieciak to mały człowiek, który czuje i myśli. Nie znam szkoły, w której nie byłoby jakiejś "kosy", czy " jędzy".Uwierz mi, to przykre. Wiem też,ze niektórzy rodzice zupełnie nie przykładają się do wychowywania swoich pociech, a dom to podstawa i wzór. Pozdrawiam.
Yeti15:29, 26 czerwca 2014
Do Matki Polki: zgadzam się w 100 %, że nie jest to praca łatwa i najlepsza jest kadra mieszana ale psychiczne wyżywanie się na dzieciach, psucie autorytetu dziecka w oczach innych uczniów czy niszczenie psychiki dziecka bo "jakaś paniusia" ma ale do całego świata lub rodziców (nie wiadomo dlaczego) to moim zdaniem kwalifikacja do wywalenia z roboty a nawet pudło. Powiem szczerze, że kilka lat temu bałem się nawet o bezpieczeństwo dziecka ale na szczęście kobieta dostała inna klasę. Jedno jest pewne, jest takie miejsce gdzie czekają na nią z otwartymi ramionami ;)
matka Polka08:02, 26 czerwca 2014
Do podh- a ja odradzam czytać bzdur -podh- koszmar- nie masz pojęcia o pracy w szkole! To chyba zazdrość Cię zźera!
Bolo06:28, 26 czerwca 2014
Do@Andrzej,masz całkowitą rację o 5 nie wolno pisać źle ,tylko dobrze bo tam pracuje żona Burmistrza
matka Polka21:21, 25 czerwca 2014
LUDZIE! Łatwo jest krytykować. Chcecie młodych nauczycieli? Zaraz pójdą na urlopy wychowawcze, opiekę nad dziećmi....itd. Kadra powinna być mieszana i tak jest najlepiej. Młodzi przychodzą do nas wielokrotnie po rady wychowawcze i dydaktyczne. W nauczaniu wiele się zmienia, ale są pewne stałe zasady.
Krytykujecie dyrektorów- nikt Wam nie broni nim być. Zobaczycie czy to łatwy kawałek chleba, z dzisiejszą młodzieżą i różnymi rodzicami.
Krytykujecie nauczycieli- przecież to zwyczajni ludzie tacy jak Wy, którzy mają swoje rodziny, kłopoty i granice.
Wstyd mi za Was- skąd tyle jadu, zazdrości?
Zacznijcie wymagać i zmieniać ale o od siebie.
Andrzej17:13, 25 czerwca 2014
Dlaczego publikowane są komentarze niezgodne z regulaminem czyli nie na temat. Przykład to ten o dyrekcji szkoły nr 5

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Moderator.
kinga16:28, 25 czerwca 2014
Nie komentuj jak nie wiesz! Gratulacje dla obu dyrektorów. Że nauczyciele z poprzedniej epoki! A kto ich do grobowej deski przywiązał do stołka? Rząd!
Mogliby iść na emeryturę bo niektórzy mają 30 lat pracy, ale wiek 65-67 ich nie puszcza. Dyr. Furca umie się przyznać do błędów,syn skończył SP11 dobra szkoła, czasem było ciężko. Oddane pracy nauczycielki P. Rita, P. Gach, P. Geryszewska. Wymagają a to nie jest w cenie, bo rodzic nie chce słyszeć o problemach. Ty co negatywy piszesz, przyjdź i zobacz jaka to trudna praca! GRATULACJE!
sa15:32, 25 czerwca 2014
Furca jest ok ale byłby lepszy gdyby zmienił część kadry na nową wykwalifikowaną i naprawdę przyjazną dzieciom ! Myślę, że nauczyciele, którym zbyt trudno jest być sprawiedliwym i dobrym dla dzieci powinni poczuć podeszwę buta Furcy na 4 swoich literach a jest takich bab tam kilka
dygnidarz14:51, 25 czerwca 2014
jedna uwaga do komentujących. Jeżeli tak Was to razi i obrazacie zarówno dyr. Furcę i Skrzypca to proponuje Wam spotkać się z nimi i im to w oczy powiedzieć a nie w ten sposób. Mnie mama uczyła ze jak mam cos powiedzieć to konkretnie osobie a nie jak wy to robicie na forach internetowych - jesteście mocni tylko za klawiaturą a w zyciu bezradni i beznadziejni. dobrego dnia i gratujacie dla obu Panów.
aik13:28, 25 czerwca 2014
zastrzeżenia mam tylko do katechety i pani od plastyki i muzyki- w podstawówce a w gimnazjum pani od biologi i pani od matematyki powinny zmienić pracę ,gdyż w tej sobie nie radzą z młodzieżą
aik13:23, 25 czerwca 2014
Do R !
Nie ,nie za daleka !
Miałam do czynienia z tą dwójką i mogę stwierdzić w 100 % że to dobry a nawet bardzo dobry wybór !A praca niewdzięczna właśnie przez takich ludzi jak ty!
ZDZICHO12:56, 25 czerwca 2014
Do konkursu mógł przystąpić każdy nauczyciel ze szkoły i nie tylko. SP 11 jest w czołówce ze względu na wyniki, tylko oni robią programy z pieniędzy UE. Hokej w N.T umiera bo nie ma pieniędzy. A gdzie są klasy sportowe także hokejowa nie w SP 11.Ze nie przyjmuje nauczycieli to oczywiste bo ich nie potrzebuje, dzieci coraz mniej.
NO I JESZCZE RAZ NIKT NIKOMU NIE ZABRANIA STARTOWAC W KONKURSACH.
rodzic12:17, 25 czerwca 2014
Szkoła pozostawia wiele do życzenia, a właściwie kadra ucząca. Dzieci się nie informuje o konkursach, więc nawet jakby chciały nie mają szansy się wykazać, metody wychowawcze typu straszenie normalna sprawa. Pani od muzyki, plastyki to porażka! panie ze świetlicy chyba za karę pracują. Wszystko byłoby piękne gdyby w szkole dzieci nie było! No i Pan Mamak, który chyba tablicę,, ku czci dyrekcji" zakupi ze składek RR. Nie wspomnę o nauczycielach w.fizycznego. Na palcach jednej ręki można policzyć normalnych nauczycieli, którzy wiedzą o co chodzi w wychowaniu i nauczaniu.
R11:59, 25 czerwca 2014
Do aik - czy to nie za daleko posunięta egzaltacja? Trochę śmiesznie brzmi...
Sportowy rodzic11:11, 25 czerwca 2014
Znowu p.dyr. Furca zatrudni swoją żonkę, która nie ma pojęcia o w.f. ( zerowa znajomość przepisów, nie mówiąc o aktywności fiz. i pokazywaniu ćwiczeń). A tylu młodych wysportowanych, ambitnych i chętnych do pracy z młodzieżą czeka. Autorytetów dla uczniów. Wstyd p. Furca. Zona przecież pracuje w innej szkole. Co na to U.M.?????
aik11:08, 25 czerwca 2014
Brawa i gratulacje dla dwóch najlepszych dyrektorów na świecie :)))
Znam i jednego i drugiego to wspaniali ludzie i idealnie nadający się na te jakże odpowiedzialne i niewdzięczne stanowiska :))
Jestem szczęśliwa że tak pozostało :))
man10:53, 25 czerwca 2014
lolek dalej dyrektorem?
ziuta10:12, 25 czerwca 2014
gratuluję Karol !
Rodzic08:34, 25 czerwca 2014
Zmienić powinien sie katecheta.
:)08:33, 25 czerwca 2014
Oferujemy:
wykwalifikowaną, przyjazną uczniom kadrę pedagogiczną;
język angielski od klasy pierwszej;
zajęcia komputerowe w sali komputerowej;
specjalistyczną opiekę pedagoga i logopedy;
liczne koła zainteresowań;
szeroki wachlarz zajęć sportowych;
bezpłatną opiekę w świetlicy szkolnej;
możliwość korzystania z obiadów na stołówce szkolnej;
zajęcia wyrównawczo- kompensacyjne dla uczniów z trudnościami w nauce;
organizację imprez szkolnych;
Karolina08:31, 25 czerwca 2014
W 100 % się zgadzam z podh. Zauważyłam też, że panie tam uczące owinęły sobie dyrektora wokół palca i robią co chcą.
Obecny08:06, 25 czerwca 2014
Dyr. Furca to człowiek bez honoru. Należy do grona osób które przyczyniły się do upadku nowotarskiego hokeja, a mimo to dalej startuje i ciągnie pieniądze na swoje chore działania, które do niczego nie prowadzą.
Maciej.06:26, 25 czerwca 2014
ŚZŻAK. Polemika. Po to są na świecie wybory i statuty by przedstawić kandydatury i dokonać wyboru... Jeżeli tak zostało wybrane to należy uszanować wolę organizatora konkursu. Częste zmiany personelu i mały budżet w oświacie na pewno nie poprawi personalnych obsad, jedynie zakłóci jego ciągłość. Co innego jeżeli ordynacja wyborcza na dyrektora mówiła o jakiejś kadencji - itd. Jak mi wiadomo, pan dyr. mgr R. Furca dalej się kształci, podnosząc swoje kwalifikacje, co na przyszłość ma się dobrze w pedagogice i nauczaniu młodzieży... Uważam za mało stosowne prowadzenie polemiki, która niesie złe emocje i nic nowego nie proponuje w zamian.
- Jak w sporcie dobry zawodnik może często wygrywać zawody ? Wykonując ciężką prace osiąga sukces. Podobnie jest w tym przypadku - trzeba się wykazać na szerokim froncie "walki" z dobrem dla młodzieży a sukces przyjdzie i ocena szkoły będzie dobra. Tak jest w przypadku 11-ki.
Brawo Panie Dyrektorze.
Maciej. D. Z. z Nowego Targu.
Obserwator06:11, 25 czerwca 2014
Do @ podh repetowałeś?
kto to zmieni?00:20, 25 czerwca 2014
We wszystkich szkołach zatrudniani są SAMI SWOI a nie młodzi pasjonaci
i na dodatek właściwie wykształceni.
Kto to zmieni?
podh23:16, 24 czerwca 2014
Jak to się dzieje, że ponownie zwyciężył Furca! Cześć grona naucz. od lat mówi, że konieczna jest zmiana, bo działania dyr są zachowawcze, nie wprowadza żadnych konkretnych zmian. Nie wiem, czy i dlaczego nie ma chętnych, czy też jury wybierające widzi tylko jednego liczącego się dla nich kandydata. Rodzicom, którzy będą wybierać szkołę dla swego dziecka na podstawie własnych doświadczeń z SP 11 za rządów Furcy, odradzam serdecznie i zdecydowanie, m.in. ze względu na kadrę grona nauczycielskiego /większość z poprzedniej epoki - niereformowalna, powinna odejść i dać wykazać się młodszym/ nieprawidłowe podejście i metody nauczania, organizację, brak własnej sali gimnastycznej /sala gimnastyczna przynależy i w głównej mierze jest wykorzystywana przez gimnazjum 2/. ODRADZAM SP 11, dopóki nie nastąpi zmiana dyrekcji i wymiana części kadry!
Brawo ?22:01, 24 czerwca 2014
Brawo dyr Skrzypiec!!!
sowa20:18, 24 czerwca 2014
Brawo dyr. FURCA
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij